Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали флертот е прељуба?

+20
*UnIqUe*
Ivana
Mary Jane
blesava008
Болиглава
lela
malina
Џими
The Breaking Dawn
комшивка
Marej
корун
REGINA
rihanna
Lastojca
Jordison
RoTkViCa
kojgode
Odyssey
Џајко
24 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Болиглава Нед Апр 19, 2009 1:13 pm

Нjе а?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by blesava008 Нед Апр 19, 2009 2:15 pm

флертот не е прељуба .... едно е да се смешкаш и да се гледаш со некого а друго е да изневериш некого.
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Mary Jane Нед Апр 19, 2009 8:11 pm

И самата помисла е еден вид прељуба.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Болиглава Нед Апр 19, 2009 10:43 pm

Да напишев и јас дек се согласувам?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Ivana Пон Апр 20, 2009 4:35 pm

50 % е....
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by *UnIqUe* Сре Апр 29, 2009 3:49 pm

Ko ke imat cuvstva vo nekoja rabota bez razlika flert sex baknez itn... to e preljuba a ako e bez 4uvstva i ne e bas ... zs sepak preljuba e nekoj da pokazvit 4uvstva na drug istovremeno dur e so tebe.To e i fintata na samata preljuba.Spored mene xD
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Angelic Вто Јун 02, 2009 10:59 pm

*UnIqUe* напиша:Ko ke imat cuvstvavo nekoja rabota bez razlika flert sex baknez itn... to e preljuba a ako e bez 4uvstva i ne e bas ... zs sepak preljuba e nekoj da pokazvit 4uvstva na drug istovremeno dur e so tebe.To e i fintata na samata preljuba.Spored mene xD

Според болдираново, на пример јас сум во врска и се мувам со некој без да чувствувам нешто, чисто онака... ии то не би било прељуба? Shocked

Кога ќе се премине границата ("ненамерни" погледи, средби, допири.. па потоа бакнежи и ред други работи..) е тогаш е прељуба. И да, флертот води до прељуба.. се е со цел така? Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Punk Вто Јун 02, 2009 11:22 pm

така ама не морат да значит ак шмекниш некој дека е прељуба. имат некој прекрасни шо морат да ги приметиш не се бегат од то Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by RoTkViCa Вто Јун 02, 2009 11:25 pm

друго е да го приметиш некој, друго е да му дајш до знаење дека е прекрасен ( шо е шмекање ) според мене
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Punk Вто Јун 02, 2009 11:38 pm

мојш да сакаш некој а и покрај то некој да ти е прекрасен. и да му дајш до знаење не е нешто страшно, убав ти бил. ако продолжиш и прајш поголеми работи то е веќе прељуба
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by *UnIqUe* Саб Јун 06, 2009 11:42 am

Rainbow* напиша:
*UnIqUe* напиша:Ko ke imat cuvstvavo nekoja rabota bez razlika flert sex baknez itn... to e preljuba a ako e bez 4uvstva i ne e bas ... zs sepak preljuba e nekoj da pokazvit 4uvstva na drug istovremeno dur e so tebe.To e i fintata na samata preljuba.Spored mene xD

Според болдираново, на пример јас сум во врска и се мувам со некој без да чувствувам нешто, чисто онака... ии то не би било прељуба? Shocked

Кога ќе се премине границата ("ненамерни" погледи, средби, допири.. па потоа бакнежи и ред други работи..) е тогаш е прељуба. И да, флертот води до прељуба.. се е со цел така? Smile

Abe e ama spored mene sepak postrasno e da imat cuvstva Neutral
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Jordison Саб Јун 06, 2009 1:52 pm

За мене е, убивам !
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by П. Саб Јун 06, 2009 3:55 pm

Mary Jane напиша:И самата помисла е еден вид прељуба.
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by katusch Пон Јун 29, 2009 1:03 am

Punk напиша:мојш да сакаш некој а и покрај то некој да ти е прекрасен. и да му дајш до знаење не е нешто страшно, убав ти бил. ако продолжиш и прајш поголеми работи то е веќе прељуба

се согласвам со ова, да ти се свиѓат некој или да прајш муабет со него или некој погледи да си фрлате не е прељуба, ама веќе мување и секс, е то е веќе нешо друго.
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 32
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Punk Вто Јун 30, 2009 1:23 am

Mary Jane напиша:И самата помисла е еден вид прељуба.
Не мисљам дека ако речиш некој дека е убав е прељуба. или ак се насмејш на некој зш ти е симпатичен. Ако го сакаш немат да го изневериш ќе останит само на една обична насмевка и поглед.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали флертот е прељуба? - Page 2 Empty Re: Дали флертот е прељуба?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот