Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали би простиле неверство?

+34
p4eli4ka
Ivana
RoTkViCa
Болиглава
zzz
METALBOY
ноунејм
lela
Gallowsraven
Obibos
Џајко
James Bomb
Lucybell
FalcoN eYe
комшивка
мирАл
Mary Jane
Lastojca
REGINA
malina
The Breaking Dawn
Master
Ludi Milojko
Bleak
Alexandra
kojgode
Marej
hollow
mitan
корун
TONI
PhiLL * E
misticnata
T&T
38 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали би простиле неверство? Empty Дали би простиле неверство?

Пишување by T&T Вто Фед 10, 2009 2:20 am

Си кажвит насловов.... Ајде сега вие кажете
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by misticnata Вто Фед 10, 2009 2:43 am

да доколку партнерот ми признајт,а а ко слушнам од други тешко,башка некој многу често то го прает од досада а не од шо престанале да го сакет партнерот/ката
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by T&T Вто Фед 10, 2009 2:50 am

misticnata напиша:да доколку партнерот ми признајт,а а ко слушнам од други тешко,башка некој многу често то го прает од досада а не од шо престанале да го сакет партнерот/ката
да,се сложвам, ама не баш за проствењето. Дури и ако простам, нема да е ништо ко порано во врската
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by misticnata Вто Фед 10, 2009 2:54 am

T&T напиша:
misticnata напиша:да доколку партнерот ми признајт,а а ко слушнам од други тешко,башка некој многу често то го прает од досада а не од шо престанале да го сакет партнерот/ката
да,се сложвам, ама не баш за проствењето. Дури и ако простам, нема да е ништо ко порано во врската
хехе..то е многу јасно дека немат да е како порано ама сепак...
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by PhiLL * E Вто Фед 10, 2009 3:26 am

Што е тоа неверство ?Што е ПРОШКА ?Што е тоа ЉУБОВ ?Постои сеуште ?
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by misticnata Вто Фед 10, 2009 3:29 am

PhiLL * E напиша:Што е тоа неверство ?Што е ПРОШКА ?Што е тоа ЉУБОВ ?Постои сеуште ?
или не??
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by TONI Вто Фед 10, 2009 11:08 am

Не би простил ама и не би сакал да ми простат.Ако изневерам-одам и раскинвам колку и да ми било убо во врската.Едноставно после то не можам да сум со неа,а да знам дека сум ја варал.Едноставно таков си сум...
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by корун Вто Фед 10, 2009 11:12 am

Ак напрајт нешо со друг и да дојт да ми кажит ке и простам, пошо некоаш и мене ке ми притребит таков џокер...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by mitan Вто Фед 10, 2009 11:19 am

корун напиша:Ак напрајт нешо со друг и да дојт да ми кажит ке и простам, пошо некоаш и мене ке ми притребит таков џокер...
ак ојш со некоја и ак мислиш дека би ја изневерил пубо не оди....:S:S:S
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by корун Вто Фед 10, 2009 11:26 am

Никоаш не вели никоаш, ке се десит некојпат, пубо е да си искрен...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by hollow Вто Фед 10, 2009 12:23 pm

Па незнам мислам дека би и простил ама после то немат да е исто
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Marej Вто Фед 10, 2009 1:07 pm

Би, зависно како ќе се поставит тој, нормално од ко ќе ми кажит.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 1:11 pm

Само таја ак ми кажит. И за висит која е ако е некоја пачавра шо мислам пак дек ќе ме изневерит немат шанси, ама ако мислам дека е добра и грешка било нешто ова она тоаш да.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by T&T Вто Фед 10, 2009 2:01 pm

И после нема да мојш да уживаш во нејзина прегратка или бакнежи или во водење љубов зш постојано ќе те копкат мислата дека не е само твоја.

Јас вервам дека сите сме различна комбинација со сите доблести и мани во нас. Во тој однос сум малце нарцисоидна зш мислам дека моите комбинации не се наоѓет кај никој друг на планетава (не само кај мене, кај сите) Ако личноста не те прифаќа заради тоа што си и заради твоите НЕПОВТОРЛИВИ комбинации, и ако бара нешто шо не постојт кај друг/а, едноставно НЕ Е ЗА ТЕБЕ
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Alexandra Вто Фед 10, 2009 2:04 pm

kojgode напиша:Само таја ак ми кажит. И за висит која е ако е некоја пачавра шо мислам пак дек ќе ме изневерит немат шанси, ама ако мислам дека е добра и грешка било нешто ова она тоаш да.

Јп.И јас исто размислувам.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Bleak Вто Фед 10, 2009 2:06 pm

Па можеби би простил аку ми кажит таја и зависит колку ја сакам а кажвам дека иам простено се десило и то е то али митан убо имат напишано ак мислит некоја да ме варат пубо нек не се фаќат со мене. Мислам би простил во најголем број случаи такоф сум не сум злопамтило ама и зависит со кој ќе ме изневерит Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Ludi Milojko Вто Фед 10, 2009 8:28 pm

во моментот ке и казам
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 10:09 pm

Неможев да простам еднаш....после тоа мислам дека нигогаш не ќе можам да простам. За мене неверството е крај.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Фед 10, 2009 10:48 pm

мислам дек никојпат
би простила ама ко другарка она ама не би заборајла
за мене неверството е понижвење...така да....
а мислам дек ак еднаш изневерит чоек способен е пак
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by malina Вто Фед 10, 2009 11:01 pm

Не би простила освен ако не видам дека му е многу жал и дека навистина се кајт за сето тоа
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by REGINA Вто Фед 10, 2009 11:13 pm

простување.. хм не.
Ама не е и некоја голема работа то. Дека на најфин начин мојш да вратиш мило за драго. Зш да патиш ти ко мојш да напрајш тој шо згрешил да поцркат?

Само глупо е за нас женскиве... дека ај ќе те изневерит тој.. па сеа ти враќај му со истото то... на крај тој ќе е фраерот а ти курвата... зато требит да се мислит малку нопаку Razz ...

т.е врати со нешо шо вистина ќе го заболит... па нели секој имат слаби точки?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Lastojca Сре Фед 11, 2009 12:19 am

паа пошо поинакви реакции имат кај женско и поинакви кај машко можда и би....мислам дека мшкиве ако еднаш не может да одолеет нема да придает толку големо значење на то одколку женско..така да можда и ке простам..зависит
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 2:01 pm

И да простам ништо нема да е ко порано. Довербата е засекогаш изгубена.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 11, 2009 4:37 pm

REGINA напиша:простување.. хм не.
Ама не е и некоја голема работа то. Дека на најфин начин мојш да вратиш мило за драго. Зш да патиш ти ко мојш да напрајш тој шо згрешил да поцркат?

Само глупо е за нас женскиве... дека ај ќе те изневерит тој.. па сеа ти враќај му со истото то... на крај тој ќе е фраерот а ти курвата... зато требит да се мислит малку нопаку Razz ...

т.е врати со нешо шо вистина ќе го заболит... па нели секој имат слаби точки?

јас не би се замарала да вратам...зш да паѓам пониско од него?..тој нек кршит гла ак сакат Smile
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 11, 2009 4:41 pm

Bleak напиша:Па можеби би простил аку ми кажит таја и зависит колку ја сакам а кажвам дека иам простено се десило и то е то али митан убо имат напишано ак мислит некоја да ме варат пубо нек не се фаќат со мене. Мислам би простил во најголем број случаи такоф сум не сум злопамтило ама и зависит со кој ќе ме изневерит Rolling Eyes

не те прајт злопамтило ак не простиш неверство...немат врска то... Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали би простиле неверство? Empty Re: Дали би простиле неверство?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот