Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

+24
Ane
RoTkViCa
*UnIqUe*
METALBOY
Bleak
kisela krastavica
Jordison
psycho
hollow
Punk
The Breaking Dawn
fairy
корун
Ludi Milojko
pankerishte
Џајко
T&T
Mary Jane
Master
Lastojca
sokol
Marej
kojgode
мирАл
28 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 10:48 pm

Кажете кој е тој предмет/долна облека, зошто мислете дека ви носи среќа и дали има некое особено значење за вас
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 10:49 pm

Не носам ништо за среќа ама носам едно на деснава рка и 3 дена без него ко бев (бидејќи ми го зеде Џоко) ќе полудев ме болеше ркава и све така натаму.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 11:00 pm

Имав едно ланче шо не го извавав од мене, и му го дадов на најдобриот ми другар лани летото и чудно, ама од тогаш често ми се укочвит. :/
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by sokol Вто Јан 20, 2009 11:01 pm

па јас мускули...
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by kojgode Вто Јан 20, 2009 11:02 pm

Marej напиша:Имав едно ланче шо не го извавав од мене, и му го дадов на најдобриот ми другар лани летото и чудно, ама од тогаш често ми се укочвит. :/
Можеби треба да отвориш тема во мистерии за ова.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 11:03 pm

sokol напиша:па јас мускули...

шо ти се тие предмет или долна облека!!! сепак јас мислам долна облека Embarassed
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 11:07 pm

kojgode напиша:
Marej напиша:Имав едно ланче шо не го извавав од мене, и му го дадов на најдобриот ми другар лани летото и чудно, ама од тогаш често ми се укочвит. :/
Можеби треба да отвориш тема во мистерии за ова.

То е една мистерија шо можда нејќам големите умови присутни овде да ми ја откријат. Wink
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 11:20 pm

мисљам не ....не знам,...порано имав пантоли шо ми носеја среќа едни мн убај ама се искинаја и од носење и така јас останав уште една несреќна жена
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 1:57 am

Имам едно ланченце со ѕвездичка шо многу си го сакам и ко ќе го носам се чувствувам среќна (ама незнам кај го имам стаено, веќе една недела го барам, никако да го најдам)
Исто така доста битно ми е да носам различни чорапи Very Happy
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 2:42 am

Годинава ми се падна паричката на Бадник, па тоа ми е среќен предмет...а инаку имам едно ланче, поклон од другарка, кај нејзе е делот НАЈДОБРИ, а кај мене е делот ПРИЈАТЕЛИ.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 2:14 pm

Јас имам еден прстен на рака
Не знам дали го ценам или не
скептична сум
ама не можам без него.Ако не е на мене се осеќам некако нецелосно..бла
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Џајко Сре Јан 21, 2009 2:22 pm

Јас иам едно камче многу јако шо го носам ко привезок и ми рекоја дек носело среќа.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by pankerishte Сре Јан 21, 2009 7:39 pm

Да да.За предмет или нешто такво ливче за на колоквиум.др ништоSmile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Ludi Milojko Сре Јан 21, 2009 8:10 pm

Nisho
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by T&T Сре Јан 21, 2009 8:53 pm

Јас имам долна облека шо ми носит среќа..бла
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 9:56 pm

мирАл напиша:Кажете кој е тој предмет/долна облека, зошто мислете дека ви носи среќа и дали има некое особено значење за вас
можете и да наведете некој предмет што го чувате мн год, кој ви го подарил, зошто итн....
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 10:17 pm

Адаптер во левиов џеб.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by fairy Сре Јан 21, 2009 10:46 pm

не поседувам никаков предмет, ниту носам нешто на мене шо ми носит среќа...хаха Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Јан 23, 2009 1:24 am

имав едно ланче и го носев 5 години за ко ојдов на болница да ми го скинет...после 5 години заедно...SadSadSad
иначе едно прашање - ак имаш долна облека шо ти носит среќа шо прајш не ја вагаш од тебе? Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 1:26 am

The Breaking Dawn напиша:имав едно ланче и го носев 5 години за ко ојдов на болница да ми го скинет...после 5 години заедно...SadSadSad
иначе едно прашање - ак имаш долна облека шо ти носит среќа шо прајш не ја вагаш од тебе? Razz

Ваљда така е. Зато јас неам среќна долна облека Wink
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 1:28 am

The Breaking Dawn напиша:
иначе едно прашање - ак имаш долна облека шо ти носит среќа шо прајш не ја вагаш од тебе? Razz
Ќе ја носиш в ташна и ко ќе ти требит среќа ќе ја облечиш. Е мшкиве шо не носет ташни незнам шо прает... Недај боже до нив да сејш.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 5:09 pm

The Breaking Dawn напиша:имав едно ланче и го носев 5 години за ко ојдов на болница да ми го скинет...после 5 години заедно...SadSadSad
иначе едно прашање - ак имаш долна облека шо ти носит среќа шо прајш не ја вагаш од тебе? Razz
не кажвам од искуство хаха Razz ко ќе имаш на пример натпревар нешо ќе ги облечиш, на писмена хаха или паки на гла ќе ги стајш то најако решение Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Punk Пет Јан 23, 2009 5:46 pm

рачна бомба
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Јан 23, 2009 9:32 pm

kojgode напиша:
The Breaking Dawn напиша:
иначе едно прашање - ак имаш долна облека шо ти носит среќа шо прајш не ја вагаш од тебе? Razz
Ќе ја носиш в ташна и ко ќе ти требит среќа ќе ја облечиш. Е мшкиве шо не носет ташни незнам шо прает... Недај боже до нив да сејш.


в џеб Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by hollow Пет Јан 23, 2009 9:58 pm

Не вервам во овие работи и неам ништо такво
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен? Empty Re: Дали поседувате каков било предмет или долна облека кој што ви носи среќа или ви е доста битен?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот