Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

+23
noviot
L S D
Punk
pankerishte
folder
мирАл
zzz
комшивка
T&T
Џајко
Odyssey
A GiRL
grgrgr
Jordison
Mary Jane
Bojancha
fairy
sokol
Болиглава
xpert
корун
LED ZEPP
kojgode
27 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 3:37 am

На кој концерт сте си поминале најлудо? Без разлика дали е македонска
или странска ѕвезда. Кој успеал да ве држи на нозе постојано?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by LED ZEPP Пет Јан 09, 2009 3:57 am

Riblja corba waaaaaaaaaaaa CORBA DO GROBA
LED ZEPP
LED ZEPP
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 13

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 3:59 am

Мене најјак концерт на кој по сум бил е концертот на Queen во Белград. Посебно ме нарана песната The show must go on невидени светла и слично.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by корун Пет Јан 09, 2009 4:00 am

Требеше песната за посебен пост да ја чуваш
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by xpert Пет Јан 09, 2009 4:09 am

Најубав концерт ми беше од Lnny Kravitz а најубо си имам поминато на од Владо Јанески и од Тоше ко имаше во антички. п.с. очеквев од којгоде ваква тема да отворит:D
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Болиглава Пет Јан 09, 2009 9:32 am

Lenny myman Kravitz.
Невидено. Ко Саша и Дејан.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by sokol Пет Јан 09, 2009 2:18 pm

тосе проески ама на телевизија го гледав :D
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 4:22 am

PINK:)
и Lenny Kravitz, само шо не ги знаев сите песни Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Bojancha Пон Јан 12, 2009 6:59 pm

Lenny Kravitz, ne prashvi dva pati..
Bojancha
Bojancha
Сакам ѕвездички
Сакам ѕвездички

Age : 31
Број на мислења : 31
Хоби(работа) : dremenje

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 7:20 pm

И јас сум за концертот на Лени Кравиц.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Jordison Пон Јан 12, 2009 10:09 pm

ojte begajte.. pisite najjako mi bese na lenny kravitz a se kladam 5 pesni maximum znaevte Smile
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 10:12 pm

Jordison напиша:ojte begajte.. pisite najjako mi bese na lenny kravitz a se kladam 5 pesni maximum znaevte Smile
Јас знаев појќе од 10. Јес!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 10:22 pm

Jaс 4 знаеф од кој една не ја испеа. Битно јако беше прилично.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Mary Jane Вто Јан 13, 2009 1:04 am

Ам и јас не ги знаев еден месец пред концертот, ама почнав да го слушам , за да не сум ко падната од Марс.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by grgrgr Чет Јан 15, 2009 1:36 pm

На Lenny Kravitz и на еден коннцерт од тоше на антички пред 3 год мислам шо беше

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by grgrgr Чет Јан 15, 2009 1:37 pm

јас 3,4 знаев од претходно а 3,4 поднаучив колку да не е без ич ама мн ми беше јако

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Болиглава Чет Јан 15, 2009 2:50 pm

Заборајв да го спомнам настапот на Екстра Весна во Каиро Санко.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by A GiRL Чет Јан 15, 2009 4:28 pm

Site koncerti od Toska definitivno...

btw ne se samo svetlata,reflektorite i takvi nekoj matrijalni stvari so jes da pridonesvet za atmosvera,ama neam sretnatno(a nemat ni da sretnam)coek so tolku od srce pejt(peeshe... Crying or Very sad )
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Odyssey Чет Јан 15, 2009 9:00 pm

Play Tv Leto Gospodovo 2oo8!!!
Posebno ko se raspusta Janeno:)
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 9:45 pm

Odyssey напиша:Play Tv Leto Gospodovo 2oo8!!!
Posebno ko se raspusta Janeno:)

Да Јане парче напрај!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 1:33 am

На Калиопи ко бев 4-то!
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 3:23 am

знам дека ви расипвам овде атмосфера ама Бело Дугме.. па закон имам поминато Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by zzz Вто Јан 20, 2009 5:08 pm

pink!
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 6:56 pm

на ѕвезде гранда хаха Shocked зе зезам јас најубо си поминав на Бело Дугме мене барем супер ми беше!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by folder Сре Јан 21, 2009 1:45 am

Play TV!! Ае Јуксел си е Јуксел cheers
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот