Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали флертот е прељуба?

+20
*UnIqUe*
Ivana
Mary Jane
blesava008
Болиглава
lela
malina
Џими
The Breaking Dawn
комшивка
Marej
корун
REGINA
rihanna
Lastojca
Jordison
RoTkViCa
kojgode
Odyssey
Џајко
24 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Дали флертот е прељуба?

Пишување by Џајко Чет Апр 16, 2009 7:34 pm

Јас мислам дека и е до негде ама не е баш...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Odyssey Чет Апр 16, 2009 7:36 pm

Не е бе... Е убо....
ко така ....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by kojgode Чет Апр 16, 2009 8:33 pm

Јас мисљам дека е еден вид на прељуба. Освен ако не флертуваш за да добијаш нешо. (на пример картичка од соба во која има таен код за активирање на нуклеарка)
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 8:33 pm

и јас мислам е до негде....пошо со флертот сакаш нешто да постигниш...значи флертот водит до нешто др...а и ништо да не се десит јас не би била со шиста совест....шо знам
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Џајко Чет Апр 16, 2009 8:35 pm

RoTkViCa напиша:и јас мислам е до негде....пошо со флертот сакаш нешто да постигниш...значи флертот водит до нешто др...а и ништо да не се десит јас не би била со шиста совест....шо знам
и јас размислувам исто
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Jordison Чет Апр 16, 2009 8:54 pm

Џајко напиша:
RoTkViCa напиша:и јас мислам е до негде....пошо со флертот сакаш нешто да постигниш...значи флертот водит до нешто др...а и ништо да не се десит јас не би била со шиста совест....шо знам
и јас размислувам исто

se soglasuvam Smile
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Lastojca Чет Апр 16, 2009 8:59 pm

kojgode напиша:Јас мисљам дека е еден вид на прељуба. Освен ако не флертуваш за да добијаш нешо. (на пример картичка од соба во која има таен код за активирање на нуклеарка)

ха! и јас мислам така
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by rihanna Чет Апр 16, 2009 9:03 pm

нормално дека не Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by REGINA Чет Апр 16, 2009 9:03 pm

Odyssey напиша:Не е бе... Е убо....
ко така ....
точно. истово мислење го делам.
кј мојт флерт да е прељуба? не прајш нешо освен шмекање, и некој небитни кратки погледи шо ќе ги фрлиш на него/неа. чудо големо.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by kojgode Чет Апр 16, 2009 9:05 pm

А зш ги фрљаш тие погледи?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by rihanna Чет Апр 16, 2009 9:08 pm

kojgode напиша:А зш ги фрљаш тие погледи?

ам мораш и да имаш дечко/девојка а да видиш некој убав нормално дека ке го опулиш со убав поглед Very Happy немат да го опулиш ко да сакаш да го убиеш Very Happy ева ева
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by REGINA Чет Апр 16, 2009 9:09 pm

kojgode напиша:А зш ги фрљаш тие погледи?
А зш да не ги фрлаш тие погледи? Ќе ти забранит некој да не ги гледаш луѓево в очи? И ете случајно со некој ќе се опулиш шмекерски то не е изневервење.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by корун Чет Апр 16, 2009 9:10 pm

Да, освен некој очаен да флертуват само за да си докажит на самиот дек мојт да имат појке од една...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Marej Чет Апр 16, 2009 9:13 pm

Абе понекоаш и ти требит слобода малце од врска, и плус технички не вршиш „прељуба“. Да не постоеше флертот и грижата на совест после истиот никоја врска немаше да бидит зацврстена, туку сите ќе здосадеа после месец-два.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by kojgode Чет Апр 16, 2009 9:20 pm

Мене и да убијам чоек никој не ми забранвит ама нормално нема да убијам јас. Засеа. И друго е случајно друго е намерно. Овде колку шо сватив се зборвит за намерен флерт. А која мојт да е целта за тој флерт?
-Да се радвиш ако те бендисвит еден чоек плус.
-Џокер за после раскинвње. и друга не ми теквит моментално
И плус ако флертуваш со некоја а си фатен со друга ваљда нема да си чист пред себе некако. Мене барем ќе ме гризит совест. Не глеам јас потреба да флертувам ако сум фатен со некоја шо ја сакам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 9:26 pm

REGINA напиша:
Odyssey напиша:Не е бе... Е убо....
ко така ....
точно. истово мислење го делам.
кј мојт флерт да е прељуба? не прајш нешо освен шмекање, и некој небитни кратки погледи шо ќе ги фрлиш на него/неа. чудо големо.

хаха во флерт спаѓат и зборвење...и пуштање.....така бар јас мислам...а за еден поглед не кревам паники секогаш ми се свиѓале мн луѓе...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 9:26 pm

kojgode напиша:Мене и да убијам чоек никој не ми забранвит ама нормално нема да убијам јас. Засеа. И друго е случајно друго е намерно. Овде колку шо сватив се зборвит за намерен флерт. А која мојт да е целта за тој флерт?
-Да се радвиш ако те бендисвит еден чоек плус.
-Џокер за после раскинвње. и друга не ми теквит моментално
И плус ако флертуваш со некоја а си фатен со друга ваљда нема да си чист пред себе некако. Мене барем ќе ме гризит совест. Не глеам јас потреба да флертувам ако сум фатен со некоја шо ја сакам.

не мами забрането е со закон то!!!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by kojgode Чет Апр 16, 2009 9:45 pm

Настрана од законоф глеам јас. Досеа никој ми немат речено ти забранвам да убијаш чоек. Или ај да кажам на умствено поограничен начин, никој не ми забранвит да напрам прељуба дур не сум женет. (ако цепидлачите мојте да ја спомните бибилијата и 10те божји заповеди).
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by комшивка Чет Апр 16, 2009 10:53 pm

не мислам дека е баш прељуба.. па и да си таков тип, (комуникатувен, да си флертуваш по малце со сите) значит го изневеруваш партнерот со кој ќе стигниш !? иако ако имат нешто појќе од обично флертување, то е веќе посериозно.. јас би имала грижа на совест ако некој друг ми се свиѓат појќе од тој со кој сум во врска и поубо ми е со него и едноставно неможам да не флертувам... па наоѓам некое решение или едниот или другиот Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 17, 2009 1:55 am

ако сум со тип шо го сакам не би флертовала зш ко шо рече некој погоре-со флерт се почвит. од флертот идат нешо друго. ти ак си го почнал флертувањето, нема да мислиш ни да напрајш нешо појке ак то ти бидит возвратено, а то веке е неверство. Surprised
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Џими Пет Апр 17, 2009 11:25 am

За љубов не се потребни двајца, туку тројца, четворица итн...
Двајца за да се сакаат и третиот и четвртиот да им расипат.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by malina Саб Апр 18, 2009 6:48 pm

Според мене не е пошто флерт си е флерт,а веќе прељуба е друго,пошто ти со флертот не прајш ништо шо би можело да ја загрозит врската само му покажвиш на другиот дека ти е симпатичен,зш сигурно барем појќето ко сте биле во врска сте рекле онај ми е убав или симпатичен па исто ти е то,а пељуба е веќе ко ќе напрајш нешто со некој дали ќе имаш секс или ќе се се измуваш
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by RoTkViCa Саб Апр 18, 2009 6:58 pm

malina напиша:Според мене не е пошто флерт си е флерт,а веќе прељуба е друго,пошто ти со флертот не прајш ништо шо би можело да ја загрозит врската само му покажвиш на другиот дека ти е симпатичен,зш сигурно барем појќето ко сте биле во врска сте рекле онај ми е убав или симпатичен па исто ти е то,а пељуба е веќе ко ќе напрајш нешто со некој дали ќе имаш секс или ќе се се измуваш

да и речиш на другарка ти дека ти е убав не е прељуба, ама да му покажиш него му покажвиш со намера да сватит дека сакаш нешто со него...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by malina Саб Апр 18, 2009 7:22 pm

не мислам така,зш понекогаш се случвит,барем сум гледала,пошто мене не ми се имат десено вакво нешто како некој двајца се пулет и си се смешкет,а двајцата се во врски и сето то мене не ми изгледаше ко прељуба,со то не значит дека ти му викаш сакам нешто да напрам со тебе,туку можда сакат да му покажит дека е симпатичен
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by lela Нед Апр 19, 2009 12:31 pm

Не.

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот