Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Платонска љубов

+11
комшивка
Џајко
Marej
Mary Jane
Alexandra
Master
мирАл
корун
Lastojca
Болиглава
T&T
15 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Платонска љубов Empty Платонска љубов

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 8:47 pm

И?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Болиглава Сре Јан 21, 2009 8:47 pm

Содржаен опис...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 8:51 pm

мхм
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 8:52 pm

не
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 8:55 pm

Хаха. Па оставам на вас. Зш јас знам да забегам.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Болиглава Сре Јан 21, 2009 8:56 pm

Е аку де, забегај. Ова е тема на која шо мојш да забегаш.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 9:08 pm

Па, вервите во Платонска љубов? Љубов која за цел има духовно издигнување без сексуален контакт? (го знам одговорот на појќето од вас на ова) Razz Вервите во хомоеротична платонска љубов? Само во препознавање и восхитување на убавина макар и во истиот пол?
Јас во првото можда вервам, иако е тешко за вервење, а во второто не само шо вервам, туку и го имам искусено. То не ме прајт би.
btw некои ја сметаат платонската љубов како нереална или пак обратно од то шо го напишав, дека е спој на духовното и телесното.
Ај сега слободно коментирајте
Болиглава, гледаш дека забегав, сега нема да ми го читет ова од шо е "краткичко" Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 9:12 pm

Не вервам во таква такозвана платонска љубов, зш било шо да зејш и најубото нешо да е и да го имаш до тебе, да знајш дека е твое се здосадвит, во врска со второто прашање требит да си многу затрескан и не е препорачливо долго да трајт...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 9:14 pm

Па немат шо да се вервит во платонска љубов, јас мислам дека то само мојт да го осеќаш!!!! Јас од лично искуство кажвам бев премногу запечен во една личност!!! То е платонска љубов сакаш некој а не мојш да си со него!!! ( БЕВ ЗАПЕЧЕН)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Болиглава Сре Јан 21, 2009 9:16 pm

мирАл напиша:Па немат шо да се вервит во платонска љубов, јас мислам дека то само мојт да го осеќаш!!!! Јас од лично искуство кажвам бев премногу запечен во една личност!!! То е платонска љубов сакаш некој а не мојш да си со него!!! ( БЕВ ЗАПЕЧЕН)
Погрешно имаш сфатено. Сигурно ти си сакал сексуално општење со таа личност во која си бил затрескан. То веќе не е платонска љубов.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 9:17 pm

Па добро, јас ја испревртив дефиницијата малце. Иначе имат појќе гледишта за то шо е платонска љубов.
Мене првото ми е најинтересно од тие шо ги напишав
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 9:20 pm

Болиглава напиша:
мирАл напиша:Па немат шо да се вервит во платонска љубов, јас мислам дека то само мојт да го осеќаш!!!! Јас од лично искуство кажвам бев премногу запечен во една личност!!! То е платонска љубов сакаш некој а не мојш да си со него!!! ( БЕВ ЗАПЕЧЕН)
Погрешно имаш сфатено. Сигурно ти си сакал сексуално општење со таа личност во која си бил затрескан. То веќе не е платонска љубов.
не не сексуално ти погрешно ме сфакаш!!! одев јас со нејзе ама раскинавме и после та со друг а јас уште ја сакав дебил во та смисла платонска љубов
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 9:44 pm

Платонската љубов е најинтересната љубов, според мене и која јас повеќе ја практикувам од било која друга љубов. Сметам дека таа е најпјур љубов.
Иако често можит да дојдит до разочарување, преку неа најлесно можеш да процениш дали некоја личност е толку вредна да го троши твоето време.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 9:47 pm

Ај чим ти е пракса, објасни нешо појке за нејзе, зш во дилема сме овде... Shocked
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 9:50 pm

Шо те интересират подетално?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 9:51 pm

Како ја сваќаш ти зш овде секој поинаку ја сватил.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 9:55 pm

корун напиша:Како ја сваќаш ти зш овде секој поинаку ја сватил.

Баш она ставање на духовното пред физичкото. Неморат со некого да се шлапаш на секои пет секунди или да имаш секс за да дозивееш љубов. Полесно можам да се заљубам во некој со кого имам помалку физички контакт.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 9:57 pm

Master напиша:Полесно можам да се заљубам во некој со кого имам помалку физички контакт.

Точно,me2
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 9:57 pm

Master напиша:
корун напиша:Како ја сваќаш ти зш овде секој поинаку ја сватил.

Баш она ставање на духовното пред физичкото. Неморат со некого да се шлапаш на секои пет секунди или да имаш секс за да дозивееш љубов. Полесно можам да се заљубам во некој со кого имам помалку физички контакт.
Да копнееш по него! хех
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 9:59 pm

не баш да копнееш. Ти можиш да бидиш со него, ама да гледаш да го избегнуваш физичкиот контакт (ама не да претераш), после ќе ти бидит поинтересно.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 10:05 pm

супер одговор на темава од мастер.
сега е све појасно Wink thx
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 10:58 pm

абе шо зборвите...таква љубов не е љубов...а и да постојт ќе го напрајт чоекот несреќен а љубовта требит да те напрајт среќен..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Alexandra Сре Јан 21, 2009 11:05 pm

Lastojca напиша:абе шо зборвите...таква љубов не е љубов...а и да постојт ќе го напрајт чоекот несреќен а љубовта требит да те напрајт среќен..

Те поддржавам : )
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 11:09 pm

Пак, мали моменти на абстиненција, ко ке се вратиш на старо может да ти напрает огромен кејф. Мали.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 11:16 pm

Најголемите уметници живееле за таа платонска љубов. Јас не би сакала цел живот да се затрескам во некого, без никаков ефект. Платонската љубов најчесто е еднострана и е проследена со многу патење и тага...Камо среќа сите навреме да се освестат...Јас не сум за платонска љубов.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Платонска љубов Empty Re: Платонска љубов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот