Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ваши дела

+29
Азра
*UnIqUe*
Рокси
Golub-Samoubica
Angelic
*Rhythm Divine*
lost girl
The Breaking Dawn
Bleak
Mary Jane
МаКсач
malina
suzana
T&T
комшивка
zzz
Odyssey
Џајко
tHeJunKy
мирАл
Alexandra
Lastojca
Marej
Болиглава
Наташа
kojgode
Master
folder
корун
33 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 1:01 am

Дај бе пуштите некое сличе, само јас пуштам...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 1:12 am

Ваши дела - Page 5 Dsc01026smallsmall


Фокусот е точен, ама овде не ми излегува уште еден мал дел од сликата, па затоа..
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 1:20 am

супер е сликава, само ако имаш фотошоп користено...гледај шо помалце да го користиш, само за минимални корекции, за контраст, тон, боја...
и кажи ми дали е со мобилен сликано?
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 1:31 am

"М"
Ваши дела - Page 5 P1010913
Ај доста е за вечероф...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 1:38 am

Ваши дела - Page 5 93998627

3а жал со мобилен е сликана
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 1:41 am

било кој дигитален фотоапарат е подобар од секој мобилен, и 20mpix да имат мобилниот. ама и јас дури немав дигиталец се мамев со мобилен.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 1:43 am

Епа во моментот ко ќе немаш дигитален и со мобилен ќе сликаш -.-
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 1:47 am

Го кажвам ова зато шо имат многу љуѓе шо имет постари дигиталци и мислет дека се лоши, па сликет со мобилни.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 1:58 am

Ваши дела - Page 5 83039673

херцегнови

пошо не ја покажвит цела слика - десен клик и open/show image Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 2:29 am

tHeJunKy напиша:супер е сликава, само ако имаш фотошоп користено...гледај шо помалце да го користиш, само за минимални корекции, за контраст, тон, боја...
и кажи ми дали е со мобилен сликано?

Од телефон е Embarassed

Имам користено само контраст за да бидит поизразен цветот.

Сепак фала за коментарот Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 2:31 am

ако имаш било каков дигиталец, гледај да го користиш него за сликање, место мобилниот.
ако немаш ти посакувам да си купиш најубав Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 2:38 am

имам дигиталец, ама во брат ми е веќе 2 месеци. Ќе го користам кога ќе дојдит Smile

еве една слика од дигиталец Smile

Ваши дела - Page 5 Dsc08692small

пак е малце скратена сликава Suspect
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 2:42 am

кај мене е цела(имам поголема резолуција на екранов/мониторов)

ама сепак, лоша карактеристика на форумов...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 2:45 am

Very Happy искарај ги ти таму. И нека те стават веќе еднаш модератор за овој оддел.

А иначе твојте фотографии се прекрасни. Ми се чини немаат мана Smile
Само со твој слики се полнит темава... другиве ги немат Suspect
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Апр 18, 2009 3:52 am

Rainbow* напиша:Very Happy искарај ги ти таму. И нека те стават веќе еднаш модератор за овој оддел.

А иначе твојте фотографии се прекрасни. Ми се чини немаат мана Smile
Само со твој слики се полнит темава... другиве ги немат Suspect

то одма мојт да се проверит Very Happy

ги праќам на една страна кај шо продавам фотки, и таму све ќе ми кажет шо не чинит ак не чинит. за ситници ми имет одбивано фотки, т.е. за ништо...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 1:15 pm

Ваши дела - Page 5 82532879
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Пон Мај 11, 2009 11:08 pm

Од на планинарење...
Ваши дела - Page 5 BIG_TN_538169Drvo
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 11, 2009 11:32 pm

Стрикноо до The Junky .......

Рака ти пуштам за сликиве...неам зборој... ептен ми се свиѓет
Smile
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Вто Мај 12, 2009 9:21 am

...
Ваши дела - Page 5 BIG_TN_881995P102030611111111111%20%28LQ%29
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Пет Мај 22, 2009 11:17 pm

The essential...
Ваши дела - Page 5 4295_99977257274_765942274_2628833_5385503_n
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Саб Мај 23, 2009 9:37 pm

...
Ваши дела - Page 5 4295_99974627274_765942274_2628767_2994185_n
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by tHeJunKy Пет Мај 29, 2009 12:46 pm

За време на едно невреме во Сплит.
Ваши дела - Page 5 Grom
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by lost girl Пет Мај 29, 2009 1:32 pm

е џоле не си нормален ..те обожавам Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Angelic Пет Мај 29, 2009 1:51 pm

e не си точен.. всушност си мн точен! хаха закон.. Браво брвоооо одма ставај ја на сајленс Very Happy
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Bleak Пет Мај 29, 2009 2:06 pm

Џоле бе... По комшифска линија ние двајца. Ти фотографија јас поезија. Не биват на двајцата ама тебе појќе посебно она со громон... Ride The Lightning YEAH!!!!
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ваши дела - Page 5 Empty Re: Ваши дела

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот