Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој смер после втора и зш?

+8
Gallowsraven
Marej
METALBOY
Болиглава
The Breaking Dawn
Mary Jane
Рокси
KaTeRiNcE
12 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Кој смер после втора и зш?

Пишување by KaTeRiNcE Чет Апр 23, 2009 11:36 pm

И така не имат ногу од втора ме интересират шо смер ќе ојте како зш или пак од оние шо се веќе трета четврта да ни дает некој совет,јас иначе ќе одам на јазично уметнички смер зш после италијански ќе студирам ама ногу се нервирам шо јадет лајна демек јазично само слаби одет ау...јас не мислам така.
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Рокси Чет Апр 23, 2009 11:39 pm

Jaс пошо сум прва да си прашам, шо смерој имат и шо предмети имат по смеројте?
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Mary Jane Чет Апр 23, 2009 11:40 pm

KaTeRiNcE напиша:И така не имат ногу од втора ме интересират шо смер ќе ојте како зш или пак од оние шо се веќе трета четврта да ни дает некој совет,јас иначе ќе одам на јазично уметнички смер зш после италијански ќе студирам ама ногу се нервирам шо јадет лајна демек јазично само слаби одет ау...јас не мислам така.

Со Воскре и Вера ќе си во клас.

Јас ќе одам на природно-математичка А пошо за друго не ме биват tongue
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by KaTeRiNcE Чет Апр 23, 2009 11:44 pm

Рокси напиша:Jaс пошо сум прва да си прашам, шо смерој имат и шо предмети имат по смеројте?
То чупее и ние уште не знајме ево поголемиве нек се заангажирет нек не запознает,пишеше во јужен бран,бај д веј јас знам зш во емисијана кај шо ми се писи спонзори имаме едно 25623 пати пофторено ама ме мрзит да ги кажвам(се испував тро),само знам дек немат географијаааа јухуууу Very Happy


Последната промена е направена од KaTeRiNcE на Чет Апр 23, 2009 11:46 pm. Мислењето е променето 1 пати
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by KaTeRiNcE Чет Апр 23, 2009 11:45 pm

Mary Jane напиша:
KaTeRiNcE напиша:И така не имат ногу од втора ме интересират шо смер ќе ојте како зш или пак од оние шо се веќе трета четврта да ни дает некој совет,јас иначе ќе одам на јазично уметнички смер зш после италијански ќе студирам ама ногу се нервирам шо јадет лајна демек јазично само слаби одет ау...јас не мислам така.

Со Воскре и Вера ќе си во клас.

Јас ќе одам на природно-математичка А пошо за друго не ме биват tongue
Верааа? лелее се префрлам од гимназијаааа офф Shocked а за воскре зупаа ќе си иам друштво за домааа
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Mary Jane Чет Апр 23, 2009 11:53 pm

KaTeRiNcE напиша:Верааа? лелее се префрлам од гимназијаааа офф Shocked а за воскре зупаа ќе си иам друштво за домааа

Ич да не се замарате. Ак ви прајт проблеми, јас ќе ја средам. Имат та искусено...


За Рокси:
1. Јазично - уметнички А - за јазици
2. Јазично - уметнички Б - за ликовна и музичка уметност
3. Општествено - хуманистички А - за економија и право
4. Општествено - хуманистички Б - за филозофија, историја, социологија
5. Природно - математички А - математика и информатика
6. Природно - математички Б - медицина, хемија


За кои предмети подетално се изучват побарај на www.bro.gov.mk
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Апр 23, 2009 11:54 pm

и јас природно-математичка. се решив cheers
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Mary Jane Чет Апр 23, 2009 11:55 pm

The Breaking Dawn напиша:и јас природно-математичка. се решив cheers

Нема да сме заедно Mad
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Рокси Чет Апр 23, 2009 11:56 pm

тенкју мери џејн
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 24, 2009 12:13 am

Mary Jane напиша:
The Breaking Dawn напиша:и јас природно-математичка. се решив cheers

Нема да сме заедно Mad

зш? Rolling Eyes
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Mary Jane Пет Апр 24, 2009 12:14 am

The Breaking Dawn напиша:
зш? Rolling Eyes

Шансите да сум кај Жаки се 99.9%
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 24, 2009 12:17 am

Mary Jane напиша:
The Breaking Dawn напиша:
зш? Rolling Eyes

Шансите да сум кај Жаки се 99.9%

се надевам моите се 0.00 %
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Болиглава Пет Апр 24, 2009 12:55 am

Mary Jane напиша:
За Рокси:
1. Јазично - уметнички А - за јазици
2. Јазично - уметнички Б - за ликовна и музичка уметност
3. Општествено - хуманистички А - за економија и право
4. Општествено - хуманистички Б - за филозофија, историја, социологија
5. Природно - математички А - математика и информатика
6. Природно - математички Б - медицина, хемија


За кои предмети подетално се изучват побарај на www.bro.gov.mk
Јазично уметничка Б не вервам да се формират, пошо ќе немат доволно ученици.
Јазично - уметнички А смер кај нас е еден клас со 95% женски во него.
Јас сум на природно математички А, а планирам да се запишвам на Архитектура, така дане се само математика и информатика, туку и електро, градежен и архитектура.
Чао Антена.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by METALBOY Пет Апр 24, 2009 9:11 am

На јазичен под А не одам зш не гледам некоја интересна работа шо би ја работел + македонски слабо ми ојт, под Б не ми ојт ниедна уметност, природно математички под А турен е од неубана математика, под Б нејќум медицина, општа под Б не! и остана општа под А, највероватно ке продолжам нешо со економија и така Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 24, 2009 11:05 am

можда годинава ке се формират јазично уметничка Б зш од кај мене женскине собирет деца и имет појке од пола собрано. некој ак е за таму нек се пријавит Razz а преубај предмети имат .
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Marej Пет Апр 24, 2009 3:28 pm

Јазична Б и Општа Б се ногу убај смерој, само шо немаше доволно заинтересирани ни за двата. Јазичен смер, воедно е цел убав само шо останало од порано дека таму одет послаби ученици, шо е делумно вистина, чест на исклучоци. Јас сум Општа А, тој е главно за правен ама имат ногу убај општествени предмети, и плус во четврта немат биологија, хемија и физика, а во трета имаме 3 часа неделно математика.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Gallowsraven Пет Апр 24, 2009 4:09 pm

Природно математичка А, зш планирам да се гонам на архитектура, пошо само то и психологија ме влечит, ама појќе сум за архитектура...
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by grgrgr Пет Апр 24, 2009 7:13 pm

The Breaking Dawn напиша:можда годинава ке се формират јазично уметничка Б зш од кај мене женскине собирет деца и имет појке од пола собрано. некој ак е за таму нек се пријавит Razz а преубај предмети имат .
pogotovo vo 4ta da ti e kejf na skola da ojs:)

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by корун Пет Апр 24, 2009 9:55 pm

Марин4е сите имаме 3 часа математика неделно Idea, иначе во врска со темава ак ви ојт математика запишите се на природна А, во спротивно Општа А, другиве се за љуге со претходно определени цели во животов (лекар, психолог, уметник и слично...). Ак не сакате математики ногу а сакате да ојте Електро (со бубање ак планирате да завршите) и преку Природна Б распашајте се мислам дека се влегвит...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by KaTeRiNcE Саб Апр 25, 2009 1:43 am

корун напиша:Марин4е сите имаме 3 часа математика неделно Idea, иначе во врска со темава ак ви ојт математика запишите се на природна А, во спротивно Општа А, другиве се за љуге со претходно определени цели во животов (лекар, психолог, уметник и слично...). Ак не сакате математики ногу а сакате да ојте Електро (со бубање ак планирате да завршите) и преку Природна Б распашајте се мислам дека се влегвит...
А за јазици мисљење да кажефте? Smile
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Marej Саб Апр 25, 2009 2:11 am

корун напиша:Марин4е сите имаме 3 часа математика неделно Idea, иначе во врска со темава ак ви ојт математика запишите се на природна А, во спротивно Општа А, другиве се за љуге со претходно определени цели во животов (лекар, психолог, уметник и слично...). Ак не сакате математики ногу а сакате да ојте Електро (со бубање ак планирате да завршите) и преку Природна Б распашајте се мислам дека се влегвит...
Убо веќе корун убо аман веќе!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by корун Саб Апр 25, 2009 2:12 am

Најубо, метиси....


не прочитав убо...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Angelic Сре Окт 14, 2009 3:24 pm

Marej напиша:Јазична Б и Општа Б се ногу убај смерој, само шо немаше доволно заинтересирани ни за двата. Јазичен смер, воедно е цел убав само шо останало од порано дека таму одет послаби ученици, шо е делумно вистина, чест на исклучоци.

Да, и мене така ми кажаа дека на јазична А одат и послаби ученици, ама сепак то е до негде и во корист на оние шо стварно си сакаат да учат јазици и за понатака на факс. Полесно е да се истакниш, ама потешко е да соработвиш со ученици шо не се замарет со учење.
Ај ќе прокоментирам за мојот клас - јазична А.
Значит како и во сите класој, така и во овој имат послаби ученици.
Во трета немат некој промени од предметите: македонски, англиски, германски, италијански, латински, математика, физика, биологија, хемија, историја, педагогија, спорт. Глупо е шо се замаравме да учиме физика и хемија за некој леви работи. Во четврта е многу порелаксирано, морам да кажам - конечно се посветвиме на она шо сакаме. Предмети: македонски, англиски, германски, италијански, латински, компаративна книжевност, психологија, филозофија, бизнис, математика и спорт.
Како и да е.. се учит Кој смер после втора и зш? Icon_smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Окт 14, 2009 6:09 pm

јас се запишав на природна а и сто пати појќе историја иам отколку математика.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Болиглава Сре Окт 14, 2009 6:20 pm

^ Зато го имаш Речко.. шо се жалиш?Smile
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Кој смер после втора и зш? Empty Re: Кој смер после втора и зш?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот