Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали верувате во љубов на прв поглед

+42
Рокси
ноунејм
Angelic
sweet
p4eli4ka
folder
RoTkViCa
Ivana
Џими
KaTeRiNcE
Наташа
METALBOY
Strange kind of woman
malina
Bojancha
FalcoN eYe
Mule
Obibos
Bleak
pankerishte
L S D
lela
KikS
Jordison
Odyssey
REGINA
nice
The Breaking Dawn
комшивка
T&T
A GiRL
Master
Џајко
Karamba
Лана
Mary Jane
Alexandra
Болиглава
kojgode
корун
Lucybell
sokol
46 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by sokol Пон Јан 12, 2009 3:58 am

да ги слушнеме вашите мислења


Последната промена е направена од sokol на Пон Јан 12, 2009 4:05 am. Мислењето е променето 1 пати
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Lucybell Пон Јан 12, 2009 3:59 am

вервам
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:02 am

Не верував се додека не го сретнав Крсте

Иначе сериозен муабет ак прајме вервам.


Последната промена е направена од корун на Пон Јан 12, 2009 4:11 am. Мислењето е променето 1 пати
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 4:03 am

Jас вервам во љубов на прв поглед, ептен. Имам слушнато многу филозофии за то како не постој али ипак јас мисљам дека е можна теоретски.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 4:07 am

Не вервам. Свиѓање од прв поглед да. Љубов? То е малце посложено.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by sokol Пон Јан 12, 2009 4:10 am

не се сложувам со болиглава бидејќи сите девојки се заљубуваат во мене на прв поглед
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:11 am

sokol напиша:не се сложувам со болиглава бидејќи сите девојки се заљубуваат во мене на прв поглед

Момците паѓаат полесно
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Alexandra Пон Јан 12, 2009 5:00 am

Можно е некој на прв поглед да ти привлечит многу внимание и да почнит да ти се вртит во глата и после то да прераснит во љубов....
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 1:26 pm

То на прв поглед е само почетна фаза, после е битниот момент. Може за некој да почувствуваш нешто и на прв поглед, ама не мора да значи дека голема љубов не може да се роди и отпосле без значајни импресии од на прв поглед.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 2:16 pm

Alexandra напиша:Можно е некој на прв поглед да ти привлечит многу внимание и да почнит да ти се вртит во глата и после то да прераснит во љубов....
Се сложвам со ова.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 1:39 pm

Генерално.
Ама ак требит, ќе поминам уш еднаш Laughing
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Karamba Чет Јан 15, 2009 3:56 am

vervam
Karamba
Karamba
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 10

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 4:41 am

абе ке ви ги искршам глајте на сите еј!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 6:06 am

Колку само не постои љубов на прв поглед. Она што го гледаме на прв поглед е импресија, која подоцна може да се развие во љубов, ама често прераснува во разочарување
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by A GiRL Чет Јан 15, 2009 2:57 pm

ljuboF ljuboF...NOUP

dur ne se dokazit sprotivnoto:PP t.e dur ne se zatreskam vo nekoj(ona ozbilno)od prva:P
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 10:14 pm

sokol напиша:не се сложувам со болиглава бидејќи сите девојки се заљубуваат во мене на прв поглед

Ах..патетично...Ова се нарекува нарцисоидност.. Razz

На Дедал од премногу високо летање, восокот од крилјата му се стопил од сонцето и се парчосал долу на земја...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Болиглава Чет Јан 15, 2009 10:15 pm

Ако почните уш малце да го тупите со сериозни коментари како погорниов, јајте бан. Сериозно.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 10:34 pm

T&T напиша:
sokol напиша:не се сложувам со болиглава бидејќи сите девојки се заљубуваат во мене на прв поглед

Ах..патетично...Ова се нарекува нарцисоидност.. Razz

На Дедал од премногу високо летање, восокот од крилјата му се стопил од сонцето и се парчосал долу на земја...

Т мислам дека премногу почна да филизофираш и да влегвиш во филм....ова е форум за опуштање.

Btw горенаведениот такозвани сокол воопшто не привлеквит на прв поглед.....а ни со своите глупости...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by T&T Пет Јан 16, 2009 12:13 am

:D Ok,my mistake. Признавам. Од сега поопуштено. Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 2:38 am

Ништо од бизнисот ако не ти се свиднит некој/а на прв поглед.. А дека покасно следит се останато, се сложвам! Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 18, 2009 3:00 am

Љубов на прв поглед?!хмм..
појќе не...мислам нормално ти ак се заљубвиш во надворешност..фаца, г'зе ова она мојт ко некој шо се филмет...ама ко ќе сумираш се со се личност не..то појке е привлечност шо мојт да прераснит во љубов...или не?!
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by nice Сре Јан 21, 2009 9:24 pm

veruvam...mene mi se ima sluceno...dobro sega da ne preteruvame ne e bas ljubov ama pregolemo privlekuvanje ama ajde da go kazeme so metafora

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 11:56 pm

само вардите да не прерасне во платонска љубов.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 12:20 am

Master напиша:Колку само не постои љубов на прв поглед. Она што го гледаме на прв поглед е импресија, која подоцна може да се развие во љубов, ама често прераснува во разочарувањее зш бе во разочарување??? и зш `на прв поглед само импресија`??? ма стави розови наочари и уживај па ќе видиш дека од разочарување немат ни `Р` !
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Odyssey Пет Јан 23, 2009 12:23 am

Ако се заљубиш во некој се заљубвиш во неговиот карактер.
Значит не верувам во љубов на прв поглед
АМА ЗАТО ВЕРУВАМ ВО СЕКС ПОСЛЕ САМО ЕДЕН ПОГЛЕД!
ХАХАХАА
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во љубов на прв поглед Empty Re: Дали верувате во љубов на прв поглед

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот