Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Глеање на кафе, на дланка...

+13
Болиглава
Џајко
Punk
Mary Jane
Lastojca
Рокси
The Breaking Dawn
RoTkViCa
Angelic
TONI
Ane
METALBOY
REGINA
17 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by REGINA Нед Апр 19, 2009 9:09 pm

Мислам дека немат поголема глупост од то.
Во друштво вака обично женскиве си се мамиме така. Демек ќе ти погодат нешо... а секој знајт све за секого во охридов... така да и немојт да згрешит.
Пак уште да плаќам на оние... некој имало гатачки за да ми изглеет на кафе? абе ај...
Вервите во вакви работи? Ви се имат десено да ви погодат нешо?

Јас знам за некој морничави такви случки со глеање на кафе дека дури и точно испаднале некој работи шо им ги "изгатале"... ама сепак немат доволно докази за да повервам во тие глупости.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by METALBOY Нед Апр 19, 2009 9:16 pm

И јас мислам дека ова е една голема глупост, но сепак можно е да имат некој шо может да видет пример: ја имав шинато ногава и ојдовме кај една жена шо лечит со био енергија, ми ја зеде ракава и ги стави дланките едната горе другата долу и почна да ги тресит и ми рече дека за малку ке сум ја пукнел косткава можда погоди а можда и вистина виде

јас сум 90% за не

а за тие шо погодвет мислам дека знам како погодвет, само нема да кажам за ваше добро Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Ane Пон Апр 20, 2009 2:30 am

Јас еднаш бев кај една жена ми гледаше на кафе и ми кажа некој неубај работи шо вистина се десија и од тогаш нејкев никој да ми гледат... неморат да значит дека то со се деси имаше врска со то со ми гледаше на кафе веројатно беше случајно ама пак:S само сега содругаркиве онака си гледаме за љубов демек нешо.. не дек имат нешто вистина туку да се порадвиме малце:D:P
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by TONI Пон Апр 20, 2009 2:44 am

Не верувам.
Ама има една работа шо е интересна во тие работи.Ти гледа некој и ти дава некаков опис на пример на личност.Ние одма се мислиме дали имаме вистина таква личност во нашиот живот.Едноставно понекогаш може кажувањето да не поттикне да направиме нешто,да превземеме или најмалку да помислиме на таквата личност(ако ја има во реалноста).

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Пон Апр 20, 2009 2:52 am

мореееее какво гледање! Дај терајте си го животот во реални рамки - без да се надеваме на некој талог од кафе или линии на дланка.... или недај Боже на ГРАВ да ми гледет хахахах!
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 3:16 am

вака сега......значи во друштвово си гледаме онака на кафе...ко шо рековте да се порадвиме....ама не верувам во тие работи....меѓутоа никогаш не сум била на вистинска гатачка ама сепак мислам дека кога би ошла би ми погодила, затоа што верувам дека има такви луѓе, надарени...и дека се тука да ни помогнат...ама сепак ми е страв да одам да не ми каже нешто лошо....
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by The Breaking Dawn Пон Апр 20, 2009 4:07 pm

ич не вервам во вакви работи мада јака занимација се.
а иам бидено еднаш ко бев мала имав некои точкици на дланкава и баба ко шо е суеверна ме однесе на бајачка а мразев такви работи и ме тераше да замижвам и да повторвам некои работи по 3 пати. мене смешно ми беше и не знаев шо барам таму и нормално дек не ми поминаа и таа бајачката ме окриви мене дека сум била крива шо не ми поминале зш сум немала волја за такви работи.
иначе се сложвам со тони за то последното Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Пон Апр 20, 2009 4:26 pm

Знаете, едно ќе потенцирам - ако верувате во Господ - не треба да верувате во овие работи. Сите овие претскажувања преку кафе, дланка, грав, карти, бајачки, гаталки - се строго забранети и претставуваат голем грев (без разлика дали вие тоа го правите од занимација или просто верувате во тоа)

Е сега вие размислете.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by RoTkViCa Пон Апр 20, 2009 5:13 pm

Rainbow* напиша:Знаете, едно ќе потенцирам - ако верувате во Господ - не треба да верувате во овие работи. Сите овие претскажувања преку кафе, дланка, грав, карти, бајачки, гаталки - се строго забранети и претставуваат голем грев (без разлика дали вие тоа го правите од занимација или просто верувате во тоа)

Е сега вие размислете.


јас не се сложвам со ова....секој со своето размислување.....јас ВЕРВАМ во Господ ама и си вервам во бајачки и др такви работи затоа што ми имаат помогнато Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Рокси Пон Апр 20, 2009 5:35 pm

Ја гледам иднината на ливчиња од нане, повелете, 200 денари една сеанса. *

*дан си помислит некој вистина
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Lastojca Пон Апр 20, 2009 6:13 pm

TONI напиша:Не верувам.
Ама има една работа шо е интересна во тие работи.Ти гледа некој и ти дава некаков опис на пример на личност.Ние одма се мислиме дали имаме вистина таква личност во нашиот живот.Едноставно понекогаш може кажувањето да не поттикне да направиме нешто,да превземеме или најмалку да помислиме на таквата личност(ако ја има во реалноста).

и јас нешо вака мислам...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Mary Jane Пон Апр 20, 2009 8:54 pm

Баба е доста добра во ова, имат погодено појќе работи, ама кој имат време да ја слушат...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Вто Апр 21, 2009 4:20 pm

RoTkViCa напиша:
Rainbow* напиша:Знаете, едно ќе потенцирам - ако верувате во Господ - не треба да верувате во овие работи. Сите овие претскажувања преку кафе, дланка, грав, карти, бајачки, гаталки - се строго забранети и претставуваат голем грев (без разлика дали вие тоа го правите од занимација или просто верувате во тоа)

Е сега вие размислете.


јас не се сложвам со ова....секој со своето размислување.....јас ВЕРВАМ во Господ ама и си вервам во бајачки и др такви работи затоа што ми имаат помогнато Very Happy
имаме праено за ова муабет бе!
Некој работи дефинитивно не можам да ги повторвам по 100 пати ама неврмајд..
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Punk Вто Апр 21, 2009 5:25 pm

јас сакам да ми глеат некој на кафе. ак имате баби нешо кажвите Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by RoTkViCa Вто Апр 21, 2009 10:53 pm

Rainbow* напиша:
RoTkViCa напиша:
Rainbow* напиша:Знаете, едно ќе потенцирам - ако верувате во Господ - не треба да верувате во овие работи. Сите овие претскажувања преку кафе, дланка, грав, карти, бајачки, гаталки - се строго забранети и претставуваат голем грев (без разлика дали вие тоа го правите од занимација или просто верувате во тоа)

Е сега вие размислете.


јас не се сложвам со ова....секој со своето размислување.....јас ВЕРВАМ во Господ ама и си вервам во бајачки и др такви работи затоа што ми имаат помогнато Very Happy
имаме праено за ова муабет бе!
Некој работи дефинитивно не можам да ги повторвам по 100 пати ама неврмајд..

да ама другиве не не слушаја ко праевме муабет....а ова е за групен муабет...извини шо кажав шо мислам, ти секако го повтори ова !!!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Angelic Сре Апр 22, 2009 3:36 pm

ај ај.. грешка моја шо се трудам.. ама местово е за сопствени мислења е гледишта, така да .. терај.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 22, 2009 3:38 pm

Rainbow* напиша:ај ај.. грешка моја шо се трудам.. ама местово е за сопствени мислења е гледишта, така да .. терај.

cheers cheers cheers flower
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Џајко Сре Апр 22, 2009 3:39 pm

Ја гледа на кафе!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Болиглава Сре Апр 22, 2009 3:40 pm

Не не, ЈА гледа на кафе!

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by grgrgr Сре Апр 22, 2009 3:40 pm

e ne ja gleda na kafe

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Џајко Сре Апр 22, 2009 3:41 pm

Ти гледаш на кафе??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by grgrgr Сре Апр 22, 2009 3:41 pm

abe pak...so vas ce se rasprava

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Болиглава Сре Апр 22, 2009 3:47 pm

Ајде деца не се карајте. Ја гледа на кафе и крај.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by grgrgr Сре Апр 22, 2009 3:49 pm

Ne ne ne Ja gleda na kafe.

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by комшивка Сре Апр 22, 2009 7:56 pm

Rainbow* напиша:Знаете, едно ќе потенцирам - ако верувате во Господ - не треба да верувате во овие работи. Сите овие претскажувања преку кафе, дланка, грав, карти, бајачки, гаталки - се строго забранети и претставуваат голем грев (без разлика дали вие тоа го правите од занимација или просто верувате во тоа)

Е сега вие размислете.

а шо со оние кој навистина имет таква дарба и на пример му се привидувет светци...? не прајме муабет за овие шо лажет... а и тие се самите големи верници? тие се надарени од Бог или прает грев?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Глеање на кафе, на дланка... Empty Re: Глеање на кафе, на дланка...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот