Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како се замислувате после 60 -ина години ?

+31
KaTeRiNcE
*UnIqUe*
RoTkViCa
METALBOY
REGINA
Punk
комшивка
Obibos
Jas**
noviot
Фазлија
Master
hollow
корун
misticnata
Џајко
pankerishte
Bleak
Lastojca
Mule
TONI
T&T
Mary Jane
The Breaking Dawn
Fantom
sokol
Alexandra
мирАл
mitan
kojgode
malina
35 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by noviot Пет Фед 13, 2009 1:27 am

обесен на чинарон
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 71
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Jas** Пет Фед 13, 2009 1:30 am

Nejkam da se zamislam:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Obibos Нед Фед 15, 2009 8:51 pm

Ко хју хефнер
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by комшивка Пон Фед 16, 2009 10:32 pm

врска неам.. ќе земам внуците и ќе ги шетам по светов со третиот маж....
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Punk Пон Фед 16, 2009 10:41 pm

во друга држава, куќарче во планина, секој ден да си ги земам внуците и да си играме нешо, со мж ми да си пијаме ракија..
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by REGINA Вто Фед 17, 2009 12:49 am

се замислувам само мааааааааалку остарена... и во викендица во планина со маж ми ак е жив уште... а би било пожелно да е Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by pankerishte Вто Фед 17, 2009 12:38 pm

Punk напиша:во друга држава, куќарче во планина, секој ден да си ги земам внуците и да си играме нешо, со мж ми да си пијаме ракија..
Aко имаме уште црн дроб и јетра Cool Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Punk Вто Фед 17, 2009 1:39 pm

pankerishte напиша:
Punk напиша:во друга држава, куќарче во планина, секој ден да си ги земам внуците и да си играме нешо, со мж ми да си пијаме ракија..
Aко имаме уште црн дроб и јетра Cool Cool
хахаха а ко шо ми глеат немат да иаме Evil or Very Mad
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by METALBOY Пон Апр 13, 2009 5:01 pm

Жив и здрав односно работо способен
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 13, 2009 6:01 pm

сакам да сум способна за работа, да ми вриет крвта уште хаха....сакам мноогу фнуци, прафнуци.....сакам да сум младолика,одржана и да уживам во длабока старост со пензијата....и да сум богата....да можам секое утре на сетање после мостон хаха ...па мозжда и ролери ќе возам ( мајтап) Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by *UnIqUe* Сре Апр 29, 2009 3:04 pm

Aktivno star4e i ke se opsedvam so to kolku vlakna mi pobelele vo denot i ke se trudam da ne sum ko baba ( dosadna), br4kosana , ke uzivam i valda ke se vrtkam so vnu4inja okolu mene xD
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by KaTeRiNcE Сре Апр 29, 2009 3:30 pm

јухуу,камо уш толку да живеам...бај д веј ,супер баби4ка шо ќе им угодвит на внуците се,на внуките ќе ги учам да се паметни и отракани ко баба им(лол) и уш ногу работи слични...
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by s... Чет Апр 30, 2009 8:23 pm

несакам да се замислам зш ми се плачит...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Angelic Пет Мај 01, 2009 11:33 pm

па тогаш би имала 77 години.. хм.. шо знам.. внучиња околу мене, чаша вино в раце.. ова она хуху
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by katusch Сре Јун 24, 2009 10:43 pm

ак сум жива дотогаш, би требало да им досадвам на внуците со некој приказни од младоста моја... Very Happy
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Рокси Чет Јун 25, 2009 1:41 am

Два метра под земја или можит во вид на пепел (пошо сакам да ме кремирет).
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Како се замислувате после 60 -ина години ? - Page 2 Empty Re: Како се замислувате после 60 -ина години ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот