Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пријателство или љубов?

+17
p4eli4ka
folder
RoTkViCa
Болиглава
METALBOY
Џими
Punk
Bleak
A GiRL
Marej
Lastojca
комшивка
malina
kojgode
Alexandra
STIFLER
The Breaking Dawn
21 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by p4eli4ka Саб Мар 21, 2009 12:11 am

I love you I love you јас мислам дека другарство меѓу машко и женско не постојт,зошто кога тогаш ќе прераснит во нешто појќе.....во некој случаи мојт да постојт...ама то ке трајт се дур едниот не ги променит чувствата кон другиот...

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by sweet Саб Апр 04, 2009 8:12 pm

според мене едниот секогаш ќе се затрескат во другиот јас имам лично искуство со то Smile и да ви кажам врски шо произлегле од другарство не се успешни и ова од лично искуство го кажвам Very Happy

sweet
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 27
Хоби(работа) : чашитлама и исфрлање нервоза
Забавен? : пренајмногу

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Angelic Саб Апр 04, 2009 8:25 pm

Секое другарство помеѓу другар и другарка си имат своја приказна.
То е многу индивидуално. Некој ќе кажит дека немат.. некој ќе кажит дека имат..
Најдобро е да се држиме кон своите приказни и пријателства.

Лично мислам дека немат пријателство.. тооооолку блиско.
Мислите се страшна работа. Луѓе сме - секакви мисли ни се редат.. Што ако пробам.. па после се караме себе си.. Да или Не...

ауф.. ова дилема ќе бидит вечна. Како и да е најдобро е да не ги повредиваме другите околу нас. Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 05, 2009 7:59 pm

а никој не ми одговорил на второто прашање
би ризикувале пријателство за љубов? Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Angelic Нед Апр 05, 2009 8:09 pm

The Breaking Dawn напиша:а никој не ми одговорил на второто прашање
би ризикувале пријателство за љубов? Shocked

Јас би. Ако го сакам со цело срце и ако не можам да го гледам како другар.. ќе му кажам. Нека знае. Ако не се проба - никогаш не може да се дознае.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 05, 2009 8:16 pm

јас колку и да викам поубо да пробаш и да се заебаш отколку да не пробаш и да се прашвиш шо ке било, мислам дек не би кажала.неам храброст Neutral
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Angelic Нед Апр 05, 2009 8:18 pm

The Breaking Dawn напиша:јас колку и да викам поубо да пробаш и да се заебаш отколку да не пробаш и да се прашвиш шо ке било, мислам дек не би кажала.неам храброст Neutral

ajде ајде.. малце повеќе позитивно мислење и се ќе е во ред. Храброста ќе си дојдит. Моменти се во прашање. Во секој случај моменти кои можат да ни го променат животот (барем во мала количина) Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by комшивка Нед Апр 05, 2009 8:56 pm

The Breaking Dawn напиша:а никој не ми одговорил на второто прашање
би ризикувале пријателство за љубов? Shocked

и јас би. ама не по секоја цена. само ако ми значит доволно или ако знам дека немат да зажалам подоцна..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Наташа Нед Апр 05, 2009 8:58 pm

комшивка напиша:
и јас би. ама не по секоја цена. само ако ми значит доволно или ако знам дека немат да зажалам подоцна..
Никоаш не мојш да си сто посто сигурна дека нема да зажалиш, дури не пробаш, а после мојт да бидит касно.. Neutral
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by комшивка Нед Апр 05, 2009 9:13 pm

па не 100% ама ако сум доста сигурна (пример го знам чоеков многу убо или слично) тогаш би ризикувала. зато е ризик. инаку не..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by мирАл Нед Апр 05, 2009 9:20 pm

Ако под ДРУГАР под разбираш цело време со тебе да е, и заедно сегде да излегвите тогаш јас би одбрал пријателство, зш кад тад ќе раскиниш и после да излегвите заедно и тој/таја да ојт со други ил паки тебе да ти кажвит онај/а ми се свиѓат ќе ти е криво ак не многу, малце ќе ти е.
Појќе со него/неа подруго кажано немат да се дружиш
(њах њах њах)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Пријателство или љубов? - Page 2 Empty Re: Пријателство или љубов?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот