Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каде вечер?

+65
grgrgr
God of Thunder
Infected
rihanna
TL
Angelic
Ivana
blesava008
METALBOY
p4eli4ka
Џими
Ane
KaTeRiNcE
James Bomb
kirce
REGINA
Рокси
RoTkViCa
Gallowsraven
Golub-Samoubica
The Breaking Dawn
МаКсач
misticnata
Mule
noviot
malina
TONI
Bezan
мирАл
Fantom
Ate
Obibos
PhiLL * E
tHeJunKy
Bleak
Punk
A GiRL
Odyssey
L S D
pankerishte
STIFLER
Жбафта
Наташа
комшивка
T&T
Jordison
mitan
Lastojca
Calypso*
Master
Mary Jane
folder
nance
Џајко
Bojancha
Marej
Lucybell
sokol
fairy
Alexandra
hollow
Болиглава
корун
Ludi Milojko
kojgode
69 posters

Страна 4 of 31 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Next

Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Jordison Нед Јан 18, 2009 8:28 pm

abe admini jas so vas idam.. taka mi rekoja
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Џајко Нед Јан 18, 2009 10:29 pm

Ако идаш со админиве биди во 10ипол на плоштад (кнадно)!:D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:40 pm

кај комшивката...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 11:51 pm

ајде идај.. земи си кафе твое.. Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by T&T Пон Јан 19, 2009 1:34 am

комшивка напиша:ајде идај.. земи си кафе твое.. Very Happy

Да бе....Па идам за да ми дајш тикафе.Иначе ич не идам geek
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by комшивка Пон Јан 19, 2009 2:38 pm

Ам.. ај ок. Да не речите оваја комшивкава скржава е. Бујрум ајде..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Наташа Пон Јан 19, 2009 7:54 pm

Дали постои веројатност вчера да ги видов доти4ните корун и џајко кај леонардо негде?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Пон Јан 19, 2009 7:54 pm

Дома.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Жбафта Пон Јан 19, 2009 8:03 pm

на фиксање....
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пон Јан 19, 2009 8:10 pm

Па наводно вечерва ќе било убо Баланс па се мислевме да ојме, ама то на времето ко имавме сила..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Alexandra Пон Јан 19, 2009 8:20 pm

Дома.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Пон Јан 19, 2009 8:35 pm

Излеа админска кафе/биљарто збиранка.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Calypso* Пон Јан 19, 2009 9:04 pm

Marej напиша:Па наводно вечерва ќе било убо Баланс па се мислевме да ојме, ама то на времето ко имавме сила..
Хахахах ПАК Баланс ??? Very Happy
Calypso*
Calypso*
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 24

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пон Јан 19, 2009 9:12 pm

Ne mi se ojt ama Cako predvide ubav pomin.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Пон Јан 19, 2009 9:13 pm

Marej напиша:Ne mi se ojt ama Cako predvide ubav pomin.
Чим Цако предвиде....
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пон Јан 19, 2009 9:26 pm

you've noticed the irony :-)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 19, 2009 9:57 pm

doma
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 2:22 pm

на студентска со скопјанкине
тешко мене :S
ак му се идат на некој кажете
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by folder Сре Јан 21, 2009 2:40 pm

Еј не е за вечер ова ама ај ве мољам дојте X-Factor петок ке имат нешо жива свирка сабота DJ Nikifor и некој дискџокеи од Antenna5 ај ај мољам cheers
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Ludi Milojko Сре Јан 21, 2009 8:45 pm

U parki4
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by STIFLER Пет Јан 23, 2009 2:18 pm

meco i kadmo
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 3:35 pm

Незнам по дождов каде.. Досадно ми е некако во петок сегде. А ми се ојт Струга Wink
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 3:38 pm

Moжни локации: X-Factor, Quatro, Jazz inn, Mezzo Forte.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Lastojca Пет Јан 23, 2009 3:39 pm

фешн можеби или даблин
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by pankerishte Пет Јан 23, 2009 3:57 pm

На роденден по дома Smile
ммммм
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 4 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 31 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот