Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој ви е најдобар другар/ка?

+28
Наташа
folder
nance
корун
мирАл
REGINA
METALBOY
p4eli4ka
blesava008
RoTkViCa
Болиглава
nice
*Rhythm Divine*
Џими
smogre
lost girl
Џајко
A GiRL
Master
STIFLER
Mary Jane
Obibos
The Breaking Dawn
malina
Punk
Bleak
комшивка
kojgode
32 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 06, 2009 10:38 pm

можда не е тој еехехехехехехехтуку....си имам јас 2 наааајдобри другарки и 1 најдобар другар....и МНОООГУ други другарки со ми се само другарки Wink Wink Wink
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by blesava008 Пон Мар 16, 2009 9:14 pm

бест френд ми е реЏина и мн јако ни поминвит времето ко ке сме заедно Laughing
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by p4eli4ka Нед Мар 22, 2009 8:46 pm

јас си имам 2 најверни другарки и 2 најверни другари....и мн мн мн други другари само хахахаа до пред некое време и престанав да вервам во другарство зш кога и да е ке те заебит некој...во денешно време секој си мислит само за него зато поголема другарка од мајка и од самата себеси немат

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by METALBOY Нед Мар 22, 2009 8:54 pm

Немам ни најдобар другар ни другарка, во сите имат по некое скриено ѓаолче Very Happy Twisted Evil
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by REGINA Сре Мар 25, 2009 9:41 pm

до негде сестрами... со blesava008 се дружам од ко знам за мене, во тој круг на најдобри влегвит и моника (Mia)
си имам уш премногу другарки и другари шо ги ценам ептен многу... и "другарки" и "другари"... шо не ги ценам воопшто Razz пошо и не заслужиле да им се обраќам.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by мирАл Сре Мар 25, 2009 9:46 pm

REGINA напиша:до негде сестрами... со blesava008 се дружам од ко знам за мене, во тој круг на најдобри влегвит и моника (Mia)
.

А мор јас не ти сум другарка? Suspect
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by REGINA Сре Мар 25, 2009 9:48 pm

мирАл не ми ги цитирај коментарине половично Very Happy
REGINA напиша:си имам уш премногу другарки и другари шо ги ценам ептен многу...
Wink се најде во групава?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by мирАл Сре Мар 25, 2009 9:54 pm

REGINA напиша:и "другарки" и "другари"... шо не ги ценам воопшто Razz .
Да во оваја Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by REGINA Сре Мар 25, 2009 10:03 pm

мирАл напиша:
REGINA напиша:и "другарки" и "другари"... шо не ги ценам воопшто Razz .
Да во оваја Very Happy
ам сеа ти кажав шо мислење имам.. ти мисли си шо сакаш tongue
па и не ми имаш згрешено нешо за да не те ценам Suspect или ми имаш а јас незнам?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Џими Сре Мар 25, 2009 11:45 pm

REGINA напиша:
мирАл напиша:
REGINA напиша:и "другарки" и "другари"... шо не ги ценам воопшто Razz .
Да во оваја Very Happy
ам сеа ти кажав шо мислење имам.. ти мисли си шо сакаш tongue
па и не ми имаш згрешено нешо за да не те ценам Suspect или ми имаш а јас незнам?
Ubo aj sea ubedvete se.
Ti ne mi si drugarka, losa si, glup nik imas, glupi postoj pisis, glupa si.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Punk Сре Мар 25, 2009 11:47 pm

мене јана ми е најдобра другарка.. лалалала
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by корун Чет Мар 26, 2009 4:15 pm

Мој најдобар другар е Металика. А исто така си го поштовам компјутеров - закон си брат4е.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by REGINA Чет Мар 26, 2009 5:25 pm

Џими напиша:
REGINA напиша:
мирАл напиша:
REGINA напиша:и "другарки" и "другари"... шо не ги ценам воопшто Razz .
Да во оваја Very Happy
ам сеа ти кажав шо мислење имам.. ти мисли си шо сакаш tongue
па и не ми имаш згрешено нешо за да не те ценам Suspect или ми имаш а јас незнам?
Ubo aj sea ubedvete se.
Ti ne mi si drugarka, losa si, glup nik imas, glupi postoj pisis, glupa si.
постов го сватив на 3 различни начини кои ќе ти ги образложам накратко:
1. дека можда пишиш општо нешо глупости за другарство.Rolling Eyes
2. дека се трудиш да си нешо паметен... Rolling Eyes
3. дека болдираноно се однесвит на мене лично.
ај појасни ак не ти е мака кој е точниот одговор пред да избрзам да напишам некој несоодветен пост.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Џими Чет Мар 26, 2009 7:28 pm

REGINA напиша:
Џими напиша:
REGINA напиша:
мирАл напиша:
REGINA напиша:и "другарки" и "другари"... шо не ги ценам воопшто Razz .
Да во оваја Very Happy
ам сеа ти кажав шо мислење имам.. ти мисли си шо сакаш tongue
па и не ми имаш згрешено нешо за да не те ценам Suspect или ми имаш а јас незнам?
Ubo aj sea ubedvete se.
Ti ne mi si drugarka, losa si, glup nik imas, glupi postoj pisis, glupa si.
постов го сватив на 3 различни начини кои ќе ти ги образложам накратко:
1. дека можда пишиш општо нешо глупости за другарство.Rolling Eyes
2. дека се трудиш да си нешо паметен... Rolling Eyes
3. дека болдираноно се однесвит на мене лично.
ај појасни ак не ти е мака кој е точниот одговор пред да избрзам да напишам некој несоодветен пост.
Сакав да кажам дек другарство меѓу машко и женско не постојт .
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by blesava008 Чет Мар 26, 2009 10:09 pm

Џими напиша:
Сакав да кажам дек другарство меѓу машко и женско не постојт .

Не е Точно!!!! Razz
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by nance Чет Мар 26, 2009 11:34 pm

Постојт до одреден степен и после или на едниов или на другиов му идат една идеја како би било да се издупам со него/неа? И така се заебвит работа. xD
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Mary Jane Чет Мар 26, 2009 11:39 pm

blesava008 напиша:
Џими напиша:
Сакав да кажам дек другарство меѓу машко и женско не постојт .

Не е Точно!!!! Razz

Точно дека не е точно. Јас иам многу добри другари машки шо си ги сакам ко браќа и секогаш можам се да им кажам, често ги вадам од некои ситуации, а и тие мене по потреба. Едноставни се во тој поглед и не се лицемерни ко женскиве.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by blesava008 Пет Мар 27, 2009 12:33 am

Mary Jane напиша:
blesava008 напиша:
Џими напиша:
Сакав да кажам дек другарство меѓу машко и женско не постојт .

Не е Точно!!!! Razz

Точно дека не е точно. Јас иам многу добри другари машки шо си ги сакам ко браќа и секогаш можам се да им кажам, често ги вадам од некои ситуации, а и тие мене по потреба. Едноставни се во тој поглед и не се лицемерни ко женскиве.
благодарам Very Happy
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by folder Пет Мар 27, 2009 12:37 am

Мене Зоран...
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Наташа Пет Мар 27, 2009 12:42 am

Кој?
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by folder Пет Мар 27, 2009 12:43 am

ЗОРАН!!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Џими Пет Мар 27, 2009 3:40 pm

Mary Jane напиша:
blesava008 напиша:
Џими напиша:
Сакав да кажам дек другарство меѓу машко и женско не постојт .

Не е Точно!!!! Razz

Точно дека не е точно. Јас иам многу добри другари машки шо си ги сакам ко браќа и секогаш можам се да им кажам, често ги вадам од некои ситуации, а и тие мене по потреба. Едноставни се во тој поглед и не се лицемерни ко женскиве.
Од машка страна гледано.. како би ти го бапнале. Ти и пак сметај ги за другари.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by KaTeRiNcE Пет Апр 03, 2009 11:18 am

Со сите се дружам и на сите им се довервам иако не требит така ,еднаш една најдобра шо ми беше другарка ме заеба,сеа требит изглеа пак некоја да ме заебит или некој за да ми текнит дек не требит на сите да им вревам толку,а иначе она другарка над сите,шо и во 4 сабајле би избегала од дома за мене и јас за неа и шо знајт се од а до ш за мене е ивана,ја користам оваа прилика да ја поздравам,а другиве знат за мене од а до џ.
Иначе и јас мислам дек мшко и женско не мојт да се другари зш во таквото "другарство" секоаш имат нешо поќе...
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Gallowsraven Пет Апр 03, 2009 11:31 am

KaTeRiNcE напиша:
Иначе и јас мислам дек мшко и женско не мојт да се другари зш во таквото "другарство" секоаш имат нешо поќе...
Имат и само другари. Smile
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Џими Пет Апр 03, 2009 11:47 am

To e iluzija.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Кој ви е најдобар другар/ка? - Page 2 Empty Re: Кој ви е најдобар другар/ка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот