Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали верувате во љубов на прв поглед

+42
Рокси
ноунејм
Angelic
sweet
p4eli4ka
folder
RoTkViCa
Ivana
Џими
KaTeRiNcE
Наташа
METALBOY
Strange kind of woman
malina
Bojancha
FalcoN eYe
Mule
Obibos
Bleak
pankerishte
L S D
lela
KikS
Jordison
Odyssey
REGINA
nice
The Breaking Dawn
комшивка
T&T
A GiRL
Master
Џајко
Karamba
Лана
Mary Jane
Alexandra
Болиглава
kojgode
корун
Lucybell
sokol
46 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Jordison Пет Јан 23, 2009 12:25 am

REGINA напиша:
Master напиша:Колку само не постои љубов на прв поглед. Она што го гледаме на прв поглед е импресија, која подоцна може да се развие во љубов, ама често прераснува во разочарувањее зш бе во разочарување??? и зш `на прв поглед само импресија`??? ма стави розови наочари и уживај па ќе видиш дека од разочарување немат ни `Р` !

Kaj da kupime takvi naocari? Mojve samo se praet sivi na sonce Surprised
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by KikS Пет Јан 23, 2009 12:33 am

Sekako deka NE..
KikS
KikS
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 12
Хоби(работа) : Obozavam da crtam
Забавен? : Sekako..

http://voodoo-zu.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Џајко Пет Јан 23, 2009 2:13 pm

KikS напиша:Sekako deka NE..
физичко заљубување (привлечност) да, психички или целосна љубов НЕ
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 2:15 pm

абе Jordison то е хм .. како да кажам... метафорично зборувано хехе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 2:16 pm

REGINA напиша:
Master напиша:Колку само не постои љубов на прв поглед. Она што го гледаме на прв поглед е импресија, која подоцна може да се развие во љубов, ама често прераснува во разочарувањее зш бе во разочарување??? и зш `на прв поглед само импресија`??? ма стави розови наочари и уживај па ќе видиш дека од разочарување немат ни `Р` !

Си бил(а) некогаш заљубена на прв поглед???Колку време траело тоа???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 2:20 pm

Master напиша:
REGINA напиша:
Master напиша:Колку само не постои љубов на прв поглед. Она што го гледаме на прв поглед е импресија, која подоцна може да се развие во љубов, ама често прераснува во разочарувањее зш бе во разочарување??? и зш `на прв поглед само импресија`??? ма стави розови наочари и уживај па ќе видиш дека од разочарување немат ни `Р` !

Си бил(а) некогаш заљубена на прв поглед???Колку време траело тоа???

ухууу да... секогаш траело дури цели 10 секунди хех, ама ок е кога со даваш шанса да уживаш МАКАР тоа да се и 10 секунди. ти? Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 2:24 pm

И мене ми е убо тие 10 секунди, ама после се чувствувам глупаво. Јебига, тоа многу, ептен многу ретко ми се дешават, мене мојт да ме збудалит некој само психички, а за тоа како изгледат не се грижам воопшто.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Пет Јан 23, 2009 3:51 pm

REGINA напиша:ухууу да... секогаш траело дури цели 10 секунди хех, ама ок е кога со даваш шанса да уживаш МАКАР тоа да се и 10 секунди. ти? Smile
10 секунди е временски интервал во кој е невозможно да се заљубиш.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 3:55 pm

и јас мислев така... е ама.................. ама знајш колку побрзо се заљубвиш, толку побрзо се одљубвиш tongue
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Пет Јан 23, 2009 3:57 pm

REGINA напиша:и јас мислев така... е ама.................. ама знајш колку побрзо се заљубвиш, толку побрзо се одљубвиш tongue
И ова не ти држит вода, ама ај.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 4:11 pm

Болиглава напиша:
REGINA напиша:и јас мислев така... е ама.................. ама знајш колку побрзо се заљубвиш, толку побрзо се одљубвиш tongue
И ова не ти држит вода, ама ај.

хм зш И ова ?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Пет Јан 23, 2009 4:18 pm

REGINA напиша:
Болиглава напиша:
REGINA напиша:и јас мислев така... е ама.................. ама знајш колку побрзо се заљубвиш, толку побрзо се одљубвиш tongue
И ова не ти држит вода, ама ај.

хм зш И ова ?
Зш немат ни доказ ни некое универзално правило за твоево тврдење. Ако тоа е за тебе лично, напомени дека е така.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 4:24 pm

Very Happy по шо кладба дека е факт она `колку побрзо се заљубвиш толку побрзо се одљубвиш`... така да не мораше да напоменам дека е само за мене пошо не е...
И имат многу работи шо не се поткрепени со докази, или да се по некои универзални правила, туку се општоприфатени потенцирам од мнозинството.
сепак држит вода Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Пет Јан 23, 2009 4:26 pm

REGINA напиша:Very Happy по шо кладба дека е факт она `колку побрзо се заљубвиш толку побрзо се одљубвиш`... така да не мораше да напоменам дека е само за мене пошо не е...
И имат многу работи шо не се поткрепени со докази, или да се по некои универзални правила, туку се општоприфатени потенцирам од мнозинството.
сепак држит вода Smile
Прифатена кладба, само незнам како би ми докажала и покажала.Smile

Ај сеа назад на топиков. Cool
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 4:31 pm

еј во право си стварно... за топиков tongue , за другото другпат Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by lela Сре Јан 28, 2009 10:46 pm

da ja razbijam dilemata vo vas-lubov na prv pogled ne postoi!Naucnicite uspeale bar toa da go razjasnat!Ama i bez taa nivna teorija navistina lubov na prv pogled ne postoi.A onie sto mislat deka se zalubile od prv pat ocigledno seuste ne ja pocuvstvuvale mladeskata lubov vo pravo svetlo! Smile

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by корун Сре Јан 28, 2009 11:33 pm

Научнициве само докажвет нешо, земет 100 души и тие ак не се заљубет на прв поглед немат друго решење
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by L S D Сре Јан 28, 2009 11:37 pm

iskreno ne veruvam... za da mi se zasvigat nekoja na prv pogled mozda, no za ljubov trebit pojke jas mislam Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 12:16 am

верувам...то ест постојт.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 8:48 pm

Па да бе вервам. Некоја ак не вервит нек кажит, ќе поминам пак. afro Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 8:51 pm

KikS напиша:Sekako deka NE..
Значи да поминам пак хаха Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Obibos Саб Јан 31, 2009 8:52 pm

По 5-6 пати поминвам за таква работа чак и цела вечер
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 01, 2009 4:22 am

зависит од погледот шо го мават типот Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Mule Чет Фед 05, 2009 7:44 pm

Јас знам за љубов шо имат "настанато" Very Happy само со поглед, насмевки по чаршија (многу насмевки), Very Happy вамте тамте и испадна така. Мисљам дек ке се препознајт Љепотицата Very Happy
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by FalcoN eYe Чет Фед 05, 2009 11:02 pm

Вервам...сепак љубовта на прв поглед не е онаа вистинска љубов...а за таа вистинска љубов потребно е време за подобро да ја запознаеш личноста и по карактер а не само по изглед...шо ако е уба,ако немат 2 грама мозок...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед - Page 2 Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот