Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ваши кражби

+21
*UnIqUe*
мирАл
fairy
malina
Џајко
RoTkViCa
grgrgr
Ivana
KaTeRiNcE
METALBOY
Marej
Gallowsraven
pankerishte
Ane
kojgode
корун
комшивка
Lastojca
Punk
Mary Jane
Болиглава
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ваши кражби Empty Ваши кражби

Пишување by Болиглава Пон Апр 20, 2009 9:47 pm

Дали некогаш сте украле нешто, дали ве вкопале при кражбата и колку често сте практикувале?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Mary Jane Пон Апр 20, 2009 9:49 pm

Не, ама јас иам вкопано едно џупче и страв му е од мене. Леле издајца колкава сум.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Punk Пон Апр 20, 2009 10:07 pm

крадам алкохол од дома многу често ама досеа не ме имет фатено
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Lastojca Пон Апр 20, 2009 10:42 pm

хахаха ..не знам не се сеќавам...мислам дека имам украдено смоки ко помала...ич не ми теквит само знам дека марина имат украдено кримид!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by комшивка Пон Апр 20, 2009 10:49 pm

јас памтам еднаш ко многу мала бев со една другарка на продавница, и јас требеше да купам нешто за мајка и и да ја смотам продавачкава, другаркава дур крадит мастики на каса, и успеа.. (додуша соучесник бев ама имав голема грижа на совест)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by корун Пон Апр 20, 2009 10:55 pm

Јас бев лопов едно време, али мал бев и не бев уште свесен кој криминалец сум... Онака земавме пасти за заби, нескафина, сваштари и на крај ги фрљавме или туривавме по улица, после не фати чичко Џоко и 4-5 години не му поминвев пред продавница за да ме заборајт.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by kojgode Пон Апр 20, 2009 10:58 pm

Jaс украдоф мастика од локалната продавница, ама ме гризеше совест и утредента му рекоф дајте ми 2 мастики и една зедоф.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Ane Пон Апр 20, 2009 11:16 pm

и јас имам украдено порано нешо не ми теквит од панаѓурон и ме гризесе совест цела нок и од тогаш не се имам осудено да украдам пакRazz
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Болиглава Пон Апр 20, 2009 11:19 pm

Јас иам украдено балонче од 2 денари, ама ме накодоши некој и мајка ми ми се дереше цела вечер.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by pankerishte Вто Апр 21, 2009 3:17 am

Ние крадевме чоколади за готвење од X продавница(пустата таа) пред некој 6 години ко бевме мали и нафурани чисто ради заебанција и кладби и покажување муда Razz Razz
И гајба пиво еднаш чапнафме и не можевме да ја влечкаме до св Софија а по нас продавачката ама се спасифме и ние и пивото Razz и ова пред 6 години некаде.

Др не
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Gallowsraven Вто Апр 21, 2009 10:14 am

Јас киндер јајце ко помала, ептен помала, и лабело ко имав негде 10тина... Тоцку. :D
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Marej Вто Апр 21, 2009 10:17 am

kojgode напиша:Jaс украдоф мастика од локалната продавница, ама ме гризеше совест и утредента му рекоф дајте ми 2 мастики и една зедоф.
Браво таленту.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by METALBOY Вто Апр 21, 2009 10:59 am

kakо мал имам неколкупати украдено од оние малине чоколатчиња Very Happy одтогаш не сум имал потреба да крадам cyclops
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by корун Вто Апр 21, 2009 12:01 pm

Фала богу дека никој овде немал потреба...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by KaTeRiNcE Вто Апр 21, 2009 12:06 pm

Gallowsraven напиша:Јас киндер јајце ко помала, ептен помала, и лабело ко имав негде 10тина... Тоцку. :D
хахаха срам да ми ти е Very Happy ус пат јас нишо,ак не се рачунет цигарине од кај баба зш баба ми е Very Happy
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Ivana Вто Апр 21, 2009 1:18 pm

хахах да се надоврзам на кате јас на тато му крадев цигари... ко шо се
давидоф со кејф ги пушев... ама ме вкопа пред некое време и сеа ги
кријат а јас неможам да ги најдамммм Mad
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by grgrgr Вто Апр 21, 2009 3:43 pm

od edna kuka so ja rusea ukradovme so drugarcinjata od malata edna slika i sijalica za kukata na drvo so ja praevme..ne znam za drugo ne se sekavam

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by RoTkViCa Вто Апр 21, 2009 10:55 pm

Невр Shocked
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Џајко Сре Апр 22, 2009 12:09 am

имало :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 22, 2009 1:49 pm

Lastojca напиша:
RoTkViCa напиша:Невр Shocked

Shocked Shocked не смејТ!! Surprised


хахаха ам не ми теквит барем.....т.е. една на пазар бевме со брачедон и со мајките (ко имавме по 2-3 годинки) ..и земавме ориз и го јадевме жив.....ама то не е кражба...то е уништување на организам хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by malina Сре Апр 22, 2009 2:44 pm

Еднаш мастика украдов и псле ми беше страв дан ме имат некој случајно видено и зато ретко одев во продавница
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by fairy Чет Апр 23, 2009 5:52 pm

ко бевме мали "продававме" за нова година балони кај нас во маалово и требаше да "набавиме роба" и од на тезгите чаршија шо се собрав цела рака балончиња и од тогаш ме фати страв дан ме виде некој и то ми беше последен пат хаха
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by мирАл Нед Апр 26, 2009 7:14 pm

Темава мн ме потсечат на чичко Ѓоко! Не дека јас го иам пљачкано ама други деца мамицата му .....
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by *UnIqUe* Сре Апр 29, 2009 2:33 pm

Hhhh obavezno si kradam raboti od kaj sestra mi i obavezno me fakat xD
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by s... Сре Апр 29, 2009 7:23 pm

уффф незнам не паметам да сум украла нешто..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Ваши кражби Empty Re: Ваши кражби

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот