Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ракотворби (наши дела)

+19
Lastojca
Bleak
fairy
xpert
Jordison
П.
Punk
The Breaking Dawn
Alexandra
Marej
kojgode
T&T
Болиглава
Mary Jane
Ludi Milojko
zzz
корун
Master
TONI
23 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 2:43 am

Се надевам дека има на форумов мн членови кои имаат створено некое дело како на пример слика,скулптура,белегзии,ланчиња и др.
Можете да оставате слики од то шо сте го направиле и ќе можеме исто така да ги коментираме без разлика дали се направени од хартија,жица,камен,глина.....
Се откажав од праење вакви камчиња зш немам соодветен алат и дупчето и длабењето ги праев со нож и штрафцигер.Ама пак ќе почнам да прам летово
Ракотворби (наши дела) ZirRH6518629-02предна страна

Ракотворби (наши дела) OHwNSP181568-02задна страна
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 2:44 am

Исто така направив и две женски белегзии ама ги поклонив.Ги правев од мали полжавчиња ама ептем тешко ми беше зш мн се кршеа.Ќе се потрудам да најдам слика и од едната белегзија.

Барам коментирање за камчето и ќе ве молам да редите и вие слики и да не се страмите без разлика што имате направено затоа што секое дело си има своја убавина и уметност.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Master Саб Јан 24, 2009 11:59 am

Бравооо bounce
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 10:50 pm

Првото е многу јако, второто е кежуал.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by zzz Саб Јан 24, 2009 11:32 pm

и ние праефме онака нешто и знацине от дигимон ко бефме мали и чекафме да се исушет така нешто

првоно е поубо а фтороно на пуба позадина е Ч)
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 12:55 am

Ucenicki maki
Orelski krilja k'k da si metnex,u od ova skolo da si pobegnex.
Stani si rano osmex ponesi ,a navecer kec donesi.
Ne ja nemoza ovde da seda,ne ja nemoza skolovo da go gleda.
Pust da e pust da bi ostanal ovoj zivot ucenicki ,
Tamo po snce ja da si ida, zvonce da zvonit ja da umira.
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 2:44 am

Денови ли се денови, ученички маки големи
Наутро поспан појди си, навечер кец дома донеси...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Болиглава Нед Јан 25, 2009 2:48 am

Добро со песниве, мојте да ги клајте и во темата за поезија. Овдека ликовни и слични дела ако мојте да скенирате...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by T&T Нед Јан 25, 2009 4:20 am

Еј Тони ај зш многу ме "сакаш" поклони ми едно от твоите ракотворби.
Сега сериозно, секоја чест шо си успеал да бидиш толку прецизен со само нож и штравцигер.
Јас правам накит (обетки, белегзии, ланчиња) и имам соодветни алати, ама пак е тешко и одземат многу време и се потребни многу корекции. Иначе немам слика, иначе ќе стаев Smile
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by kojgode Нед Јан 25, 2009 5:01 am

корун напиша:Првото е многу јако, второто е кежуал.
Колку шо разбрав јас она е едно исто само првана слика е предна страна, а друго назад. Го знаеше ова или јас те просветлив?sunny sunny sunny sunny sunny
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by корун Нед Јан 25, 2009 10:19 am

sunny
не прочитав
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by kojgode Пон Јан 26, 2009 3:26 am

Jас ништо вакво неам напраено. Сакам уметности ама сум слабо креативен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Јан 26, 2009 3:32 am

Само мало појаснување...
То шо го напрајв е на камче од Ајван плажа земено.Малку чудно ќе ви звучит ама така е.
Нареден пат ќе кажам и ќе стам слики и од други работи шо ги имам напраено.За жал немам слики од сите(додуша немам од поќетоCrying or Very sad)
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Пон Јан 26, 2009 6:01 pm

Ракотворби (наши дела) L_5c911f6fbfe061f9a3d6d5171c19f92e
Mоментално само од ова имам слика, со дебилен мобилен е сликано косана ко памБук излеат ама не е таква. Имам ногу цртежи ама најглавните се во Кети професоркана, имам чувство дек се во кабинетон гимназија а таму е КОЧИНА.
И то.


Последната промена е направена од Marej на Пон Јан 26, 2009 6:15 pm. Мислењето е променето 1 пати
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Alexandra Пон Јан 26, 2009 6:09 pm

Многу ми се свиѓат цртежов.Стварно. : )
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Јан 26, 2009 6:24 pm

Бравос Мареј.Мило мие шо форумов е полн со уметници .
знајш како си ја замислувам типкава на сликава......како некоја скапа елитна проститутка на која и е смачено од се што ја опкружува и од работата.Сигурно не ти била таа замислата ама сепак мн ми е уба сликата.

Еве уше едно мое дело.
Ракотворби (наши дела) Mb7.mF405211-02
Ракотворби (наши дела) E20eUE205681-02

Како што кажав и погоре,мн сакав да направам свој инструмент.Еве го моето првенче шо излезе после неколку неуспешни обиди.Потребни ми беа лепак,шмиргла или некаков предмет за да ја исчистам внатрешноста од трските и се разбира-трски кои си ги собрав од Ајван плажа.Ми се кршеа мн дур не ми текна дека треба да ги исушам и зато си ги испеков врелна Laughing.
Користев исто така и штимер за штимање на трските.Не е којзнае какво ама сигурен сум дека еден ден ќе направам вистина преубаво и мн поголемо.
Името на овај инструмент е Сампија и правилно се изработува од бамбусово дрво.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Пон Јан 26, 2009 6:25 pm

Интересно видување Smile Да, имат нешо перверзно во нејзе.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Јан 26, 2009 6:27 pm

Marej напиша:Интересно видување Smile Да, имат нешо перверзно во нејзе.

А твоето би го кажала?? Smile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Пон Јан 26, 2009 6:28 pm

Нејќам да го откријам, искрено. Smile
Само ќе кажам дека долгиот врат е позитивното на цртежот.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Јан 26, 2009 6:36 pm

хахаха....знаев дека нема да ми кажиш.Такви се повеќето уметници.И добро е така бидејќи секој си го сваќа делото на свој начин.А тоа што велиш долг врат.....хм
Па незнам точно во кое племе беше тоа....но им означуваше убавина на жената и слично и поради тоа носат железни делови на вратот уште од мали и имаат мн долги,слаби вратови исто како и на твојата слика.Украсот што го носит на вратот ми укажува на елегантност,а нејзиниот поглед мн ми асоцира на измачено...мислам толку можам сега за сега да кажам за твојава слика.Ама сепак ми е мн уба и мило ми е ако велиш дека нешо сум погодил Smile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јан 26, 2009 9:03 pm

тони браво Laughing
мислам за пофалба е....
јас ич не сум прецизна за вакви работи Mad
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јан 26, 2009 9:06 pm

Marej напиша:Ракотворби (наши дела) L_5c911f6fbfe061f9a3d6d5171c19f92e
Mоментално само од ова имам слика, со дебилен мобилен е сликано косана ко памБук излеат ама не е таква. Имам ногу цртежи ама најглавните се во Кети професоркана, имам чувство дек се во кабинетон гимназија а таму е КОЧИНА.
И то.


хехе не изгледат ко памБук ми се свиѓат погледон Very Happy Very Happy
најглавните цртежи поубо побарај си ги зш может да ти ги украдет....ко мене Shocked Neutral
професоркана кети немат врска од животон не заслужвит вакви цртежи да и даваш Wink

П.С. дур сме до неа...ја мразам scratch
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Master Пон Јан 26, 2009 11:06 pm

Мареј супер ти е цртежов, многу ми се свиѓат.
Леле, ве жалам ако и имате даено цртежи на Кети. Мене во прва ми беше класна и ми ги собра сите цртежи, од тогаш не ги видов Sad
исто ко да сум ги фрлила. Многу ја мразев, и сеуште ја мразам. Немат појам од животон, не пак од ликовно.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by T&T Пон Јан 26, 2009 11:29 pm

Ви се дивам значит... Секоја чест за Сампијата..Еден ден мојш и флејта од трски да ми напрајш....
Мареј, не знам многу да коментирам уметнички дела, ама најмногу ми се свиѓат погледот и вратот... Секоја чест
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Јан 26, 2009 11:39 pm

Мн цртежи ми зеде и мене Кети дур ми предаваше.Најпоќе шо ме болеше беше шо имав напраено крст од сапун малку повисок колку кутија цигари и плус икона од св Климент ОхриТски напраена на сапун и таа малку поголема од кутија цигари.Мн си ја сакав иконата.Ми ги зеде џоа ќе имат изложба од училиштето и поќе не си ги видов.Исто така имав и калап со ликот на Александар Македонски.Си правев парички од глина и потоа ги печев.Ми го зеде калапот и поќе не си го видов од прва год натака.И реков трета ко бев и ми рече...незнам,јас мислам не ми имаш даено такво нешто Sad Sad Sad Sad Sad Sad Имам уште две парички и баш ко ќе сим во можност ќе ги сликам и ќе ви покажам Smile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот