Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

5 posters

Go down

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Empty Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

Пишување by tHeJunKy Пет Окт 16, 2009 9:25 am

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет...

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? 1178192120coffee Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Coffee2
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Empty Re: Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

Пишување by корун Пет Окт 16, 2009 10:47 am

Нескафе најчесто, а и макијато доста пијам... А шо муабет ме мрзит сеа да мислам и набројвам, лејтер дуд.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Empty Re: Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

Пишување by комшивка Пет Окт 16, 2009 12:33 pm

најчесто кафе пијам за да се подрасонам, инаку неам навика, а пијам нескафе најчесто.. за муабетот, зависит од друштво, мојт да е 100 % озборвење ако сме само женски или ако сум со одредени најблиски другарки валда шо ни се десило нешо интересно.. зависит кога како.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Empty Re: Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

Пишување by tHeJunKy Пет Окт 16, 2009 12:38 pm

^ то озборвењето познато ми е. хехехе

А јас, пијам макијато најчесто, и турско, а за муабети, свашта, нешто за музики, за гитари и опрема, нешто ќе се исфилозофират, све со одредена доза хумор и то.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Empty Re: Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Окт 16, 2009 12:51 pm

нескафе најчесто а турско само ко ќе ми глеет Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Empty Re: Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

Пишување by Angelic Пет Окт 16, 2009 1:18 pm

На празен едно турско каВе во Фибо и таму паѓет секакви муабети.

Дома пред да тргнам за нашколо ако имам време ко ќе сум сабајле си прам нес.. без шеќер .. и денот ми е супер :D

Aк се решам да одам на кафе негде по аквариусине, хахах, тешко дека ќе порачам кафица, ама ак ми се згрешит некогаш - макијато со две шеќерчиња.

Омилено кафуле ми е Нескафе Irish Cream :D

Mуаети: живот (убај и грди моменти), машки, женски, музика, дешавки, планој, школо и ред слични работи.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет? Empty Re: Какво кафе пијате и шо муабет прајте на кафе-муабет?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот