Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

+21
METALBOY
Рокси
pankerishte
Ivana
Marej
The Breaking Dawn
malina
корун
Mary Jane
hollow
Obibos
Fantom
мирАл
misticnata
Lastojca
folder
комшивка
Bleak
PhiLL * E
Punk
Master
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Master Сре Фед 18, 2009 1:19 am

Question it self Very Happy
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Punk Сре Фед 18, 2009 1:30 am

си терам по мое Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by PhiLL * E Сре Фед 18, 2009 2:23 am

си терам ко шо сакам ... ама прашвам и женско за изглед и сето то !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Bleak Сре Фед 18, 2009 11:26 am

Мојт да се речит по мое... би облекол и нешо шо сите го носет ама ако стварно ми се свиѓат ако не... ништо ништо Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by комшивка Сре Фед 18, 2009 2:29 pm

се трудиме хаха се трудам да го одберам она што ми се допаѓа и што ми е комотно од понудениот избор..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by folder Сре Фед 18, 2009 2:48 pm

Свое.. Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Lastojca Сре Фед 18, 2009 2:50 pm

терам по свое..не сакам а и да сакав да следам мода немам можности Smile
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by misticnata Сре Фед 18, 2009 3:20 pm

не се малтретирам со мода..си терам мој стил..преферирам црни работи и мама едно време ми рече ко ќе спружвам пљачки ми се чинит дека жалиш за некој шо умрел све ти е црно
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by мирАл Сре Фед 18, 2009 3:55 pm

И јас си терам по свое!!! Не сакам да копирам од друг и да ги купвам истите работи!!!
(да излезиш чаршија и сите со исти работи)
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by misticnata Сре Фед 18, 2009 3:56 pm

мирАл напиша:И јас си терам по свое!!! Не сакам да копирам од друг и да ги купвам истите работи!!!
(да излезиш чаршија и сите со исти работи)
џоа групна маска на маскембал..хаха
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Fantom Сре Фед 18, 2009 4:10 pm

Никоаш не сум се облеквел според модниот тренд ор уатсоуевр. Како олд скул рокер не се замарам дали пролетва ин е жолтата или портокалевата, јас ќе носам црно дур не измислет потемна боја. Smile
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by folder Сре Фед 18, 2009 4:12 pm

Fantom напиша:Никоаш не сум се облеквел според модниот тренд ор уатсоуевр. Како олд скул рокер не се замарам дали пролетва ин е жолтата или портокалевата, јас ќе носам црно дур не измислет потемна боја. Smile
Ак си рокер не морат да се зацрниш Suspect
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Obibos Сре Фед 18, 2009 4:14 pm

Свое
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by hollow Сре Фед 18, 2009 6:03 pm

Се шо ми е убо си носам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Master Сре Фед 18, 2009 7:50 pm

Fantom напиша: јас ќе носам црно дур не измислет потемна боја. Smile

cheers cheers cheers

ама јас не сум рокер.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Mary Jane Чет Фед 19, 2009 12:13 am

Глеам да го носам то шо мене ми прилега и нормално да е модерно, ама не по секоја цена.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by корун Чет Фед 19, 2009 8:03 pm

Пошо пазарење ми е огромен замор, не одам на шопинг често, и зеам то шо ми се свиѓат без разлика дал е модерно или не, помодерно е да си различен одколку модерно облечен исто ко 10 души околу тебе...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by malina Чет Фед 19, 2009 8:27 pm

По свое ама понекогаш сакам да купам нешто шо е во тренд
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by The Breaking Dawn Пет Фед 20, 2009 2:49 am

корун напиша:Пошо пазарење ми е огромен замор, не одам на шопинг често, и зеам то шо ми се свиѓат без разлика дал е модерно или не, помодерно е да си различен одколку модерно облечен исто ко 10 души околу тебе...

ова ти е многу јако....Razz:P;)
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Marej Сре Мар 04, 2009 1:35 pm

Воопшто не се трудам, немам ни желба ни можности, ама неможам да речам дека не ме интересират. Не е мода она шо го имат во 1200 примероци во 3 бутици кј нас, туку мода стално изразвит индивидуалност. Тренд е на пример лилаво да се носит неколку месеци, па сребрено, па шознам јас. Иначе интересно ми е да глеам креации на фешн ти ви Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 10:56 am

The Breaking Dawn напиша:ова ти е многу јако....Razz:P;)

Wewee fawaaaaaaaa Embarassed

Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Ivana Вто Мар 10, 2009 4:36 pm

Отприлика ја следам, али не гледам секогаш само да е модерно туку дали ми стојт пошо не е само купи модерно е, стоело нестоело не е битно... ( за кој како ) :D
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by pankerishte Пет Мар 13, 2009 2:54 am

Никогаш не сум купувал нешто што е во тренд.Јес да сите панк работи(со исклучок на handmade) се исклучиво марки од Британија што ги нема во МКД или се со енормна висока цена.
На пример јакни или мартинс или фармерки оригинал над 100-150 еур миниум е 1 парче.
Затоа сепак би рекол да.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Рокси Саб Мар 14, 2009 9:45 pm

Мода? Хахахаха

Не следам мода, купвам то шо мене ми се свигат без разлика на то дали им се свигало на широката народна маса или не... животот е премногу краток за да бидиш само една овца во стадото
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Bleak Нед Мар 15, 2009 4:37 am

Не следам мода... си го следам мојот сон... долга коса излегвит од мода ама јас не ја шишам си редам убетчиња на левово уше, си слушам музика шо одамна излегла од мода ама аку... мене да ми е убо... Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое? Empty Re: Дали се трудите да ја следите модата или си терате по свое?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот