Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

+23
RoTkViCa
Marej
Џајко
Болиглава
fairy
STIFLER
*Rhythm Divine*
мирАл
misticnata
The Breaking Dawn
Bleak
grgrgr
REGINA
Master
PhiLL * E
hollow
A GiRL
Mary Jane
T&T
kojgode
Alexandra
malina
sokol
27 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by sokol Сре Фед 11, 2009 11:43 pm

образложи!!
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 11:47 pm

Па вака за нашкола не преферирам нешто посебно да носам,за навечер гледам да сум елегантно облечена,денски за чаршија носам се зависи дали одам на кафе или пешачам и то иако понекогаш ми се случвит и на вечер да сум спортско облечена т.е се зависит од пригодата и местото на кое ќе одам.
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Alexandra Сре Фед 11, 2009 11:58 pm

Појќе сакам да сум спортски облечена ама за на вечер знам да се преуфирцам,ама пак некош и то ми е убо
Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Lol
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by kojgode Чет Фед 12, 2009 12:05 am

Различно носам секој ден некоаш потесно, некоаш пошироко исто ми е. Битно убо да се осеќам и слични секојдневни образложенија.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 12:35 am

Зависит од расположение. Ко ќе ме стегнит некогаш, знам и да облечам пет броја помали чизми или нешто само зш ми се свиѓет..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Mary Jane Чет Фед 12, 2009 12:39 am

Имам лежерен стил на облекување, не ми е удобно да сум стегната или пак да ми виси некој вишок ко кај некого...Не сум ептен спортски тип, сакам секојдневни, но елегантни комбинации, а морам да признам дека во последно време го запоставив изгледов.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by A GiRL Чет Фед 12, 2009 12:51 am

Без разлика каква е пригодата,секогаш се шо носам на мене морат да ми е удобно.Ми се имат десено да купам и нешо шо мн мн ми се свиѓало,а да не ми е толку удобно,(мн мн мн да ми се свиѓало да напоменам уште еднаш Razz)ама појќе од еднаш не го имам облечено-го наследвет сестриве автоматски Razz
И јас сметам дека ако не се осеќаш убо во својата облека,колку и да си дотеран немат да имат прав ефект alien
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by hollow Чет Фед 12, 2009 12:56 am

Незнам не гледам многу то шо ми е убо си го носам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by PhiLL * E Чет Фед 12, 2009 1:04 am

Има денови кога сакам да се осештам спорско ... а има денови коа сакам да сум елегантно облечен и да уживам во деновите ...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Master Чет Фед 12, 2009 2:33 am

Мене најубо ми е во пижами штета шо неможам со нив и нашкола да одам.
Тренерки ич не обожавам да носам, имам само два пара од клубон и од репрезентација.
Иначе носам она шо ми е удобно и ре разбират зависит од расположение.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by REGINA Чет Фед 12, 2009 2:36 am

за секојдневие? исклучиво тренерки. А постегната облека за вечерни излегувања или слично.

иначе тренерчиња и патичиња ноооон стоп.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by grgrgr Чет Фед 12, 2009 11:39 am

За секој ден пантоли,фармерки,џемперчиња,кошулчиња нешо таква работа.А за вечерно излегвење постегната.

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 2:36 pm

Па шо знам ко спортист 6 години јас никогаш не сум се навикнал тренерки да носам али сепак носам ама не така често за навечер зависи кај одам ама навечер фармериња обавезно и блуза дуксерка или некое кошулче карирано како ке ме мавнет точките така Smile хаха иначе дали тренерки или елегантно нешо битно ми е да се осеќам удобно и елегантно без разлика дали е спортска облека или нешо друго Smile afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 12, 2009 8:10 pm

пижами се најудобни ама мразам да ги носам мн се ми е депресивно ак ги носам преку ден WinkRazz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by misticnata Чет Фед 12, 2009 8:21 pm

јас нонстоп сум во тренерки, порано носев само фармерки, а сега поќе од пола ден го поминвам во пижами и тренерки сегде одам со тренерки најубо се осеќам
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by мирАл Пет Фед 13, 2009 12:20 am

Појќе глеам спортски да сум облечен!!! По опуштено се осеќам!
Шо е до мене тренерчина секогаш би носел, ама навечер негде да одам АУФ ќе ми речет Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by *Rhythm Divine* Сре Мар 04, 2009 7:26 pm

Неможам баш да се одлучам дали вака или така сепак се зависи од тоа каде одам.. за нашколо на пример преферирам повеќе да носам нешо полежерно шо е.. иако не сум многу по тренерки да носам нашколо.. сепак некогаш ги носам Smile
*Rhythm Divine*
*Rhythm Divine*
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by STIFLER Сре Мар 04, 2009 8:57 pm

Зависит колку ми е поудобно иначе преферирам тренерки..
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by STIFLER Сре Мар 04, 2009 8:58 pm

grgrgr напиша:За секој ден пантоли,фармерки,џемперчиња,кошулчиња нешо таква работа.А за вечерно излегвење постегната.
Тренерки никогаш?
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by fairy Сре Мар 04, 2009 9:28 pm

jas za naskola ne nosam trenerki, najudobni mi se da, ama ne nosam mn cesto. inace farmerki i sl, ne se stegam mnogu Razz
(nemam mak font od kaj so pisam :D )
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by kojgode Сре Мар 04, 2009 9:51 pm

fairy напиша:jas za naskola ne nosam trenerki, najudobni mi se da, ama ne nosam mn cesto. inace farmerki i sl, ne se stegam mnogu Razz
(nemam mak font od kaj so pisam :D )
И со деколте идат нашкола да ги палит мшкиве.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Master Чет Мар 05, 2009 12:21 am

Забележав дека најудобно се чувствувам во кимононо.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Болиглава Чет Мар 05, 2009 12:59 am

Master напиша:Забележав дека најудобно се чувствувам во кимононо.
Тренираш карате?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Џајко Чет Мар 05, 2009 1:00 am

Болиглава напиша:
Master напиша:Забележав дека најудобно се чувствувам во кимононо.
Тренираш карате?
Озбилно???? Shocked
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Marej Чет Мар 05, 2009 1:08 am

Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека? Empty Re: Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот