Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кои се вашите чудни навики?

+45
*UnIqUe*
Ivana
Ane
Angelic
Рокси
Џими
METALBOY
KaTeRiNcE
Azranogota
ноунејм
RoTkViCa
PhiLL * E
STIFLER
kojgode
Џајко
Gallowsraven
мирАл
lela
Jordison
Obibos
Bleak
grgrgr
xpert
fairy
Lastojca
корун
комшивка
sokol
Stefk0
nice
psycho
zzz
Odyssey
REGINA
Alexandra
Mary Jane
Ludi Milojko
mitan
Punk
TONI
The Breaking Dawn
Mule
Master
Marej
T&T
49 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by sokol Пон Јан 26, 2009 9:02 pm

ко ќе го видам магистерон се фаќам за јајце
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јан 26, 2009 9:12 pm

ко ќе видам мачка ме мавет флешој да ја згмечам (ама само мачка)
зато можда не ме сакет :S:S:S
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Mule Сре Јан 28, 2009 1:39 pm

Неможам да се посерам ак слушам некој кај шо зборвит
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by комшивка Сре Јан 28, 2009 3:43 pm

nice напиша:
- ко ке легнам да спијам, мора да се прекрстам

Не е чудна, и јас исто..
*Јас сум цел ден дома по пижами (ретко дома да дојт некој гостин или слично)
*ко ќе седам тресам некоја од нозеве
*ме нервират звукон од турпијана за нокти (се ежам)
*неможам да учам ако некој не зборвит или нешто не брчит тв или слично (аку не го слушам)
*никогаш дома не ги послушвам нешто дур не ми речет 5-6 пати (од навика)
*одма после станвење сабајле неможам да јадам (морат прво малце да одморам)
*никогаш не легвам да спијам пред 12 колку и да сум уморна или да ми се спиет (по навика)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 9:46 pm

И мене сега ми текна една моја. Не можам да издржам со валкани раце. После физичко, преокупирана сум со мислата дека сум држела валкана топка, и одам кај служителкине да ми дадат сапун или сјај за да ги измијам рацеве...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 11:27 pm

T&T напиша:И мене сега ми текна една моја. Не можам да издржам со валкани раце. После физичко, преокупирана сум со мислата дека сум држела валкана топка, и одам кај служителкине да ми дадат сапун или сјај за да ги измијам рацеве...

Има сапунчиња шо се во форма на лист хартија. Многу се практични за носење.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 11:28 pm

Ова беше низок удар
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 11:29 pm

корун напиша:Ова беше низок удар

Не е удар, озбилно постојт таква работа. Во Тим Маркет имат.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Lastojca Сре Јан 28, 2009 11:32 pm

чудна навика....глупа навика ми е ко ќе ме прашат некој нешо јас морат да речам шо? без разлика дали сум разбрала ...безвезе..сакам да се одвикнам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 11:35 pm

И јас исто, само не ми е пасија да се одвикнам... Very Happy.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by fairy Чет Јан 29, 2009 5:57 pm

јас постојано тресам со нозете, без разлика која, некогаш и со двете истовремено...

морам постојано да имам нешто во уста, мастика, некаков предмет...или ке јадам многу Smile

одма ко ке станам од спиење го местам креветот, неможам да поднесам ако ми е растурен... и се друго морат да е под конец иначе ме излудвит...

навика ми е да коментирам на се...

држам пешкир на клава после капење 1 сат и појќе, и зато и со мама многу се карам...

воопшто не паметам место и време на договор, морам да ги повторам во мене едно сто пати за да запамтам, инаку се јавувам да препрашам...

.....
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by xpert Чет Јан 29, 2009 6:25 pm

И мене сега ми текна дека ги тресам нозеве почесто.
Порано подолго време стоев со бањарка од ко ке се искапев и за да ја сменам таја навика сега со пешкир се бришам:D:D:D
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 7:25 pm

Обавезно си играм со косава ко шмизла, не за друго туку да имам шо да праам со рацеве. Гадна навика од мала.

Излегвам со водена коса. Станвам насабајле од 5 и пол само за да ја измијам косава.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by grgrgr Чет Јан 29, 2009 8:14 pm

Сакам све дома да ми е спастрено иначе мн се нервирам.Баш ради ова се карам со некој другарки ко ке ојме негде шо оставет расфрљано(исклучок е Романија.ама зато ко бев таму в соба мн ретко седевме)
Ко ке сум дома нон стоп нешто јадам...не ми теквит друго во моментов

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 11:41 pm

Punk напиша:- Ko ќе се интересирам за нешто ја гризам устава
- Мрдам со нозеве постојано
- Не можам да седам ако некоја врата е отворена
- Не можам да спијам ако имат светло од кај било дури и мобилниов го редам од другава страна
- Ко ќе ми кажвит некој нешто никогаш не го гледам в очи туку глеам на некоја друга страна и мислит не го слушам
- Не памтам фаци никакви, многу време ми требит да запамтам кој како изглеат и како се викат ( мешам имиња)
- Некогаш ко ќе ми кажвит некој нешто шо не е за смеење мене ќе ми текнит на нешто смешно и му се смеам в лице
- Ретко прам сериозен муабет а ко ќе прам не прекинвам да филозофирам
- Ко ќе лажам го ваѓам јазикоф
имат уште многу ама доста се Smile

Јас: Мори ме слушаш ти? 
Те слушам бе Блажо!!! Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 11:48 pm

Па вака:

памтам фаци
памтам имиња
памтам бројој ко мрднат
памтам секакви детали од животоф мој
обавезно морат да се грицкат лајчето од макијато (баланце најчесто)
пушење цигари ( престанаф од фчера јее )
пиење алкохол ( и то баталиф )
морат нон стоп слушалчиња на уши
слушам музика на телефоноф дур прам тест
обавезно се заборавам  пеам на час
пеам нон стоп
распафтвам со рацеве и викам: турутупаф пљас ( најчудна навика - тешко џанки хаха Smile )
обавезно без причина че му подречам на некој: се заљубиф прат со онака џанкерски заебантски глас
мељам со устава ко мрднат
обавезно се смеам 
секогаш морат да го потсетам на некој за нешо шо се десило пред 6-7 години Smile доста је Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 12:11 am

ко ке пијам нешто со цевка морам да ја изгризам она да не се користит пак(и без то нема да се користит ама ај)
и мн ја мрдам глава ко ке зборвам и со ракава мрдам онака ко шмизла....не е чудо шо ми викет дек на шмизла личам WinkWink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Lastojca Пон Фед 02, 2009 12:14 am

grgrgr напиша:Сакам све дома да ми е спастрено иначе мн се нервирам.Баш ради ова се карам со некој другарки ко ке ојме негде шо оставет расфрљано(исклучок е Романија.ама зато ко бев таму в соба мн ретко седевме)
Ко ке сум дома нон стоп нешто јадам...не ми теквит друго во моментов

исклучок? сигурна си??..си имаше моменти и таму
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Obibos Пет Фед 06, 2009 4:02 am

Станвам во 9 а кењам во 8
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Jordison Пет Фед 06, 2009 4:30 pm

Obibos напиша:Станвам во 9 а кењам во 8

Xaxaxaxaxaxaxaxax, demek na kirilica samo se smeam (A)
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by lela Саб Фед 07, 2009 6:17 pm

Pregolema perfekcionista sum i cistenjeto po domot mi e najgolema opsesija!Ednas stanav vo 3 casot nautro da vidam dali prekrivacite se namesteni vo dnevnata soba!

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 07, 2009 6:24 pm

lela напиша:Pregolema perfekcionista sum i cistenjeto po domot mi e najgolema opsesija!Ednas stanav vo 3 casot nautro da vidam dali prekrivacite se namesteni vo dnevnata soba!

хаха ова е јако
сеа ме потсети - пред да легнам морат се да е средено до точка иначе не можам да спијам...ми се имат десено да не можам да спијам и станав средвев и со мирна душа заспав после bounce bounce bom
блазе си и на сестра ми scratch

исто иам една навика ко ке одам по тротоари морам да одам на ивицана од тротоарот....она испакнатото
многупати се иам избрукано иам треснато пред луѓе...и не ми и дат умов lol!
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by мирАл Саб Фед 07, 2009 6:49 pm

Ко ке сум гладен ми идет да ждригам Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 07, 2009 6:56 pm

мирАл напиша:Ко ке сум гладен ми идет да ждригам Razz
ова е стварно чудна tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by REGINA Нед Мар 08, 2009 5:27 pm

ко ќе требит да паничам не паничам, и обратно.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? - Page 2 Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот