Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали верувате во судбина?

+12
malina
Lastojca
Punk
Master
корун
Mary Jane
A GiRL
Alexandra
sokol
kojgode
комшивка
T&T
16 posters

Go down

Дали верувате во судбина? Empty Дали верувате во судбина?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:19 pm

Јас искрено не. Само во случајности... Вервам во она "Човекот е ковач на сопствената судбина"
Вие?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 11:26 pm

Јас вервам. Толку. Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:29 pm

Е зш де?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 11:41 pm

Јас вервам во судбината ама не како, ништо нема да прам ќе се препуштам на судбината и све ќе бидит ко шо е пишано. Туку вервам дека требит да имаме некоја цел, сон и како било и да работиме напорно за да го оствариме а после ај да не преведвам на македонски ќе копирам нешто од Пауло Коелјо.
When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.
И нешто друго за судбинава такоџер од него.
At a certain point in our lives, we lose control of what's happening to us, and our lives become controlled by fate. That's the world's greatest lie.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by T&T Пон Јан 19, 2009 1:37 am

kojgode напиша:
At a certain point in our lives, we lose control of what's happening to us, and our lives become controlled by fate. That's the world's greatest lie.

И самиот викат дека е најголемата лага.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by sokol Пон Јан 19, 2009 1:42 am

не
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by Alexandra Пон Јан 19, 2009 2:22 am

Јас вервам ама немојт да се препуштиме само на судбината и да сејме и само да чекаме....требит и самите ние да превземиме некој чекори во животот.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by A GiRL Чет Јан 22, 2009 1:15 am

Јас вервам само во цврста волја,упорност,решителност...т.е во сопствените квалитети и способности.Зошто успехот половина ќе биде постигнат ако ја научиме тајната на вложувањето во себе си.Ако во она што го правиме,дадеме се од себе да бидете корисни,за на крај да станете незаменливи.И најбитно,треба да го сториме тоа до крај!И сеуште си останувам верна на добро кажаната стара мисла "Човекот е ковач на сопствената судбина".И никој не мојт да ме уверит во спротивното Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 1:18 am

Има некоја сила што не води низ животот. А таа сила треба да ја пронајдеме сами. Е тоа е судбина.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by корун Чет Јан 22, 2009 2:10 am

Вервам, 60% е среќа (во смисла фрљаш коцка и ти паѓат 7), 40% се последици од то како се понашаме...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by Master Чет Јан 22, 2009 12:19 pm

kojgode напиша:Јас вервам во судбината ама не како, ништо нема да прам ќе се препуштам на судбината и све ќе бидит ко шо е пишано. Туку вервам дека требит да имаме некоја цел, сон и како било и да работиме напорно за да го оствариме а после ај да не преведвам на македонски ќе копирам нешто од Пауло Коелјо.
When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.
И нешто друго за судбинава такоџер од него.
At a certain point in our lives, we lose control of what's happening to us, and our lives become controlled by fate. That's the world's greatest lie.


Потполно те подржувам
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 2:28 pm

не.. вервам во себе само, ако сакам нешо ќе постигнам ако не не сум сакала доволно...
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by Lastojca Чет Јан 22, 2009 3:08 pm

мораш сам да се трудиш низ животот судбината имат минимална улога во него ...шо значит дека вервам до негде
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by malina Чет Јан 22, 2009 10:10 pm

Верувам во судбина, ама никогаш не се препуштам целосно на неа...


Последната промена е направена од корун на Чет Јан 22, 2009 10:14 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : CAPS LOCK)
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by METALBOY Вто Мар 31, 2009 4:08 pm

Не верувам во судбина, можда многу, многу малце
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by ноунејм Вто Мар 31, 2009 9:10 pm

тое е единственото нешто во кое верувам
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by s... Пет Мај 01, 2009 7:53 pm

во потполност се согласувам со којгоде..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 4:01 am

Според мене се е спонтано.
Не верувам во Судбина.
Навратете се малце на некој ептен важни моменти каде што требало да давате некој одлука како Да се Биде или Не?!
Ние си ја одредуваме судбината и тоа што планираме да ни се случит.После тоа влијае сплет на околности,среќа ово оно.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во судбина? Empty Re: Дали верувате во судбина?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот