Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

+10
malina
Marej
Наташа
комшивка
pankerishte
L S D
П.
kojgode
Master
Bleak
14 posters

Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 12:02 am

Мене ме пушчат да плова една песма... 

https://www.youtube.com/watch?v=ip1zsUIosoA&feature=PlayList&p=ED7ACEC488CCA997&playnext=1&index=26

бај д веј Jorney - DON'T STOP BELIVING!!! Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Master Вто Фед 03, 2009 1:02 am

Не сум некој голем оптимист,ама во последно време, посебно од септември навака се труда да најдам нешто што ќе ме терат да мислам оптимистички
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by kojgode Вто Фед 03, 2009 10:54 am

Ко сме веќе кј песниве Why Worry - Dire Straits.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by П. Вто Фед 03, 2009 9:40 pm

тежок оптимист Very Happy
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 9:49 pm

kojgode напиша:Ко сме веќе кј песниве Why Worry - Dire Straits.
или Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by pankerishte Сре Фед 04, 2009 3:03 am

Доволно песни иам со наслов I don't care Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Master Сре Фед 04, 2009 4:42 am

If you are dead or still alive, I don't care......
Прва шо ми текна од ваков тип на песни!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by комшивка Сре Фед 04, 2009 2:34 pm

always look on the bright side of life - monty python Very Happy

хаха се зезам. се трудам најчесто да размислувам оптимистички, едноставно неможам да се замарам со то шо е најлошото шо мојт да се десит, мојт да се десит се, ама мојт и да тргнит на подобро.. се нервирам некој ко ќе се тресит и паничит околу то: шо аку е вака или се десит ова или она...? зато и се трудам и на тие околу мене да им пренесам малце позитивна енергија и.. то е то
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Наташа Сре Фед 04, 2009 6:01 pm

Па.. мојт да се речит дек се надевам на најдоброто ама во исто време го очеквам и најлошото. За да ви доловам ситуација - да речиме купам мачка и се надевам дек ќе живејт 5-6 години, ама спремна сум и да поднесам утре ил задутре да ја отепат кола или да се удајт во аквариумон. Smile
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Marej Сре Фед 04, 2009 11:23 pm

L S D напиша:
kojgode напиша:Ко сме веќе кј песниве Why Worry - Dire Straits.
или Bobby McFerrin - Don't Worry Be Happy Smile
Песнава од Боби вриштит сарказам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by malina Сре Фед 04, 2009 11:38 pm

Ретко пратикувам песимизам,ама и оптимизам,јас сум нешто измеѓу вие кажете ми шо е то пошто не сум доволно информирана ?
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Bleak Чет Фед 05, 2009 12:09 am

malina напиша:Ретко пратикувам песимизам,ама и оптимизам,јас сум нешто измеѓу вие кажете ми шо е то пошто не сум доволно информирана ?

Па то би се нарекло контрадикторна личност на некој начин се побиваш себеси или пак... си премногу реална Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by malina Чет Фед 05, 2009 12:16 am

фала на одговоров имат некоја вистина во него, на пример она реална
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Lastojca Нед Мај 03, 2009 9:41 pm

не сум некој голем оптимист ама се трудам да гледам на поубата страна...а иначе оптимистични љуге во моја близина се тие шо ме терет да сум на оптимистичната страна мада шо ретко такви имат
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by STIFLER Нед Мај 03, 2009 10:07 pm

Рнс ме терат да сум оптимиста...
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Рокси Нед Мај 03, 2009 10:56 pm

kojgode напиша:Ко сме веќе кј песниве Why Worry - Dire Straits.

фак! ај лав ит

***

Сакам да мислам дек сум оптимист, ама длабоко во себе сум неизлечив песимист, јебига
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Bleak Пон Мај 04, 2009 2:09 am

Рокси напиша:
kojgode напиша:Ко сме веќе кј песниве Why Worry - Dire Straits.

фак! ај лав ит

***

Сакам да мислам дек сум оптимист, ама длабоко во себе сум неизлечив песимист, јебига

КОЛЕШКЕ!!! Д СЕЈМ ОПИНИ'Н... Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by METALBOY Пон Мај 04, 2009 4:56 pm

Морам оптимист да сум и се трудам да сум и сум Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ? Empty Re: Колку сте оптимисти и дали постојт нешо шо ве "пуштат да пловите во оптимизмот" ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот