Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

+23
Рокси
RoTkViCa
Болиглава
*UnIqUe*
Bleak
sokol
Mary Jane
malina
Alexandra
The Breaking Dawn
pankerishte
T&T
Џајко
grgrgr
Stefk0
Obibos
Marej
комшивка
misticnata
hollow
kojgode
корун
Master
27 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Master Сре Фед 04, 2009 12:12 am

(леле ова јас го напишав Razz )

Ајде, кажувајте!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by корун Сре Фед 04, 2009 12:13 am

Не. Убајте работи кратко трает.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by kojgode Сре Фед 04, 2009 12:14 am

Јас вервам во ова. Ко ќе ми текнит и нешто појќе ќе напишам сеа неам инспирација.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Master Сре Фед 04, 2009 12:18 am

Во сродни души вервам дури и премногу ама за вистинска љубов сеуште не сум сигурна и немат да бидам додека не ја доживеам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by hollow Сре Фед 04, 2009 12:21 am

И јас вервам во сродни души ама уште ја неам најдено мојата Smile
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by misticnata Сре Фед 04, 2009 12:22 am

вервам во вистинска љубов ама исто така вервам дека трајт само 2 год. науцно доказано е Exclamation
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by комшивка Сре Фед 04, 2009 12:32 am

Вервам. Иако во денешно време е малце потешко да ја најш твојата сродна душа (ако воопшто ја најш) ама некој ја имет најдено.. браво за него.. Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Marej Сре Фед 04, 2009 12:33 am

Вервам во сродни души ама не вервам дек имат само по еден за секого на светов.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by комшивка Сре Фед 04, 2009 12:36 am

да, за некого имат по двајца, а за некого по ич хахах
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Master Сре Фед 04, 2009 12:39 am

Се согласувам со Мареј (можеби за прв пат). И јас не верувам дека имаме само по една сродна душа.
А МЏ не се секирај и твојот ќе дојдит кога најмалку очекуваш.
Wink
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Obibos Сре Фед 04, 2009 12:46 am

Вервам ама сеа засеа не ми требит сродна душа.. Ко ке се сум за женење тогас ке ја барам..
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Stefk0 Сре Фед 04, 2009 12:56 am

Се согласвам со Обибос.. До тогаш ќе си уживам со шо ќе ми е убо
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by grgrgr Сре Фед 04, 2009 1:09 am

секако дека да

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Џајко Сре Фед 04, 2009 1:38 am

Верувам. Не е логично од 6-7 миљарди или колку сме на светов да немат барем едно 5-6 души шо целосно ти одговарет на карактер. Ама кај се?? Еден можда Виетнам, двајца на Бахами, третиот машко е (waaaaa) :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by T&T Сре Фед 04, 2009 2:06 am

Јас вервам во вистинска љубов и во сродни души. Не знам зш или можда знам, и то не знам... Можда зш сум способна да сакам и очеквам то да ми бидит возвратено. А можда и не...
Ретки се тие случаи
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by T&T Сре Фед 04, 2009 2:06 am

Мастер ме чудиш со темава......
и ај дај коментар твој.. Баш ме интересират
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Џајко Сре Фед 04, 2009 2:07 am

а зш не едит??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Master Сре Фед 04, 2009 2:25 am

Кхм...
Сродните души се ретки и скапоцени, некогаш можеби ни се пред нос но неможеме да ги видиме или можеби времето, светот и се друго не делат од таа личност. Сродната душа не мора да значи љубовник, таа може да биде и пријател, дел од семејството или само познаник кој често минува крај вас или некого кој го среќавате на сосем случајни и неочекувани места. Верувам во тоа дека сродните души сепак го наоѓаат патот една до друга и чекаат да дојде правото време за нив.
Вистинската љубов денес скоро и не постои. Љуѓето скоро и ја заборавиле вистинската смисла на љубовта. Вистинската љубов нема граници и преживува во најтешките моменти, таа е она што не прави посилни, ни дава чувство дека не сме сами. Нависина во денешно време е тешко да се има вистинска љубов, во свет растргната од лаги, стереотипи, предрасуди, омраза.... Сметам дека сите љубови кои успеваат да ги урнат законите на општеството за таа да опстане заслужуваат да се наречени вистински.

Мислам дека премногу кажав.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by pankerishte Сре Фед 04, 2009 2:56 am

Верувам...Во потполност се сложувам со Харатистов Мастер Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 04, 2009 5:48 pm

можда вервам во сродна душа ама ретко кој ја имат таа среќа да ја доживејт Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by T&T Сре Фед 04, 2009 9:43 pm

Master напиша:Кхм...
Сродните души се ретки и скапоцени, некогаш можеби ни се пред нос но неможеме да ги видиме или можеби времето, светот и се друго не делат од таа личност. Сродната душа не мора да значи љубовник, таа може да биде и пријател, дел од семејството или само познаник кој често минува крај вас или некого кој го среќавате на сосем случајни и неочекувани места. Верувам во тоа дека сродните души сепак го наоѓаат патот една до друга и чекаат да дојде правото време за нив.
Вистинската љубов денес скоро и не постои. Љуѓето скоро и ја заборавиле вистинската смисла на љубовта. Вистинската љубов нема граници и преживува во најтешките моменти, таа е она што не прави посилни, ни дава чувство дека не сме сами. Нависина во денешно време е тешко да се има вистинска љубов, во свет растргната од лаги, стереотипи, предрасуди, омраза.... Сметам дека сите љубови кои успеваат да ги урнат законите на општеството за таа да опстане заслужуваат да се наречени вистински.

Мислам дека премногу кажав.

За љубов никогаш не е доволно..
Сега сфатив дека имам сродна душа ама другар..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Alexandra Сре Фед 04, 2009 9:52 pm

Вервам.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by malina Сре Фед 04, 2009 10:56 pm

И јас вервам и можам да претпоставам кој е хехеххехехееее,а иначе вревам премногу дека секој си имат некоја своја сродна душа и дека сите во животот ќе искусет барем еднаш вистинска љубов како што јас си дожививам.
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Mary Jane Сре Фед 04, 2009 11:43 pm

Master напиша:Се согласувам со Мареј (можеби за прв пат). И јас не верувам дека имаме само по една сродна душа.
А МЏ не се секирај и твојот ќе дојдит кога најмалку очекуваш.
Wink

Ова ак е за мене, можам да ти кажам дека веќе ич не се секирам за овие работи.

Мислам дека постојат сродни души и дека тоа според мене е некако подлабока врска од онаа со вистинска љубов затоа што љубовта со текот на времето не е толку силна како на почетокот (со чесни исклучоци).

Сродната душа е најубавата работа која може да ни се случи во животот. Тоа е личност за која ќе знаеме дека може да не сфати и прифати такви какви што сме. Темите за разговор се неисцрпни, а времето лета безосетно. Секој миг поминат со нашата сродна душа ни дава волја за живот, не потсетува на сето духовно богатство што го имаме, а за кое не сме биле свесни дека постои.

А за тоа колку е лесно да си најдеш сродна душа, мислам дека зависи од тоа колку специфична личност си. Колку повеќе си типичен претставник на твојата култура, толку поголема е шансата да си најдеш сродна душа.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Master Чет Фед 05, 2009 2:29 am

T&T напиша:
Master напиша:Кхм...
Сродните души се ретки и скапоцени, некогаш можеби ни се пред нос но неможеме да ги видиме или можеби времето, светот и се друго не делат од таа личност. Сродната душа не мора да значи љубовник, таа може да биде и пријател, дел од семејството или само познаник кој често минува крај вас или некого кој го среќавате на сосем случајни и неочекувани места. Верувам во тоа дека сродните души сепак го наоѓаат патот една до друга и чекаат да дојде правото време за нив.
Вистинската љубов денес скоро и не постои. Љуѓето скоро и ја заборавиле вистинската смисла на љубовта. Вистинската љубов нема граници и преживува во најтешките моменти, таа е она што не прави посилни, ни дава чувство дека не сме сами. Нависина во денешно време е тешко да се има вистинска љубов, во свет растргната од лаги, стереотипи, предрасуди, омраза.... Сметам дека сите љубови кои успеваат да ги урнат законите на општеството за таа да опстане заслужуваат да се наречени вистински.

Мислам дека премногу кажав.

За љубов никогаш не е доволно..
Сега сфатив дека имам сродна душа ама другар..


Се надевав дека ќе се сетиш Wink Вие двајца ме инспириравте да размислувам за сродни души.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот