Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

+23
24
aleksandra
ноунејм
Рокси
*Rhythm Divine*
princess
корун
malina
Jas**
The Breaking Dawn
Кирил
Mary Jane
Marej
Bleak
Наташа
kojgode
Golub-Samoubica
Lastojca
hollow
мирАл
комшивка
tHeJunKy
TONI
27 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by TONI Сре Фед 18, 2009 2:58 pm

Јас учам Гимназиско 4-4 кај шо нема компјутери.Искрејно на почетокот се бунев зошто само две училници без компјутери.Ама сега сум презадоволен шо не ми даја компјутер кај шо седам и не потпишав дека одговарам за него.
На крајот од годината ќе се пресметвела оштета од секоја училница и ќе им се подели на соучениците шо учат таму.
Дупка на екран,истаени сите копчиња на тастатури,искршени мн глувчиња,фалат кабли и којзнајт уше шо не.Бар да се користеа како шо треба и наликува.
Јас мислам дека овај проект е досега најутната работа во историјата на Р.М.
Најглупото е шо ги стадоа компјутерите на училници без соодветни клупи за нив,без камери,без кључ на врати.

-Што мислите за овај проект?
-Дали ги пријавувате искршените и украдените работи?
-Дали бар еден час се искористени компјутерите за работење во врска со школото?
и уше едно прашање...-Кои игри ги играте најчесто на часој? Razz Razz Razz
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by tHeJunKy Сре Фед 18, 2009 2:59 pm

многу “јака“ работа
после поќе ќе пишам, на заболекар сум :S :S
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by комшивка Сре Фед 18, 2009 3:18 pm

хаха интернет да имаше мислам дека немаше да бидит толку досадно па морат да играме со тастатури глувчиња итн. секој се снајдвит за на часот од некој до него да ги имат сите потребни делови на својот компјутер за да мојт да играт спокојно. утнато ито како, ништо не добивме само обврска плус (а не мојш да сносиш цела одговорност зш не зависит се само од тебе..)од кај да знам јас во другава смена шо прает? камерите мислам дека ќе завршеа добра работа. како и да е.. глупости..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by tHeJunKy Сре Фед 18, 2009 3:28 pm

комшивка напиша:хаха интернет да имаше мислам дека немаше да бидит толку досадно па морат да играме со тастатури глувчиња итн. секој се снајдвит за на часот од некој до него да ги имат сите потребни делови на својот компјутер за да мојт да играт спокојно. утнато ито како, ништо не добивме само обврска плус (а не мојш да сносиш цела одговорност зш не зависит се само од тебе..)од кај да знам јас во другава смена шо прает? камерите мислам дека ќе завршеа добра работа. како и да е.. глупости..

абе глупости, камери Evil or Very Mad шо сте будали, абе ќе ви зумирет, во облините да не речам.... хаха Very Happy Very Happy Very Happy
можда имат перверзни педофилски настроени старчиња по гимназијава Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by комшивка Сре Фед 18, 2009 3:31 pm

хахахахаха забеган. е и то шо велиш.. а ни камери ни компјутери? ни пари да плаќаш...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by мирАл Сре Фед 18, 2009 3:37 pm

Нишо ич проектов стоет само прашина да фаќет!!! И нешо се филмет 50 000 евра биле компјутерине (не ме смејте ве моламШто мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Suspect) Некој ќе демолират јас ќе плаќам Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Icon_scratch а можит и ќе платам!!!
Економски ни интернет немет компјутерине, пола не се уклучветШто мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Icon_smile то е
И не требит да се викат компјутер за секој ученик туку монитор за секој ученик Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Icon_smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by TONI Сре Фед 18, 2009 4:05 pm

комшивка напиша:хаха интернет да имаше мислам дека немаше да бидит толку досадно па морат да играме со тастатури глувчиња итн. секој се снајдвит за на часот од некој до него да ги имат сите потребни делови на својот компјутер за да мојт да играт спокојно. утнато ито како, ништо не добивме само обврска плус (а не мојш да сносиш цела одговорност зш не зависит се само од тебе..)од кај да знам јас во другава смена шо прает? камерите мислам дека ќе завршеа добра работа. како и да е.. глупости..
Епа дека не се знајт кој скршил и од која смена зато двата класа ќе плаќаат заедно.Само работава е шо не држет само тие.На пример имат два класа во една смена шо за тестој ги шетаат цело време за да се праат во нивните празни училници.Цело време отклучено и после ќе ти речат плати!
Иначе мене ко ќе ме шетаат и ко ќе начекам саглам ком.најчесто си ја играм онаа со змијана. Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by tHeJunKy Сре Фед 18, 2009 5:45 pm

а исто така лошо е шо нонстоп имаме споени, ние алгебра, линеарна, некои итаљански, латински...

а иначе за препишвење се најубај Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by hollow Сре Фед 18, 2009 5:59 pm

Па да добри се за тепачки со глувчиња а ко со гледам и оние од прва се имат омрсено да им проверис дома по 1 компјутер си имет
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Lastojca Сре Фед 18, 2009 6:21 pm

јас мислам дека поглуп проект не можеше да се напрајт...катастрофа за компјутерите за нас за училиштата за све катастофа...залудно трошење пари...а за прва година вистина страшни се...кј нас пак не ни работет компјутерине да не мојт чоек едно тетрисче да мавнит...а интернет мислам луксуз е
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Golub-Samoubica Сре Фед 18, 2009 7:57 pm

Абре брату какви пари давање, денар не им давам на лоповине...ако сакет нека земет од партиципацијана шо ја плаќаме на запишвење или та само за частење им е . 1300 ученици по 1000че...1 300 000 в џеп кај директорон.Башка со новиов закон средно задолжително е и не требит да плаќаме партиципација требит да ни ја вратет ама .i. .

Иначе метам "Mines" на компјутерине рекорд 10 секунди cheers
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by kojgode Сре Фед 18, 2009 9:14 pm

Прекрасен проект ми овозможи да се чувствувам среќен играјќи Гнометрис. Иначе ќе плаќаме големи оштети осеќам све искршено. Ваљда некој санкции ќе имат ако не платиме остајте сеа храбри шо се прает појќето. Мојме само да се договориме да не плаќаме сите и ако речет кој не платит бркање ии повторвење годиња пола пичиња ќе си дает пари, другите ќе го јадет стапот. Осеќам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Наташа Сре Фед 18, 2009 9:27 pm

Абе убо е ак ги користевме за нешо компјутериве, не за играње тетрис или саме гноме. Овие глупиве професори не знает да ги пуштет компјутериве, а не па да држет настава на нив. Требаја порано да почнет да одет на курсот (на кој успат нишо нема да научет) за одма ко ги кладоја да ги користевме.

А уш пубо е да работеа и да не фалеа дваесет глувци, сите падој, и по некоја тастатура и монитор, уш куќиштана шо не ги кренаја, ебати хулиганите.

Остај то, смрдет претерано, глава ме стегат секој ден од нив, да не зборвиме шо се тепаме кај да стајме тетратки учебници итн. Немат место рацеве да ги потприш на клупине, пак уште глувци, мачки курци-палци.

п.с. се извинвам за генгста-речников ама нервозна сум.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Golub-Samoubica Сре Фед 18, 2009 9:36 pm

kojgode напиша:Прекрасен проект ми овозможи да се чувствувам среќен играјќи Гнометрис. Иначе ќе плаќаме големи оштети осеќам све искршено. Ваљда некој санкции ќе имат ако не платиме остајте сеа храбри шо се прает појќето. Мојме само да се договориме да не плаќаме сите и ако речет кој не платит бркање ии повторвење годиња пола пичиња ќе си дает пари, другите ќе го јадет стапот. Осеќам.

Абе седи не треси и ти за кршење година да повторвиш то немат врска со
повторвење т.е успех ова она, а за бркање не те бркет за 500 денари шо
не ке платиш и плус за то им требет докази дека ти баш си го скршил...а
докази немат и мојш да си тераш инает дека не го имаш скршено и готово.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Наташа Сре Фед 18, 2009 9:40 pm

Golub-Samoubica напиша:
Абе седи не треси и ти за кршење година да повторвиш то немат врска со
повторвење т.е успех ова она, а за бркање не те бркет за 500 денари шо
не ке платиш и плус за то им требет докази дека ти баш си го скршил...а
докази немат и мојш да си тераш инает дека не го имаш скршено и готово.
Ти тресиш во случајов.
Како прво, не се петсто денари. Не се работат само за едно глувче, туку негде фалет и тастатури, мониторине не работет пола.
А то со доказите, ти си сејш на то место и не е битно дал влегол низ пенџера Разме и го скршил или Руже служителкана. Твој е компјутерот, ти ќе си платиш.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Bleak Сре Фед 18, 2009 9:54 pm

Па ја заебаја суштината на училиштето метет тетрис 80 % од децава не пратит настава никој Shocked
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Golub-Samoubica Сре Фед 18, 2009 10:09 pm

1.Како прво мислев 500 денари по ученик
2.Кинеско ѓубре се компјутерине:
-маус-50фче
-тастатура-50фче
-монитори немат расипани колку шо знам јас,башка и тие појке од 2000 не се,(она шо беа ко партизан едно време то е квар во инсталацијана)
3.За исти компјутер 2ца потпишвет ,и не плаќет двајцата туку тој шо не пријавил т.е тој шо пријавил не плаќат (а никој ништо не пријавуват така да...)
4.И ако влезит Разме низ пенџера или Ружа со метлана да ти го скршит ..Као ти ке го платиш одма а ,не е проблем? Ни за Разме ни за Размејца ако дојт не плаќам.
5.Плус сите бар-кодој од маусине и се друго се одлепени и немат никаква евиденција за нишо,ке му го зеам маусон од комшиана и готово е то ти.
6.Со ставањево на компјутериве требеше да стает и камери одма и така да така ке имаше и докази и се плус не ке мораше да потпишвиме ништо.
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by kojgode Сре Фед 18, 2009 10:14 pm

Зеј го ак сакаш ти маусот од комшијата тој ќе плаќат за тебе ваљда. И плус во нашана училница не е многу демолирано и ефтино ќе не фатит. Ама во некој училници фалет рамој и други глупости ниф ќе ги фатит многу осеќам. А за то пријавјањето мислам врска немат на крај година ак дојдет и таму запишано кој кј сејт и ак е на негово место нешо демолирано ќе го јајт стапот ваљда ни криф ни должен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Marej Сре Фед 18, 2009 10:19 pm

Мислам дека е едно големо л-а-ј-н-о. Не го предадов, нормално, ливчето со то потписот од родител. Јас не барав компјутер, а добив компјутер, немат шо јас да плаќам за него ако некое wannabe мангуп копиљче од прва си лечит фрустрации на едно парче кинеска пластика. И да, секој ден се плеткам во каблишчана и незнам колку тони пцофки и пљунка имам потрошено на нив.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Наташа Сре Фед 18, 2009 10:22 pm

Marej напиша:Мислам дека е едно големо л-а-ј-н-о. Не го предадов, нормално, ливчето со то потписот од родител. Јас не барав компјутер, а добив компјутер, немат шо јас да плаќам за него ако некое wannabe мангуп копиљче од прва си лечит фрустрации на едно парче кинеска пластика. И да, секој ден се плеткам во каблишчана и незнам колку тони пцофки и пљунка имам потрошено на нив.
Не бараја ни професориве, им ги лупнаја, им рекоја потпишете и после жалете се ак сакате, така да ни тие немет избор, мораја да ги клает пошо од влада е онадено, не им дувна нив ај компјутери ќе редиме.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Marej Сре Фед 18, 2009 10:24 pm

Кој рече нешо против професори?
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Наташа Сре Фед 18, 2009 10:28 pm

Се трудам да кажам дек не се криви професориве пошо се во иста каша со нас, зш и тие не бараја ама сепак ги кладоја. Мислев дек на нив се жалеше, а ти си се жалела на владава, така да мојот обид да бидам мајка тереза беше неуспешен. Sad
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Mary Jane Чет Фед 19, 2009 12:35 am

Избрзан проект, ама и професорите не ни се ентузијасти и плус врска немаат од компјутер.
Кај нас ХР инсталираа оние од 4 и сеа Кантер се играт на големо...
Се испокаравме и со класна и со оние од 4 за то кој ја праел штетата. Не може да се докаже кој е крив.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 12:44 am

Golub-Samoubica напиша:Абре брату какви пари давање, денар не им давам на лоповине...ако сакет нека земет од партиципацијана шо ја плаќаме на запишвење или та само за частење им е . 1300 ученици по 1000че...1 300 000 в џеп кај директорон.Башка со новиов закон средно задолжително е и не требит да плаќаме партиципација требит да ни ја вратет ама .i. .

Иначе метам "Mines" на компјутерине рекорд 10 секунди cheers

слаб си Very Happy ти го истиснав рекордот од Top 10, иначе имам 2 пати по 3 секунди Very Happy и неколку пати по 8, 9 и 10 секунди Very Happy Very Happy Very Happy
и да си ги бараме парите од партиципацијата, и онака за гитара ми требет пари Twisted Evil
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 12:47 am

Golub-Samoubica напиша:1.Како прво мислев 500 денари по ученик
2.Кинеско ѓубре се компјутерине:
-маус-50фче
-тастатура-50фче
-монитори немат расипани колку шо знам јас,башка и тие појке од 2000 не се,(она шо беа ко партизан едно време то е квар во инсталацијана)
3.За исти компјутер 2ца потпишвет ,и не плаќет двајцата туку тој шо не пријавил т.е тој шо пријавил не плаќат (а никој ништо не пријавуват така да...)
4.И ако влезит Разме низ пенџера или Ружа со метлана да ти го скршит ..Као ти ке го платиш одма а ,не е проблем? Ни за Разме ни за Размејца ако дојт не плаќам.
5.Плус сите бар-кодој од маусине и се друго се одлепени и немат никаква евиденција за нишо,ке му го зеам маусон од комшиана и готово е то ти.
6.Со ставањево на компјутериве требеше да стает и камери одма и така да така ке имаше и докази и се плус не ке мораше да потпишвиме ништо.

море неубаф еден, мене ми го имаше земено Mad Mad
хаха, ама јас поубаф си најдоф tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue
оваона elephant
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик" Empty Re: Што мислите за проектот "Компјутер за секој ученик"

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот