Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали верувате во љубов на прв поглед

+42
Рокси
ноунејм
Angelic
sweet
p4eli4ka
folder
RoTkViCa
Ivana
Џими
KaTeRiNcE
Наташа
METALBOY
Strange kind of woman
malina
Bojancha
FalcoN eYe
Mule
Obibos
Bleak
pankerishte
L S D
lela
KikS
Jordison
Odyssey
REGINA
nice
The Breaking Dawn
комшивка
T&T
A GiRL
Master
Џајко
Karamba
Лана
Mary Jane
Alexandra
Болиглава
kojgode
корун
Lucybell
sokol
46 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Bojancha Пон Фед 09, 2009 12:20 pm

aham...i to ne bese ni vecer, ne bese ni poseben pogled...znaev ili ke e ljubov ili moja najgolema zivotna greshka... :D
Bojancha
Bojancha
Сакам ѕвездички
Сакам ѕвездички

Age : 31
Број на мислења : 31
Хоби(работа) : dremenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by malina Сре Фед 11, 2009 12:43 am

Не вервам,мислам дека љубовта е нешто појќе од еден поглед и разговор заедно.
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 3:33 pm

Па сеа претчувствувам дек ќе осетам наскоро такво нешо ама не на прв поглед али некоја не излегвит од глава... го имат кључот загинато Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Strange kind of woman Нед Фед 15, 2009 1:53 am

sokol напиша:не се сложувам со болиглава бидејќи сите девојки се заљубуваат во мене на прв поглед

Грешка си...

Strange kind of woman
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 10

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Master Нед Фед 15, 2009 2:12 am

Strange kind of woman напиша:
sokol напиша:не се сложувам со болиглава бидејќи сите девојки се заљубуваат во мене на прв поглед

Грешка си...

Немојш да знајш....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 2:35 pm

Мислам дека секоја врска започнува со љубов на прв поглед, која можи да станува се посилна и посилна.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 15, 2009 3:23 pm

METALBOY напиша:Мислам дека секоја врска започнува со љубов на прв поглед, која можи да станува се посилна и посилна.

не морат да значит мојт на прв поглед да не ти е нишо посебно и после да се затрескаш...на крај краева до карактерот е појке Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 4:23 pm

Пхах, за кого како. На некој им е да ја шетет низ чаршија и да ја покажвет на другиве, само уста да не отварат и супер ќе е. Не зш и смрдит здивот, туку зш не ќе биит толку уба ко ќе почнит да се трескат со глупи муабети.

Иначе, не вервам во љубов на прв поглед, мене бар мојт само да ми остајт убав впечаток братот и после да се потврдит то или не.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мар 15, 2009 4:29 pm

Дефинитивно вреувам во љубов на прф поглед
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Џими Пон Мар 16, 2009 10:35 pm

malina напиша:Не вервам,мислам дека љубовта е нешто појќе од еден поглед и разговор заедно.
Точно, абсолутно се слагам со дечково или девојкава.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 12:56 pm


METALBOY напиша:Мислам дека секоја врска започнува со љубов на прв поглед, која можи да станува се посилна и посилна.

не морат да значит мојт на прв поглед да не ти е нишо посебно и после да се затрескаш...на крај краева до карактерот е појке Laughing
Можда си во право. Немам цврст став.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Џими Чет Мар 19, 2009 12:44 am

На прв поглед мојт чоек само да се затрескат, а да се заљубит.. е то немојт на прв поглед, зато шо то е поголема работа.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by kojgode Чет Мар 19, 2009 12:47 am

Јас мисљам дека можно е чоек да се заљубит на прв поглед и да се дешават то еднуш на 1213345345 случаи ипак можно е .
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Ivana Чет Мар 19, 2009 1:42 pm

kojgode напиша:Јас мисљам дека можно е чоек да се заљубит на прв поглед и да се дешават то еднуш на 1213345345 случаи ипак можно е .

токму така Laughing
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by RoTkViCa Чет Мар 19, 2009 1:50 pm

Ivana напиша:
kojgode напиша:Јас мисљам дека можно е чоек да се заљубит на прв поглед и да се дешават то еднуш на 1213345345 случаи ипак можно е .

токму така Laughing


не се согласвам....мислите малце..мн е филмско...`Го видов и веднаш знаев дека тој е човекот на мојот живот..` ...Стварно???/и после ко ќе му го дознајш карактерот (да претпоставиме неубав) ќе се самоубиеш или...?? хахаха....не мојш на прв поглед да се заљубиш то е факт....
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by folder Чет Мар 19, 2009 5:14 pm

Верувам то на менЕ ми се имат десено морЕ! Embarassed
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Џајко Чет Мар 19, 2009 5:53 pm

folder напиша:Верувам то на менЕ ми се имат десено морЕ! Embarassed
неееее
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Ivana Саб Мар 21, 2009 9:10 pm

RoTkViCa напиша:
Ivana напиша:
kojgode напиша:Јас мисљам дека можно е чоек да се заљубит на прв поглед и да се дешават то еднуш на 1213345345 случаи ипак можно е .

токму така Laughing


не се согласвам....мислите малце..мн е филмско...`Го видов и веднаш знаев дека тој е човекот на мојот живот..` ...Стварно???/и после ко ќе му го дознајш карактерот (да претпоставиме неубав) ќе се самоубиеш или...?? хахаха....не мојш на прв поглед да се заљубиш то е факт....

е убо де секој со своето мислење и ти не се љути одма...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Bleak Саб Мар 21, 2009 10:09 pm

Верувам ама во поголеми случаи ме разочарала за жал... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Bleak Саб Мар 21, 2009 10:17 pm

kojgode напиша:Јас мисљам дека можно е чоек да се заљубит на прв поглед и да се дешават то еднуш на 1213345345 случаи ипак можно е .

Дали Којгоде јас би ти послужил како конкретен пример... и дали можеби сум тој еден на 1213345345 случаи? Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by p4eli4ka Нед Мар 22, 2009 8:35 pm

јас се согласвам со ротквица.....мојт некој ко ке го видиш прв пат да речис леле онај е идеален за мене...и ке се обидиш да најш податоци за него едно друго и ко ке дознајш податоците ако се малце шкљ ке се разочараш мн.....вервам некогаш во љубов на прв поглед ама ретко,,ова со го кажав од искуство е...хаха

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by sweet Саб Апр 04, 2009 7:54 pm

не вервам во љубов на прв поглед то е поќе ко затресканост...за да се заљубам во некој морат да имат и убав карактер а не само на фаца да е симпатичен

sweet
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 27
Хоби(работа) : чашитлама и исфрлање нервоза
Забавен? : пренајмногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 8:01 pm

Верувам во затресканост на прв поглед..

а во љубов на прв поглед...не.. то е голема работа...... сепак Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by The Breaking Dawn Саб Апр 04, 2009 8:11 pm

Bleak напиша:
kojgode напиша:Јас мисљам дека можно е чоек да се заљубит на прв поглед и да се дешават то еднуш на 1213345345 случаи ипак можно е .

Дали Којгоде јас би ти послужил како конкретен пример... и дали можеби сум тој еден на 1213345345 случаи? Laughing

љубов и привлеквење на прв поглед не е исто
мада јас не сфакам
барем ак се вљубвиш во карактерот на личноста љубов на прв поглед не постојт мислам. Rolling Eyes
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Саб Апр 04, 2009 8:53 pm

The Breaking Dawn напиша:
мада јас не сфакам
барем ак се вљубвиш во карактерот на личноста љубов на прв поглед не постојт мислам. Rolling Eyes
Да де, ама имат некој шо се вљубвит едино во изгледот. Wink
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 3 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот