Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ваши дела

+29
Азра
*UnIqUe*
Рокси
Golub-Samoubica
Angelic
*Rhythm Divine*
lost girl
The Breaking Dawn
Bleak
Mary Jane
МаКсач
malina
suzana
T&T
комшивка
zzz
Odyssey
Џајко
tHeJunKy
мирАл
Alexandra
Lastojca
Marej
Болиглава
Наташа
kojgode
Master
folder
корун
33 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Ваши дела Empty Ваши дела

Пишување by корун Саб Јан 10, 2009 4:01 am

Само оригинали ве молам Exclamation
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by folder Саб Јан 10, 2009 5:34 am

Ваши дела Meanddzajkomyhouseinljuzl2.th Стегни на сликава и ке се видит убо.. Twisted Evil Не дек е нешо посебно ама оригинал е king
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 11:42 pm

Ваши дела 7znkia79037702pq5.th

1 Мај пред две години, рани утрински часови, му благодарам на Кико за позирањето.
Не да се фалам ама ме биват за фотографија.
Се гордеам со сликава!

Пазете го небово само какво е....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by корун Пет Јан 16, 2009 4:11 am

Master напиша:Ваши дела 7znkia79037702pq5.th

1 Мај пред две години, рани утрински часови, му благодарам на Кико за позирањето.
Не да се фалам ама ме биват за фотографија.
Се гордеам со сликава!

Пазете го небово само какво е....
Знајш овде фалбаџи како поминвет Wink иначе не ми ја отварат сликава за оцена да дам Mad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 4:30 pm

корун напиша:Знајш овде фалбаџи како поминвет Wink иначе не ми ја отварат сликава за оцена да дам Mad
Ам ај појќе не се фалам, ама уба е сликава. Зш не ја отварат?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by kojgode Пет Јан 16, 2009 5:39 pm

Master напиша:
корун напиша:Знајш овде фалбаџи како поминвет Wink иначе не ми ја отварат сликава за оцена да дам Mad
Ам ај појќе не се фалам, ама уба е сликава. Зш не ја отварат?
Дан имаш седнато врз нејзе?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 6:59 pm

Не @
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 12:42 am

Ваши дела Oldschoolbyxtatamixar9.th
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Наташа Нед Јан 18, 2009 12:51 am

Master напиша:Ваши дела 7znkia79037702pq5.th

1 Мај пред две години, рани утрински часови, му благодарам на Кико за позирањето.
Не да се фалам ама ме биват за фотографија.
Се гордеам со сликава!

Пазете го небово само какво е....

Умре џупката шо те фалеше?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 5:02 am

Наташа напиша:Умре џупката шо те фалеше?
Умре да, зато ти си тука да ја замениш
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Наташа Нед Јан 18, 2009 5:19 pm

Master напиша:
Наташа напиша:Умре џупката шо те фалеше?
Умре да, зато ти си тука да ја замениш
Па ко шо глеам сама си се фалиш, не те фалам јас пошо немат за шо, ак ти теквит.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Пон Јан 19, 2009 7:11 am

Наташа напиша:
Master напиша:
Наташа напиша:Умре џупката шо те фалеше?
Умре да, зато ти си тука да ја замениш
Па ко шо глеам сама си се фалиш, не те фалам јас пошо немат за шо, ак ти теквит.

Ај одеби, те молам..... Cool
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 1:50 am

Master напиша:Ај одеби, те молам..... Cool
А зш вака јас ко ќе речам сите почвите да плачите?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Вто Јан 20, 2009 2:25 am

Болиглава напиша:
Master напиша:Ај одеби, те молам..... Cool
А зш вака јас ко ќе речам сите почвите да плачите?

јас не плачам (сеуште ми немаш речено) Cool
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 2:38 am

Океј.
Ај клавајте сеа слики.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 8:06 am

Ваши дела 313n32b
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 8:13 am

Ваши дела 30m2vfb
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Наташа Вто Јан 20, 2009 12:29 pm

Master напиша:
Ај одеби, те молам..... Cool

Аbsolutno se soglasuvam. Absolutno.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 1:09 pm

Jaс мислев нешто паметно за сликиве ќе кажите.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 4:52 pm

Кокане?
Ооо.
Машинеријата ми се свиѓат, со super micro е праено ова, а интересно старинско изглеат, пак ќе речам ај лајк ит.
Втората ми е ногу клише. Smile


Последната промена е направена од Marej на Вто Јан 20, 2009 5:11 pm. Мислењето е променето 1 пати
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 5:10 pm

кокан? Surprised Surprised
ме бендисува шо да речам друго ко ќе станиш познат немој да забораваш на почетоците
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 6:24 pm

Ќе станам познат да по крадење слики. Од Климче од седмицана се овие, ама тој многу е скромен и срамежлив и морав јас да ги клам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Alexandra Вто Јан 20, 2009 6:42 pm

Aaa ti trgna so reklamiranjevo na tugi trudovi Razz xD
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 8:03 pm

епа бравос за климче....
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 2:20 am

да беа твои ќе коментирав ама пошо не се џабе ќе е да коментирам
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела Empty Re: Ваши дела

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот