Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

+13
Ivana
корун
Odyssey
METALBOY
REGINA
Jordison
Angelic
Marej
Рокси
pankerishte
Mary Jane
Џајко
kojgode
17 posters

Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by kojgode Пет Апр 17, 2009 7:07 pm

Сигурен сум дека секој од вас, налетал на некоја шанса (љубов, кариера, вработување, школување итн.) и истата ја пропуштил од n-причини... Колку често ги пропуштате шансите и дали извлекувате поука од тоа?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Џајко Пет Апр 17, 2009 7:12 pm

Јас пропуштив една шанса пред 2 години, така нешо и после то жалев ама то беше то.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Mary Jane Пет Апр 17, 2009 7:21 pm

Нема да си го простам то никогаш, ама сепак научив дека треба побрзо да реагирам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by pankerishte Саб Апр 18, 2009 2:45 am

Не жалам пошто животот продолжува понатаму.Било поминало јбг.
Ке имат наредни шанси Wink
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 2:58 am

Хмм, не жалам 3а ниедна пропуштена шанса, мојт во моментот ми било жал, ама покасно испаднало поубо шо сум ја „пропуштила“ та шанса.
Се’ 3ависит од то како гледат чоек на работите.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Marej Саб Апр 18, 2009 3:35 am

Jas zalam so propustiv nogu sansi familjarno da se druzam so mojot novootkrien braced kojgode.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Angelic Саб Апр 18, 2009 3:57 am

да. за деновите кога надвор пукало сонце.. а јас спиев.. мн спиев... ден не гледав..
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Џајко Саб Апр 18, 2009 4:06 am

Rainbow* напиша:да. за деновите кога надвор пукало сонце.. а јас спиев.. мн спиев... ден не гледав..
ooooo за ова нааааааајмногу жаљам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Jordison Саб Апр 18, 2009 4:16 am

Ne zalam za nisto so pominalo cheers
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by REGINA Саб Апр 18, 2009 11:39 am

о да.
жаљам за некој пропуштени шанси... ама и без то еве сум преживеала, така да ко ќе подразмислам.. и не жаљам толку колку шо сум мислела.
и мислам дека секогаш имат втора шанса, трета, четврта...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by kojgode Саб Апр 18, 2009 12:16 pm

Немат секоаш втора,трета и четврта. И ако мислиме дек секоаш ќе имат и друга шанса многу појќе шанси ќе пропуштиме место да ги искористиме.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by METALBOY Нед Апр 19, 2009 9:02 pm

Единствена пропуштена шанса шо ми теквит во моментов беше ко бев четврто, кога една другарка ме сакаше, а јас трчав по друга (малку поуба) и нормално, останав со ниедна
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Odyssey Нед Апр 19, 2009 9:04 pm

Мене најмногу ми е жал, за еднаш шо имам прошуштено... Почна другарка и да ми се пуштат, а плус еден другар мој ја сакаше ... и јбг то е
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by корун Пон Апр 20, 2009 8:33 pm

Мене ми е многу жал една од економски што ја испуштив бидејки еден мој сокласник е многу заљубен во неа pale pale pale
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Odyssey Пон Апр 20, 2009 8:46 pm

корун напиша:Мене ми е многу жал една од економски што ја испуштив бидејки еден мој сокласник е многу заљубен во неа pale pale pale

Аман бе... Кој е тој?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by REGINA Сре Апр 22, 2009 6:18 pm

е секогаш имат ак не појќе барем втора шанса. без разлика дали е за љубов, пријателство, кариера...
ак не друго мојш да попрајш то шо си го расипал испуштајќи ја та шанса. и то е напредок.

а во животов натака сигурно ќе се појават и многу подобри шанси од тие шо сме ги пропуштиле. така да, то шо во минатото си пропуштил, заборај го и глеај со ум за иднинава да не го пропушташ она шо мислиш дека е важно.
сепак од грешките учиме нели? или не? scratch кој како Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Ivana Чет Апр 23, 2009 12:04 pm

да ...за 1дна многу важна...ама шта је ту је ... помина
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by fairy Чет Апр 23, 2009 5:44 pm

и мене ми е жал за две патувања шо ги пропуштив, незнам ни јас од кои причини точно, ама се надевам ке го надополнам пропуштеното Smile и за уште нешто жалам шо сигурно нема да се десит пак, ама то е... Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by METALBOY Чет Апр 23, 2009 5:48 pm

да, шо не научив физика (незнаеф дека ке испитвит)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by katusch Саб Јун 27, 2009 11:31 pm

за неколку работи иам зажалено... ама барем досеа то не било некоја тоооооооолку голема работа, па уште да жаљам
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Page Нед Јун 28, 2009 6:29 pm

Јас се викам „Витез - пропуштени прилики“, па и немам време да жалам за пропуштеното, иако треба, ама додека жалам за едно, ќе пропуштам друго...и така кругот си оди..
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 1:01 am

не, категорично не жалам за ниедна шанса. 99 посто сум искористил све досеа. фурам ко шо сакам. живеам со 354 км на сат.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Жалите ли за некоја пропуштена шанса? Empty Re: Жалите ли за некоја пропуштена шанса?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот