Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

+13
Mary Jane
Болиглава
s...
Marej
KaTeRiNcE
Ivana
Џајко
корун
RoTkViCa
REGINA
METALBOY
Рокси
kojgode
17 posters

Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by kojgode Чет Апр 16, 2009 2:32 pm

Би им помогнале
Би ги кажале дома при тоа што нивните родители ке се справат со нив али тоа не е другарски од ваша страна (донекаде)
или воопшто не се замарате па нека прават што сакаат?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Рокси Чет Апр 16, 2009 2:38 pm

ах, тешка одлука.
Во секој случај, зависи од тоа колку сум блиска со поединецот/ката, ако сум мн блиска и навистина ми значи тогаш ќе зборувам со неа/него, можеби ќе кажам на родителите ама не сум сигурна... како и да е, тешка ситуација е, ама мислам дека никогаш не би се одделила од другар/ка кој/а е во таква лоша ситуација.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by METALBOY Чет Апр 16, 2009 2:54 pm

јас мислам дека е негова/нејзина работа, сепак тој/таја одлучвит дали ке земит или не, појке несољам памет за вакви работи, ако е побарана помош би реагирал..
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by REGINA Чет Апр 16, 2009 2:58 pm

Не бе не е тешка одлукава, имат неколку можни опции како решение.
Ама шо се однесвит до мене прво би разговарала, би му/и ги отворила очите саглам во шо се спуштат.
Ќе одржам некој предавања во мој стил, ќе му/и појаснам дека имат избор меѓу живот(нормален без дрога) и живот(со дрога). па тој живот шо му се свиѓат појќе нека го одберит.
Ама едно е сигурно дека ќе напрам све шо е во моја моќ да го/ја тргнам од погрешниот пат по кој шо е тргнат/а.
Во краен случај ќе се консултирам со постручни лица и ќе го/ја пратам кај нив, па нека го/ја посредат.
И во никој случај немат да кренам раце од та особа, пошо знам кад тад ќе му/и затребит моја помош т.е помош од другарка.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 3:02 pm

јас воопшто не ни пробвам да помислам да се ставам во ваква ситуација....зато шо дур сум жива нема да остам моја другарка (најдобра) да се зафатит со пушење, а не пак др нешто....мислам дека никој од мое друштво не би напрајл такво нешто зато и не пробвам да помислам Cool
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by REGINA Чет Апр 16, 2009 3:05 pm

^животов е полн со изненадувања. баш од тие шо очеквиш најмалку мојт да се нафатат на вакво "решение" за некој проблеми.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 3:17 pm

REGINA напиша:^животов е полн со изненадувања. баш од тие шо очеквиш најмалку мојт да се нафатат на вакво "решение" за некој проблеми.


хммм не дај боже..........можно е ама пак ќе ти речам никогаш......имам ептен доверба бар за то Wink
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by REGINA Пет Апр 17, 2009 1:02 am

RoTkViCa напиша:зато шо дур сум жива нема да остам моја другарка (најдобра) да се зафатит со пушење, а не пак др нешто....
ак намислит да почнит немојш да и забраниш па ак сакаш и на гла застани. ак се трудиш да и наредвиш само ќе и делуваш одбивно и толку од префиксот `нај` од зборчето другарки.
и
RoTkViCa напиша:можно е ама пак ќе ти речам никогаш......
никогаш не вели никогаш... а довербата е минлива работа.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by корун Саб Апр 25, 2009 9:50 pm

Би почнал и јас за да не се чувствуваат поразлични од другите...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Џајко Саб Апр 25, 2009 10:20 pm

Не би ми сметало, доколку не се на некој тешки хероини.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Ivana Нед Апр 26, 2009 1:32 am

мене искрено би ми сметало... и би им кажала на нивните дома... од проста причина да им помогнам колку шо можам, и не би се дружела појќе со нив..
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by KaTeRiNcE Нед Апр 26, 2009 2:01 am

Ivana напиша:мене искрено би ми сметало... и би им кажала на нивните дома... од проста причина да им помогнам колку шо можам, и не би се дружела појќе со нив..
значит сеа ќе дојш и ќе ме издајш и скаар за везден ќе е ? хахахах
не во право си и јас така мислам
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Marej Нед Апр 26, 2009 2:17 am

Едноставно ќе ги убијам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by s... Нед Апр 26, 2009 2:13 pm

imam jas mnogu dobar grugar koj koristi droga ama ona vo odredeni kolicini, a inace razgovarame vaka mislam deka ne bi se otkazal od grogara zasega.. a sto vikate dali bi probale droga vie barem ednas??
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by METALBOY Нед Апр 26, 2009 2:49 pm

s... напиша:imam jas mnogu dobar grugar koj koristi droga ama ona vo odredeni kolicini, a inace razgovarame vaka mislam deka ne bi se otkazal od grogara zasega.. a sto vikate dali bi probale droga vie barem ednas??
можда требит тема да се отворит на ова прашање, а за сега да не е без ич, мојот одговор на твоево прашање е: периодично НЕ! Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by s... Нед Апр 26, 2009 3:04 pm

pa ok soznam jas mislam vaka ednas da probam mozebi da kolku da znam kako e... a inace sum protiv droga.. kako i da e od edna narkoman ne se stanvit hehe
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Болиглава Нед Апр 26, 2009 5:20 pm

s... напиша:pa ok soznam jas mislam vaka ednas da probam mozebi da kolku da znam kako e... a inace sum protiv droga.. kako i da e od edna narkoman ne se stanvit hehe
Секој наркоман така рекол дек од еднаш не се станвит, па ево глеаш до кое дереџе се.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by KaTeRiNcE Нед Апр 26, 2009 8:57 pm

s... напиша:pa ok soznam jas mislam vaka ednas da probam mozebi da kolku da znam kako e... a inace sum protiv droga.. kako i da e od edna narkoman ne se stanvit hehe
незнам...како мојш така да размислуваш? си против дрога а сакаш да пробаш мисљам lol!
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Mary Jane Нед Апр 26, 2009 9:00 pm

Од еднаш наркоман не се станвит, ама од тревче многу лесно се преминвит на кока, и мислам колку и јак карактер да си, ак почниш да ојш по тој пат, немат враќање.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Bleak Нед Апр 26, 2009 9:18 pm

За педер и наркоман се станвит од првиот пат... ако е трефче во прашање мојт да се поможит зш не стварат органска зависност ама ако е нешо потешко во прашање понастрана со време зш мојш да заминиш со него... т.е. да го јајш стапот за него...

Ако е трева би помогнал... ако имат разбирање и ако е можно да се поможит...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by xpert Пон Апр 27, 2009 12:15 am

Јас имам еден другар шо дуват и за да му помогнам му понудив дома во wc да подуват за да не го фатет алфи. Но тој беше совесен и одби.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by slatkish Нед Мај 03, 2009 10:05 pm

па ако имат проблеми ако мислит дека то е единствено решение... а инаку не би сакала мојте другарки да се нафатат на такво нешто .... а ако дојт до такво несто сигурно немат да стојам со скрстени раце ...

slatkish
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 22

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 10:48 pm

Прво би се попрајла паметна и би им дала совети... а ако не ојт то а ак се во прашање и потешки дроги и плус ак е некој шо ми значит .. мн работи би превзела и до крајности би одела...
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Ivana Пет Мај 22, 2009 12:49 pm

xpert напиша:Јас имам еден другар шо дуват и за да му помогнам му понудив дома во wc да подуват за да не го фатет алфи. Но тој беше совесен и одби.
брао експерт си cheers lol!
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога? Empty Re: Што би правеле ако поединци од вашето друштво користат дрога?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот