Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали го подржувате абортусот или не ?

+30
s...
*UnIqUe*
lela
rihanna
RoTkViCa
Angelic
мирАл
ноунејм
Рокси
METALBOY
МаКсач
Mary Jane
TONI
Bleak
REGINA
mitan
комшивка
noviot
misticnata
корун
Stefk0
Lastojca
fairy
The Breaking Dawn
kojgode
Наташа
T&T
PhiLL * E
Punk
malina
34 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Апр 11, 2009 8:32 pm

и јас пак ке се вратам на кондомите. досадна станав веке ама во право сум.Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by lela Пон Апр 13, 2009 7:09 pm

Rainbow* напиша:
lela напиша:Абортус -АПСОЛУТНО ДА!
1.Абортусот не е убиство зошто не се убива човек туку мноштво на клетки.
2.Абортусот е збир на клетки зошто може да се изврши се додека не се оформи во суштество.

извини, ама тие клетките од ден на ден создавале човек. АМАН!
извини, ама имаш прескокнатао или немаш сфатено дека тие клетки се само клетки се додека не се оформи нешто слично на човек, а кога ќе создадат човек тогаш веќе не може да се изврши абортус!

lela
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Punk Пон Апр 13, 2009 9:07 pm

ама пак е убиство на жив дел во тебе. нешто шо се развиват и шо се хранит, ај да го наречиме убиство на клетки. јас не би абортирала и сум голем противник ама твоево мислење не можам а и не сакам да го сменам.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Angelic Вто Апр 14, 2009 12:45 am

lela напиша:
извини, ама имаш прескокнатао или немаш сфатено дека тие клетки се само клетки се додека не се оформи нешто слично на човек, а кога ќе создадат човек тогаш веќе не може да се изврши абортус!

Ај не се препуцавај. scratch

И го множам мислењето на Панк. Like a Star @ heaven
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by *UnIqUe* Чет Апр 30, 2009 7:49 pm

Paa i go poddrzavam i ne... Ne go poddrzavam zs stvarno dete se ubivat ama go poddrzavam zs se desavet takvi raboti i na primer ne sekoja majka ( a i momice mojt da e) e spremna da rodit dete i da go gledat... ili nemat uslovi na primer... pa taka valda to e edinstveno resenie.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by s... Чет Апр 30, 2009 8:16 pm

од една страна го подрзавам..се десава некогас ненадејно да остани бремена па зосто да не..сепак сто подобра застита тоа поубаво ама сега се десаваат и такви работи непланирано..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 3:52 am

Абортус Да!
Кога ке забранат да се убиваат Животните за Нашите Човечки Потреби,значи невини животни,кои нема никаква потреба да ги убиваме тогаш нека го забранат и Абортусот.
Знам сега некој ке речит Животно и Човек не е исто.Епа по закон на природа исто е Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by slatkish Нед Мај 03, 2009 9:44 pm

па ... не го подржувам абортусот...ама не мојс да знајс со ке ти се десит во животот а ако некоја абортира сигурно имала голема причина....

slatkish
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 22

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by STIFLER Нед Мај 03, 2009 10:18 pm

Го подржвам во целост
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 31
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by katusch Сре Јун 24, 2009 9:47 pm

Наташа напиша:Пак море, синкир не слушнале за кондоми. Синкир живејме пред еден век кај шо ак се онадиш, морат и дете да родиш. Ак нејќит дете нек си пазит. Еден кондом е далеку поефтин од издржвење на дете, па дури и од абортус.

апсолутно е во право, нек си мислит малце шо прајт...
ама пак од друга страна, ако стварно се пазит, ама излезит нешо... и се десит да останит бремена, поубо е да абортират отколку цел живот детето да си имат мака и него да му се истурат зш несакајќи го напрајла! јас на ова тема сум воздржана... Smile


kojgode напиша:И јас не поддржвам абортус ако на некоја и напрам веќе по грешка, а таја не сакат да го чуват мене нек ми го дајт. Не сум некој чувач ама жал ми е.

секоја чест за ова, рака ти пуштам, пошо појќето машки како прво самите би инсистирале на абортус, а не пак да чувет дете, и то пак ко шо се нудиш ти сам... немат шанси cheers cheers cheers

без навреда другите машки, али шо е, е Smile
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 3 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот