Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашата дефиниција за љубов?

+11
Gallowsraven
Болиглава
sweet
The Breaking Dawn
kojgode
Bleak
Angelic
Рокси
nice
REGINA
malina
15 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 10:30 pm

Моја дефиниција епа вака јас сметам дека љубовта е чуство кое може и знае како да ги задоволи нашите фантазии.Љубовта е совршенство,духовно прочистување,столб на животот кој не не дозволува на живееме без него зошто би се срушиле.Таа е скриено богатство кое се крие во луѓето и кога ќе излезе на површината незнае за препреки,тага,солзи и патење.Знае само како да ги развесели и усреќи луѓето и да им подари насмевка,а сите останати да ги натера да побараат барем дел од сето тоа.
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 10:39 pm

вашата дефиниција е ?
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by REGINA Чет Мар 05, 2009 10:41 pm

не би можела да дефинирам. или ај... љубовта е чувство. хехе
не стварно не би можела да дам конкретна дефиниција. секој различно то.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by nice Чет Мар 05, 2009 10:43 pm

Najvozvisenoto cuvstvo, no i najgolemata bolka

nice
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 10:48 pm

Знам дека некој ќе искоментират дека љубовта не е дефиниција ама би сакала сите да создадат своја дефиниција за љубовта
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Рокси Чет Мар 05, 2009 10:58 pm

Љубовта кон родителите, најблиските, и најдобрите пријатели е онаа која не’ исполнува, онаа која не’ тера да се жртвуваме за нив, онаа која не’ тера да ги ставиме нив пред нас! ЗНачи, тие во преден план.
Љубовта кон спротивниот пол е онаа која не’ осудува на пропаст, целосно ни го заматува делумно објективното гледиште врз светот (делумно пошо човекот никогаш не може да се ослободи од субјективноста), не’ тера на страдање, а шо е најтрагично ја руши идеалната слика за љубовта помеѓу двајца шо ни ја имет создаено американскине филмој... значи, таа љубов е најчесто разочарување... прво ќе бидит убо (ак е успешно) ама после ќе е Болноооо! И секако ќе бидит инспирација за срцепарателни песни и текстови кои се се’ поискомерцијализирани, поглупи, поповршни и такви ствари...

Само немојте да ме напаѓате, it's just my opinion! Не го наметнувам на никого...
Ова е мојот моментален став за љубовта, за во иднина... who knows...
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by REGINA Чет Мар 05, 2009 11:00 pm

колку е само точно мислењево. најсупер искрено. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 3:57 am

Јас ќе кажам самоЉубовта е.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Bleak Саб Апр 04, 2009 9:50 am

Рокси напиша:Љубовта кон родителите, најблиските, и најдобрите пријатели е онаа која не’ исполнува, онаа која не’ тера да се жртвуваме за нив, онаа која не’ тера да ги ставиме нив пред нас! ЗНачи, тие во преден план.
Љубовта кон спротивниот пол е онаа која не’ осудува на пропаст, целосно ни го заматува делумно објективното гледиште врз светот (делумно пошо човекот никогаш не може да се ослободи од субјективноста), не’ тера на страдање, а шо е најтрагично ја руши идеалната слика за љубовта помеѓу двајца шо ни ја имет создаено американскине филмој... значи, таа љубов е најчесто разочарување... прво ќе бидит убо (ак е успешно) ама после ќе е Болноооо! И секако ќе бидит инспирација за срцепарателни песни и текстови кои се се’ поискомерцијализирани, поглупи, поповршни и такви ствари...

Само немојте да ме напаѓате, it's just my opinion! Не го наметнувам на никого...
Ова е мојот моментален став за љубовта, за во иднина... who knows...

Се согласувам комплетно... Е сеа мое мислење:

ЉУбовта е чувство кон близок или личност од спротивниот пол кое не мојт да се објаснит ни да си го објасниш себеси или на било кој друг...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by kojgode Саб Апр 04, 2009 12:13 pm

Rainbow* напиша:Јас ќе кажам самоЉубовта е.
Вештицата од Портобело дан ја имаш читано?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 4:00 pm

не ја имам прочитано Хм... а нешто е поврзано или? Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Апр 04, 2009 5:38 pm

со таа реченица Пауло Коелјо колку и да е едноставна имат мн појќе кажано отколку некои шо се обидвет да дефинирет љубов колку и да е невозможно
луѓево не может да ја сфатет љубовта не пак да ја дефиниретRazz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Bleak Саб Апр 04, 2009 6:01 pm

Љубовта не се дефинира, нити се сваќа, треба само да се почувствува и да не се плашиме од неа... а од сваќање и дефинирање нема потреба... I love you
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 6:41 pm

The Breaking Dawn напиша:со таа реченица Пауло Коелјо колку и да е едноставна имат мн појќе кажано отколку некои шо се обидвет да дефинирет љубов колку и да е невозможно
луѓево не может да ја сфатет љубовта не пак да ја дефиниретRazz

Да се согласувам и зато така напишав .. едноставна а всушност СЕ е кажано. (а инаку ја имам прочитано ова реченица на др место.. а баш во книгата Wink )
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by sweet Саб Апр 04, 2009 7:35 pm

љубовта...нз за кого како, за некои е болно чувство,а за други е нешо најслатко зависит...немат некоја одредена дефиниција за сите и то... Very Happy

sweet
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 27
Хоби(работа) : чашитлама и исфрлање нервоза
Забавен? : пренајмногу

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 29, 2009 6:41 pm

ко ќе научиш да го сакаш партнерот заради неговите/нејзините мани покрај сакањето заради неговите доблести.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Болиглава Сре Апр 29, 2009 8:12 pm

Ко ќе го замислиш партнерот во ситуација на вршење голема нужда и пак да не ти е гадно. Е тоа е љубов.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Gallowsraven Сре Апр 29, 2009 9:32 pm

Јас не можам да дефинирам, и да почнам ептен ќе се расприкажам. Последниов пост најмногу вредит. Имаше едно срање негде шо го иам прочитано - Љубов - Давање некому шанса да те уништит и да вервиш дека немат шанса да го напрајт то.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 29, 2009 9:33 pm

Болиглава напиша:Ко ќе го замислиш партнерот во ситуација на вршење голема нужда и пак да не ти е гадно. Е тоа е љубов.

хаха е ова да. Twisted Evil Twisted Evil
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 30, 2009 10:34 am

Болиглава напиша:Ко ќе го замислиш партнерот во ситуација на вршење голема нужда и пак да не ти е гадно. Е тоа е љубов.

јас можам да го замислам и не ми е гадно(природна појава хаха) ама сепак не сум заљубена ...хелп? хаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Болиглава Чет Апр 30, 2009 10:52 am

RoTkViCa напиша:
Болиглава напиша:Ко ќе го замислиш партнерот во ситуација на вршење голема нужда и пак да не ти е гадно. Е тоа е љубов.

јас можам да го замислам и не ми е гадно(природна појава хаха) ама сепак не сум заљубена ...хелп? хаха
Ама тебе и пача не ти беше гадно ко шо памтам, така да...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 30, 2009 11:01 am

Болиглава напиша:
RoTkViCa напиша:
Болиглава напиша:Ко ќе го замислиш партнерот во ситуација на вршење голема нужда и пак да не ти е гадно. Е тоа е љубов.

јас можам да го замислам и не ми е гадно(природна појава хаха) ама сепак не сум заљубена ...хелп? хаха
Ама тебе и пача не ти беше гадно ко шо памтам, така да...


хахахахахаахаххахахахахааха ФАЛА Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by sokol Чет Апр 30, 2009 11:01 pm

нешчо суштествено
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by METALBOY Чет Апр 30, 2009 11:24 pm

нешо посебно, необично...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 10:55 pm

Болиглава напиша:Ко ќе го замислиш партнерот во ситуација на вршење голема нужда и пак да не ти е гадно. Е тоа е љубов.

Го имам ова испробано и секогаш ми е гадно.... lol!
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Вашата дефиниција за љубов? Empty Re: Вашата дефиниција за љубов?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот