Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кои се вашите чудни навики?

+45
*UnIqUe*
Ivana
Ane
Angelic
Рокси
Џими
METALBOY
KaTeRiNcE
Azranogota
ноунејм
RoTkViCa
PhiLL * E
STIFLER
kojgode
Џајко
Gallowsraven
мирАл
lela
Jordison
Obibos
Bleak
grgrgr
xpert
fairy
Lastojca
корун
комшивка
sokol
Stefk0
nice
psycho
zzz
Odyssey
REGINA
Alexandra
Mary Jane
Ludi Milojko
mitan
Punk
TONI
The Breaking Dawn
Mule
Master
Marej
T&T
49 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Кои се вашите чудни навики?

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 7:03 pm

Имате чудни навики? Кои се тие? Се трудите да ги потиснете?

Јас имам многу такви. Ќе ги набројам тие шо ќе ми текнет. Пример не можам да ги мијам забиве ако не течит водата, од ко ќе кивнам ги чистам ушиве зш ме пецкет, ко ќе ми шептит или дишит некој на уво ме чешат гзов, ко ќе станам од спиење 15 мин зборвам неповрзано и после не се сеќавам итн итн
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Marej Пет Јан 23, 2009 7:10 pm

Ај ќе ги напишам само поинтересниве.


Не памтам лица, воопшто. Памтам аури, незнам како да објаснам.

СЕКОГАШ спијам со чорапи.

Ако случајно ми крцнит некој прст, морам после да искрцкам све шо можам и неможам.

Се вцрвенвам дури и ко ќе зборвам со мајка ми.

Усните морет да ми бидет влажни (ги лижам).

Кловној ми се језиви.

Многу често се наоѓам себеси кј шо ја тресам деснава нога.

Без да сакам, се случвит да зборвам ногу високо ко ќе ми е незгодно, а ногу длабоко ко ќе се зафркавам со некого. Neutral

Секогаш ко ќе ја вртам глава да се опулам на некое друго место, за време на вртењето очиве ми се затворени.

Секогаш во себе прам алтернативни краеви на некоја случка.

Можам да се движам во друштво само ако сум најдесно, инаку губам ориентација.

Ужасно смешно ми е ако ги отворам очите при мување.

Морам банкнотите да ги наместам по големина, ред и поставеност на бројките, инаку не станвам.

Обожавам чиста неспастреност.

Ракајве морат во секоја прилика да ми се запрегнати.

Деснава рака ми е секогаш во една дебилна позиција ко ќе сум замислена.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 7:33 pm

Се најдов во некои од овие Мареј

Само шо јас ужасно сакам да сум на лева страна. Ко ќе сум на десна, не можам да го слушам муабетот шо се одвиват

И јас ја мрдам деснава нога ПОСТОЈАНО дури и ко ќе легнам ја мрдам дур не заспијам

И јас секогаш спијам со чорапи

Не памтам ВООПШТО имиња, улици, локации, ништо. А за лица, ги препознавам дури и од продавачки
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 8:17 pm

Пуштам вода в тоалет и ко ќе нетребит, и тоа по два пати
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Mule Пет Јан 23, 2009 8:27 pm

Marej напиша:Секогаш ко ќе ја вртам глава да се опулам на некое друго место, за време на вртењето очиве ми се затворени.

Хаха Дали само памтиш лани колку многу ти замервев за то!? хах cheers
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Јан 23, 2009 9:29 pm

ај и јас ќе наведам некои сеа шо ми теквет

ко ќе спијам преку ден после не памтам шо ми се десило пред то и не знам шо зборвам

заборавам да слушам некој ко ќе ми зборвит

не можам да спијам или да учам ак ги слушам стрелкине од сатон

не можам да спијам ак е некој шкаф отворен или ако е растурено

после миење заби морам да пијам премногу вода

морам да свирнам пред спиење

ко ќе прам нешто со лева рака одма морам после то и со десна да го напрам

не можам да глеам некој ко ќе возит кола шо до в крај не дават гас - такви работи морам до крај да ги прам

ко ќе седам на стол морат левата нога горе да ми е

ко ќе пишам си ја гризам устава

грицкам нокти

леле се изнапишав понатака уште WinkWinkWink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by TONI Пет Јан 23, 2009 11:13 pm

имав мн чудни навики од кој гледам да се одвикнам......
-секој ден кога и да појдев нашкола ги посматрав сите луѓе зш ми беше досадно на час.
-мн често заспивав со гитара вкревет ама мамичка ми викаше мн и почнав да не го прам то иако ненамерно ми беше секојпат.
-секојпат си имам по кејф одреден период да гњавам некоја и да ја нервирам и ко ќе ми станеше досадно си преминвев на друга.Ама последната ми го спопика мн јако....почнаа таа да ме гњавит и нервират.
ко ке ми текнат други ќе ги напишам
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Punk Пет Јан 23, 2009 11:34 pm

- Ko ќе се интересирам за нешто ја гризам устава
- Мрдам со нозеве постојано
- Не можам да седам ако некоја врата е отворена
- Не можам да спијам ако имат светло од кај било дури и мобилниов го редам од другава страна
- Ко ќе ми кажвит некој нешто никогаш не го гледам в очи туку глеам на некоја друга страна и мислит не го слушам
- Не памтам фаци никакви, многу време ми требит да запамтам кој како изглеат и како се викат ( мешам имиња)
- Некогаш ко ќе ми кажвит некој нешто шо не е за смеење мене ќе ми текнит на нешто смешно и му се смеам в лице
- Ретко прам сериозен муабет а ко ќе прам не прекинвам да филозофирам
- Ко ќе лажам го ваѓам јазикоф
имат уште многу ама доста се Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by mitan Пет Јан 23, 2009 11:47 pm

на олку примери најдов по некоја моја навика:
-ко ќе седам на стол морат левата нога горе да ми е(мене морат деснава да ми е посебно ко ке јадам)
-не можам да глеам некој ко ќе возит кола шо до в крај не дават гас (ме факат нервоза ак возит некој под 80)
-после миење заби морам да пијам премногу вода(исто)
-секогаш спијам со чорапи(мразам да спијам со чорапи зш секогаш си ги чешам стапалава)
-Ракајве морат во секоја прилика да ми се запрегнати(исто)
-Ужасно смешно ми е ако ги отворам очите при мување(исто...ми се деси еднаш се опулив и умрев од смеење)
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Ludi Milojko Саб Јан 24, 2009 12:08 am

- Не памтам имиња
-ко ќе седам на стол морат деснава нога горе да ми е
- Не можам да спијам ако TV не е пуштен
-ко ќе пишам стегам заби
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 12:50 am

-Ко ќе седнам, ги прекрствам нозеве...
-Ко ќе ми е мака нешо, само фаци прам (тренерон по карате за ова ногу замервит).
-Пред да седнам да учам, или пред компјутер ко ќе сум, се оклу мене мора да е средено и наместено во најдобар ред.
-Често ги гризам кутикулите на ноктите (а не ноктите, се одвикнав од то...)
-Ко ќе сум замислена или изнервирана, наоѓам лист хартија и пенкало и почвам со цртање...
-Не можам да се запрам ко ќе играме бесилка со некој...Ми забранија да ја играм таа игра.
-Заради добрава меморија, многу памтам лица, броеви, а во последно време нешо послабо ми ојт со имињава...
-На сабајле ко ќе станам прво пуштам ЕмТиВи за расонвење, а потоа се префрлам на Дискавери.
-Сакам да потцртвам со зелен маркер во сите учебници, а обавезно користам пенкала во боја (розово моментално, цел клас се служит со то...)...

Друго не ми теквит, ако се сетам ќе дополнам...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Alexandra Саб Јан 24, 2009 2:53 am

-Спијам со чорапи и долги пижами без разлика дали е зима или лето.

-Ко ќе кивнам после морат да опцујам (на глас или во себе-зависи од ситуација и момент)

-Ко ќе седам неможам а да не ги тресам нозеве или да ги тријам рацеве од нозеве и да мрдам напред-назад

-Ко ќе спијам морат нешо да гушкам

-Ко ќе се запознавам со некој ретко можам од прв пат да слушнам како се викат

-Неможам да препознам фаци ако прв пат ги видам на слика и после да ги видам во живо (или многу ретко се дешават то)

-Ко ќе одам по пат се пренесвам и не заприметвам некој ако ми мафтат

-Спијам со уклучен компјутер и телевизор :\
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 2:57 am

незнам дали ќе е чудна навикава... ама ко ќе сум ептен нервозна, единствен начин да се смирам е да почнам да решавам задачи... шо потешки то поубо хехе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 4:25 am

Mule напиша:
Marej напиша:Секогаш ко ќе ја вртам глава да се опулам на некое друго место, за време на вртењето очиве ми се затворени.

Хаха Дали само памтиш лани колку многу ти замервев за то!? хах cheers

Леле кој бил Муле...Smile)))
Памтам!
И Сашка со гледањено в чело ко ќе се расправат хахаха
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 4:29 am

REGINA напиша:незнам дали ќе е чудна навикава... ама ко ќе сум ептен нервозна, единствен начин да се смирам е да почнам да решавам задачи... шо потешки то поубо хехе

Не е чудна, а начинот баш ти имат смисла
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 4:32 am

Ко ќе бришит некој табла на школа ме нервират ако не е совршено избришана и се останати бледи траги од креда.

Ко ќе видам нешто малечко пример бебе или кученце ми идат сила да го изгужвам. Така ја малтретирам сестра ми дома

Спијам со уклучен телевизор, ако немат нешто од кај шо извират светлина не можам да заспијам и чекам да изгрејт сонце...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Odyssey Саб Јан 24, 2009 4:48 am

Си имам Врзано в гла, а то е предпоставка само, дека траката е на толку бита и ко ќе ја местам ја местам прво така ко шо ми дуват во глава, после ја местам по осет...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Master Саб Јан 24, 2009 11:51 am

Мразам криви линии
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 1:05 pm

T&T напиша:Ко ќе бришит некој табла на школа ме нервират ако не е совршено избришана и се останати бледи траги од креда.

Ко ќе видам нешто малечко пример бебе или кученце ми идат сила да го изгужвам. Така ја малтретирам сестра ми дома

Спијам со уклучен телевизор, ако немат нешто од кај шо извират светлина не можам да заспијам и чекам да изгрејт сонце...


последициве од овие последниве 2 јас си ги знам Rolling Eyes
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 2:38 pm

The Breaking Dawn напиша:
T&T напиша:Ко ќе бришит некој табла на школа ме нервират ако не е совршено избришана и се останати бледи траги од креда.

Ко ќе видам нешто малечко пример бебе или кученце ми идат сила да го изгужвам. Така ја малтретирам сестра ми дома

Спијам со уклучен телевизор, ако немат нешто од кај шо извират светлина не можам да заспијам и чекам да изгрејт сонце...


последициве од овие последниве 2 јас си ги знам Rolling Eyes


Сестро не се буни шо да ти прам ко си испадната слатко на дада
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by zzz Саб Јан 24, 2009 4:47 pm

- ko ke ке си легнам морам да имам чорапи и да ги слечам мрзливо со ноѕеве прет да заспиам
-ко ке јадам нешто крастајчина помфрит... морат све да изедам зш жал ми е ако останит некое само ф пајнца
-ракајве да ми се запрегнати стално
-порано мајци носеф от нопаку ф мала,на тренинг... ама ме одвикна мама
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 8:10 pm

T&T напиша:
REGINA напиша:незнам дали ќе е чудна навикава... ама ко ќе сум ептен нервозна, единствен начин да се смирам е да почнам да решавам задачи... шо потешки то поубо хехе

Не е чудна, а начинот баш ти имат смисла

Еј фала... ретко кој би се согласил со ова Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by psycho Нед Јан 25, 2009 3:27 am

Секогаш предпочитам да сум некапен 2 месеци, во случаи и 4. Најчудната навика ми е пуштањето на Секакви бактерии, инсекти, Пијавици и секакви други створови да лазат по моето тело! Фала на поддршката, редакција МТВ!
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 8:24 pm

- ако немам сат на ракава цел ден сум ко изгубена и само гледам на ракава за да видам колку е сатот...
- неможам да си го замислам животов без детска крема и детска пудра ( абе дете то е)
- и јас спијам со чорапи
- ко ке легнам да спијам, мора да се прекрстам
- ко ке стамам одма се облеквам ретко седам со пизами
- не јадам на сабајле ако не се измијам лице

сега на ова ми текна , за други навики др пат....

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Stefk0 Пон Јан 26, 2009 8:51 pm

-Ко ќе легнам ми требет едно сат сат и пол за да заспијам
-Пуштам на секој 30 мин пораки да видам колка ми е претплатава... и друго...
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Кои се вашите чудни навики? Empty Re: Кои се вашите чудни навики?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот