Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Платонска љубов

+11
комшивка
Џајко
Marej
Mary Jane
Alexandra
Master
мирАл
корун
Lastojca
Болиглава
T&T
15 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Marej Сре Јан 21, 2009 11:22 pm

Jas sum za platonska ljubov, prosledena so gatanje na sekoj dve minuti, pisenje srcina i istkaeno vo niv so rozovo penkalo ,g-gja Marina {vnesi random prezime}'.


Последната промена е направена од Marej на Сре Јан 21, 2009 11:25 pm. Мислењето е променето 1 пати
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Болиглава Сре Јан 21, 2009 11:22 pm

Ова значи е нешо ко свиѓање?
Па така кажите да му ебам стопанкина. Платонска, Сократска...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 11:24 pm

Болиглава напиша:Ова значи е нешо ко свиѓање?
Па така кажите да му ебам стопанкина. Платонска, Сократска...

Данте Алигиери се филмал по Беатриче...
Франческо Петрарка се филмал по Лаура...

То е платонска љубовCool
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Џајко Сре Јан 21, 2009 11:25 pm

Нов топик "Сократска љубов"!
coming soon...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 32
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 11:28 pm

Грешно нашкола не учет, платонска љубов е љубов без физички контакти. Достигвење на нешо совршено, или не.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 11:28 pm

корун напиша:Пак, мали моменти на абстиненција, ко ке се вратиш на старо может да ти напрает огромен кејф. Мали.

Тук си у право.

Еј не мешајте сега уметнички љубави, тоа било тогаш во средниот век, денес Платонската љубов се сфаќат како абстиненција од физичко задоволство.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 11:29 pm

корун напиша:Грешно нашкола не учет, платонска љубов е љубов без физички контакти. Достигвење на нешо совршено, или не.


Ете наједноставно ви објасна.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Болиглава Сре Јан 21, 2009 11:31 pm

Лајна палени.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 11:31 pm

Лајна платонски.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 11:32 pm

Е баш тие...
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 11:32 pm

Што ви е бре???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 11:35 pm

Master напиша:Еј не мешајте сега уметнички љубави, тоа било тогаш во средниот век, денес Платонската љубов се сфаќат како абстиненција од физичко задоволство.

Без нив не може да се разбере суштината на платонската љубов...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 11:36 pm

Mary Jane напиша:
Master напиша:Еј не мешајте сега уметнички љубави, тоа било тогаш во средниот век, денес Платонската љубов се сфаќат како абстиненција од физичко задоволство.

Без нив не може да се разбере суштината на платонската љубов...

тие биле само основачи.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 11:39 pm

Master напиша:
Mary Jane напиша:
Master напиша:Еј не мешајте сега уметнички љубави, тоа било тогаш во средниот век, денес Платонската љубов се сфаќат како абстиненција од физичко задоволство.

Без нив не може да се разбере суштината на платонската љубов...

тие биле само основачи.

Да, основачи кои своите најголеми успеси ги оствариле преку платонската љубов, а потоа скоро никој не успеал да ги надмине. Кој сака да си ја сфати вистински платонската љубов, нека ја чита Тријадата...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Болиглава Сре Јан 21, 2009 11:40 pm

Mary Jane напиша:Да, основачи кои своите најголеми успеси ги оствариле преку платонската љубов, а потоа скоро никој не успеал да ги надмине. Кој сака да си ја сфати вистински платонската љубов, нека ја чита Тријадата...
Не фала, пре би мастурбирал.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 11:42 pm

Mary Jane напиша:Да, основачи кои своите најголеми успеси ги оствариле преку платонската љубов, а потоа скоро никој не успеал да ги надмине. Кој сака да си ја сфати вистински платонската љубов, нека ја чита Тријадата...
само имале срека шо биле познати личности......ај ќе расправаме јас и ти после 02.02
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 11:42 pm

Болиглава напиша:
Mary Jane напиша:Да, основачи кои своите најголеми успеси ги оствариле преку платонската љубов, а потоа скоро никој не успеал да ги надмине. Кој сака да си ја сфати вистински платонската љубов, нека ја чита Тријадата...
Не фала, пре би мастурбирал.

Потполно си во право
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 11:49 pm

Болиглава напиша:
Mary Jane напиша:Да, основачи кои своите најголеми успеси ги оствариле преку платонската љубов, а потоа скоро никој не успеал да ги надмине. Кој сака да си ја сфати вистински платонската љубов, нека ја чита Тријадата...
Не фала, пре би мастурбирал.

Искрено, во право си, јас едвај ги прочитав, не за друго, мислам дека платонската љубов може само да не зафркне.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by комшивка Чет Јан 22, 2009 12:32 am

Јас и баш не се сложвам.. Платонска љубов е љубов без физички контакт. Neutral Мислам дека е нешо многу појќе од то. На пример, сакаш некого ама скоро невозможно да го имаш, недостижно, незнам како да кажам.. А не да си со него на пример а да немаш физички контакт.. То е сигурно некоја друга љубов.. Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 12:35 am

комшивка напиша:Јас и баш не се сложвам.. Платонска љубов е љубов без физички контакт. Neutral Мислам дека е нешо многу појќе од то. На пример, сакаш некого ама скоро невозможно да го имаш, недостижно, незнам како да кажам.. А не да си со него на пример а да немаш физички контакт.. То е сигурно некоја друга љубов.. Smile

То е ко филмон 40 дена и 40 ноќи со Џош Хартнет...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by комшивка Чет Јан 22, 2009 12:38 am

Е не го имам гледано тој филм, неможам да те поддржам, ама чим е со него ми се прајт мерак да го гледам Razz
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by T&T Чет Јан 22, 2009 1:06 am

Сега разбравме шо е платонска љубов? Razz:P:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 1:08 am

Јас ја имам почувствувано, па знам дека ја имам разбрано.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Болиглава Чет Јан 22, 2009 1:13 am

Лајна палени vol.2
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 1:16 am

Болиглава напиша:Лајна палени vol.2

Bloody Hell 1
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов - Page 2 Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот