Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

+23
24
aleksandra
ноунејм
Рокси
*Rhythm Divine*
princess
корун
malina
Jas**
The Breaking Dawn
Кирил
Mary Jane
Marej
Bleak
Наташа
kojgode
Golub-Samoubica
Lastojca
hollow
мирАл
комшивка
tHeJunKy
TONI
27 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Кирил Сре Мар 04, 2009 5:36 pm

Добар проект за крадење пари и ректиинг билдање Very Happy

Кирил
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by комшивка Сре Мар 04, 2009 10:41 pm

ела сега прајте рекорди.. на програмине за физика и остали глупости.. Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by The Breaking Dawn Сре Мар 04, 2009 11:31 pm

единствена позитивна страна на компјутерине е то шо мојш да спијаш без да сумет и добри се за препишвење
иначе се сопкам цело време на кабли , пред некој ден ми падна цела клупа сосе монитори дур поминвев
јас чак ни глувче ни тастатура неам а мониторон ми е продупчен
глупости се овие
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Jas** Сре Мар 04, 2009 11:43 pm

извинете немат кај нас сеа обични игри туку нешо "Eдукација" со игри како стојни бранови,електрицитет ваков таков...и такви физички глупости од кој ке бидит пријатно изненадена само проф по физика. :D:D

...а да имат една игра аритметика...финтава давет задачи од типот 2х3 и 8х5 и потешко ниво со 12х4 и среќен си ко решиш се точно....Smile)

на крај краева и да не работет, за препишвење служет многу не знам шо ви сметет толку!:D
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 11:36 am

катастрофа проект и мислам дека сите требит да се спротиставиме и да не плаќаме зато шо никој не ги тераше нив да ги стает компјутерине ,а пошто се кинески и лесно кршливи не мојме да одговараме ние за нив пошто некогаш несакајќи некој ќе поминит и ќе го паднит и сега ај да го плаќам зш не бил внимателен,немат шанси
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 11:37 am

Јас мислам дека некој не мислел ко го праел проектов.

Пиес Веќе немат ни игри, мојш само еден скејтер да го леташ и толку. Сега се е во знакот на науката.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by princess Чет Мар 05, 2009 11:39 am

e ko ke nemas so da prajs i skejteron ko svetsko cudo ke ti izgledat a isto taka mojs i frizideri i razni odmakinski napravi da turgas ... vidis imat opcii
princess
princess
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 11:44 am

Епа туркаш фрижидер, ти кажвит отпор, сила, гравитација, тежина - знаењето е секаде околу нас сеа Very Happy

Е, и пиши кирилица (алт + шифт и готоо)
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by *Rhythm Divine* Чет Мар 05, 2009 4:30 pm

Со оглед на то шо кај нас во училницана све е бежично, искршено и такви работи.. очигледно има многу да плаќаме. Јас не ни го иам чепнато мониторон, а сега целион се нишат во секој момент ќе се распадни,на тастатурана и фалет букви, маус нема.. за пад пак да не прам муабет.
Баш и нашколо за ова праевме со професорите муабет... навистина не требаја зошто не ни ги користевме само седат за украс..
*Rhythm Divine*
*Rhythm Divine*
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Рокси Чет Мар 05, 2009 9:11 pm

Се’ шо би кажала за ова е кажано погоре... ама морам да се пофалам дека во нашата училница имат најмалце штета Very Happy
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 10:12 pm

Да не учиш во класон од Чачор?Зш тој се фалит дека кај него немало оштетени компјутери
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by kojgode Чет Мар 05, 2009 10:17 pm

Озбилно немат. Само тастатури и мауси неколку фалет а компјутерите топ се.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Рокси Чет Мар 05, 2009 10:19 pm

Учам во прво/трето седум... класнион барем ни кажа дек имат најмалце штета кај нас
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by ноунејм Пон Мар 09, 2009 10:40 pm

безвеза работа..освен шо своевремено игравме на компјутерите за секое дете и сеа шо се добра видна излоација за спиење на часовите нишо не се доби или постигна.. во секој случај безвезе
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Рокси Пон Мар 09, 2009 10:42 pm

А да, и мониторите се совршени за препишвење на тестој! Два тестој целосно ги препишав благодарение на мојот мил ем драг монитор..
lol!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by aleksandra Чет Апр 02, 2009 12:26 am

abe samo da mamele ovie..ni kompjuteri ni nisho nemat k'j nas..i ova na kraj so ispitive sho go napraja..sej..tzZ.
aleksandra
aleksandra
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 7
Хоби(работа) : само компјутер и се е можно :)
Забавен? : 102% :)

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by 24 Пон Апр 06, 2009 5:58 pm

Ме интересират дали имат некој овдека со у4ит гимназија во трето три
Тој клас тамо биле цвекинја за мирисање
Имат некој таков?

24
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 6

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by OmeN Нед Апр 26, 2009 2:53 am

Bolno sta da ti pricam .......
OmeN
OmeN
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by *UnIqUe* Пет Мај 22, 2009 11:17 am

Бар вас ви работет и скејтој возите....кај нас економски ( во нашана учлница) не се ни уклучвет компјутерине а за штета да не прајме муабет глувче неам видено од ко почнавме...или сејш сејш и ти прелетвит над гла тастатура Neutral А за каблинее да не прајме муабет зш ужасно ме нервирет два пати имам паднато Sad
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by METALBOY Пет Мај 22, 2009 11:31 am

да не се фаљам, ама кај нас едно 70% од компјутерине работет, а да, ко ќе имаме испитвења се дешават професорине да не пуштет да бараме нешо на компјутерине, со други зборој - многу ни се најдоја Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Батерфлај Саб Мај 23, 2009 1:47 am

Ветар во магла. Освен шо те прикривет ко ке се газиш во смеење,ко ке спијаш и ко ке препишвиш на тест,друга примена немет.
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by METALBOY Саб Мај 23, 2009 12:04 pm

a да заборајв да додадам - петокот на компјутерине пред мене ја напишав лекцијана по биологија и од тоа следит дека многу ми се најдоја - браво за проектов Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" - Page 2 Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот