Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каде вечер?

+65
grgrgr
God of Thunder
Infected
rihanna
TL
Angelic
Ivana
blesava008
METALBOY
p4eli4ka
Џими
Ane
KaTeRiNcE
James Bomb
kirce
REGINA
Рокси
RoTkViCa
Gallowsraven
Golub-Samoubica
The Breaking Dawn
МаКсач
misticnata
Mule
noviot
malina
TONI
Bezan
мирАл
Fantom
Ate
Obibos
PhiLL * E
tHeJunKy
Bleak
Punk
A GiRL
Odyssey
L S D
pankerishte
STIFLER
Жбафта
Наташа
комшивка
T&T
Jordison
mitan
Lastojca
Calypso*
Master
Mary Jane
folder
nance
Џајко
Bojancha
Marej
Lucybell
sokol
fairy
Alexandra
hollow
Болиглава
корун
Ludi Milojko
kojgode
69 posters

Страна 5 of 31 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Next

Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Џајко Пет Јан 23, 2009 4:45 pm

икс фактор па мецо форте. Или обратно
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пет Јан 23, 2009 4:59 pm

Ми се ојт негде и сакам да се напрам.... мандарина.
Можно е да поминиме од икс фактор, после ќе ги натерам другаркиве да ојме џез ин, пред то ќе поминиме сто посто од баланс.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by T&T Пет Јан 23, 2009 5:34 pm

MEZZO FORTE а после можда JAZZ INN
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by STIFLER Пет Јан 23, 2009 5:43 pm

sho e tolku posebno x faktor?
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Пет Јан 23, 2009 5:44 pm

Да му напрајме чест на Влатче не замоли на форумов, не за друго Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by folder Пет Јан 23, 2009 8:19 pm

Да дојте Хикс Фактор ке имат уба свирка рок, бело дугме така нешо ке свирет.. А утре DJ Nikifor Луднициииииииии ак требит маса побарајте ме за форуџииве ке најме одма xD
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 8:24 pm

Мецо и Џез, за Икс-фактор никој не се понуди, сорри Wink
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 6:20 pm

niso ic, neznam kj ke se shlajme, lapidarius nikoj ne dovagja.


Последната промена е направена од Marej на Саб Јан 24, 2009 6:41 pm. Мислењето е променето 1 пати
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by L S D Саб Јан 24, 2009 6:29 pm

mezzo ili kadmo Smile ili dvete XD
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by комшивка Саб Јан 24, 2009 6:56 pm

Немо..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 7:53 pm

Лапидариус, па после то можно е хикс фактор.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 8:21 pm

Лапидариус па хикс фактор
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 9:00 pm

Хикс фактор.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Odyssey Саб Јан 24, 2009 9:37 pm

ХИкс изгледат, па емпорио па кадмо
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 9:44 pm

Лапидариус на Твистерс.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 9:57 pm

Quatro за промена I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:18 pm

По дома.Студентски живот.Кај што сакаш можиш да избираш.ммм
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 10:57 pm

Odyssey напиша:ХИкс изгледат, па емпорио па кадмо

Мојт да ти се слошит од промена на атмосфера.

Иначе јас во думани сум шо да прам
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Odyssey Нед Јан 25, 2009 3:09 am

корун напиша:
Odyssey напиша:ХИкс изгледат, па емпорио па кадмо

Мојт да ти се слошит од промена на атмосфера.

Иначе јас во думани сум шо да прам

Како мислиш промена на атмосвера?
Емпорио и Кадмо ми се стандард, ова ко плус, ама жив чоек немаше па не влегов, иако музичено ме нарани.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by A GiRL Нед Јан 25, 2009 3:15 am

Odyssey напиша:
корун напиша:
Odyssey напиша:ХИкс изгледат, па емпорио па кадмо

Мојт да ти се слошит од промена на атмосфера.

Иначе јас во думани сум шо да прам

Како мислиш промена на атмосвера?
Емпорио и Кадмо ми се стандард, ова ко плус, ама жив чоек немаше па не влегов, иако музичено ме нарани.

Мислит на то дека сите три места скрос различни типа музика пуштет и немет врска едно со друго.На то мислеше така?? Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Odyssey Нед Јан 25, 2009 3:19 am

Ам то е зш некој другарине слушет House и сите останати електронски стилови на музика (Во нив сум и Јас), после други слушет турбо ова она, трети R&B сакет, така да за на сите да им е убо.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Punk Нед Јан 25, 2009 2:14 pm

Ликвид
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 2:38 pm

Odyssey напиша:Ам то е зш некој другарине слушет House и сите останати електронски стилови на музика (Во нив сум и Јас), после други слушет турбо ова она, трети R&B сакет, така да за на сите да им е убо.

Шубо. Во друштвоно мое ќе се истепаме прво за да му се погодит на сите.. Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 2:54 pm

комшивка напиша:
Odyssey напиша:Ам то е зш некој другарине слушет House и сите останати електронски стилови на музика (Во нив сум и Јас), после други слушет турбо ова она, трети R&B сакет, така да за на сите да им е убо.

Шубо. Во друштвоно мое ќе се истепаме прво за да му се погодит на сите.. Neutral
Епа ке си фатиш друштво според вкус за да не се испотепате и ајт со здравје.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Marej Нед Јан 25, 2009 6:12 pm

mozno e arena na nekoe zabavule za tose od crven krst
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каде вечер? - Page 5 Empty Re: Каде вечер?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 31 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот