Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали го подржувате абортусот или не ?

+30
s...
*UnIqUe*
lela
rihanna
RoTkViCa
Angelic
мирАл
ноунејм
Рокси
METALBOY
МаКсач
Mary Jane
TONI
Bleak
REGINA
mitan
комшивка
noviot
misticnata
корун
Stefk0
Lastojca
fairy
The Breaking Dawn
kojgode
Наташа
T&T
PhiLL * E
Punk
malina
34 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Mary Jane Саб Фед 14, 2009 10:15 pm

REGINA напиша:
Mary Jane напиша:За ова треба да прашаме некој со искуство.

се молит некој/а член/ка на форумов кој/а абортирал/а да каже дали тоа е вистинската работа да се направи или не Wink

абе ак прајме реалне муабет, на 16,17,18 години колку шо имаме сега... за нас саглам незнајме да се грижиме а не уште да земаме одговорност за бебенце. Мислам хелоу ќе си го уништиме нашиов живот... и неговиот.

Тоце ќе ја прашаме: Зошто не абортираше?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by REGINA Саб Фед 14, 2009 10:18 pm

Mary Jane напиша:
REGINA напиша:
Mary Jane напиша:За ова треба да прашаме некој со искуство.

се молит некој/а член/ка на форумов кој/а абортирал/а да каже дали тоа е вистинската работа да се направи или не Wink

абе ак прајме реалне муабет, на 16,17,18 години колку шо имаме сега... за нас саглам незнајме да се грижиме а не уште да земаме одговорност за бебенце. Мислам хелоу ќе си го уништиме нашиов живот... и неговиот.

Тоце ќе ја прашаме: Зошто не абортираше?

ху ис тоце?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by МаКсач Саб Фед 14, 2009 10:36 pm

Требат да се абортират во случај кога таткото е 13 години...и слично.

http://www.idividi.com.mk/zabava/Zanimlivosti/504775/index.html

а Тоце е една втора година шо ја дадовме за Ресен.
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 29
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by METALBOY Саб Апр 04, 2009 10:17 pm

Требит да се абортират за детето шо ке се родит, да небидит несреќно...
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Punk Нед Апр 05, 2009 1:07 am

а зш да е несреќно? мислиш неможет да успеет тие деца? поубо да го родиш и да му дајш шанса да успејт отколку да уништиш нешто шо е дел од тебе
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Рокси Нед Апр 05, 2009 1:26 am

Поддржувам абортус, пошо често имат случаи кај шо подобро решение е да се абортират детето.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by ноунејм Нед Апр 05, 2009 8:02 pm

стопосто го поддржавам абортусот, да.. е убиство.. али пак
дали појке вреди да се уништи започнат живот, сите амбиции и цели поставени во животот да одет фира.. или едноставно да се уништит една оплодена јајце клетка?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 28
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 05, 2009 8:04 pm

ти ак имаш амбиции и здрав разум барем малце ке мислиш на последици и ке користиш кондом. Cool
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by мирАл Нед Апр 05, 2009 8:07 pm

А кој требит да одлучит за Абортусот мајката или таткото?
Ако таткото е против а мајката за (пример зедов) Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Icon_scratch
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 05, 2009 8:10 pm

мирАл напиша:А кој требит да одлучит за Абортусот мајката или таткото?
Ако таткото е против а мајката за (пример зедов) Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Icon_scratch

двајцата би требело да се сложет. не е чоечки да го напрајш то без знаење на другиот.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by ноунејм Нед Апр 05, 2009 8:20 pm

The Breaking Dawn напиша:ти ак имаш амбиции и здрав разум барем малце ке мислиш на последици и ке користиш кондом. Cool

ako пукне?.. се слизне?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 28
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Angelic Нед Апр 05, 2009 8:21 pm

Punk напиша:Јас не зш то е убиство на суштество.. а то шо не си пазел твоја грешка не да убиваш невино бебенце


Го множам мислењето со Панк. Не го подржувам абортусот.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by мирАл Нед Апр 05, 2009 8:23 pm

The Breaking Dawn напиша:
мирАл напиша:А кој требит да одлучит за Абортусот мајката или таткото?
Ако таткото е против а мајката за (пример зедов) Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Icon_scratch

двајцата би требело да се сложет. не е чоечки да го напрајш то без знаење на другиот.

Не убо поставив прашање. Во случај и двајцава да знает, едниот му се сакат дете на другиов не- во случај мајкава. Та требит да решит или....
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 05, 2009 8:24 pm

ноунејм напиша:
The Breaking Dawn напиша:ти ак имаш амбиции и здрав разум барем малце ке мислиш на последици и ке користиш кондом. Cool

ako пукне?.. се слизне?

ке кажев нешто ама бегај мн е перверзно битно имат излез од ова. tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Наташа Нед Апр 05, 2009 8:35 pm

мирАл напиша:Не убо поставив прашање. Во случај и двајцава да знает, едниот му се сакат дете на другиов не- во случај мајкава. Та требит да решит или....
Neutral Мислам дека мајката сепак, пошо не мојт татково да ја тргат за коси на абортус да ја однесит ак нејќит таја, сепак детево во неа е. Језда би било нефер пошо сама не го праела ама..

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by корун Нед Апр 05, 2009 8:40 pm

Наташа напиша:...Мислам дека мајката сепак, пошо не мојт татково да ја тргат за коси на абортус да ја однесит ак нејќит таја, сепак детево во неа е...

Ак и влезит убо убо, домашен абортус мојт да добијатVery Happy

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Angelic Нед Апр 05, 2009 8:42 pm

малце сериозност кон темата.

Јас мислам дека мајката требат да одлучит. Таа го носит 9 месеци.. та пазит шо јадит.. таа пазит како спиет. Таа е главниот фактор.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by kojgode Нед Апр 05, 2009 8:43 pm

Aко татково се сложвит ак имат пари за издржвење итн. не можам да најдам некоја поголема причина за абортус. Освен ак се од различни религии а таткото на женската е Осама Бин Ладен.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Наташа Нед Апр 05, 2009 8:45 pm

Rainbow* напиша:малце сериозност кон темата.

Јас мислам дека мајката требат да одлучит. Таа го носит 9 месеци.. та пазит шо јадит.. таа пазит како спиет. Таа е главниот фактор.
не бии будала во деветти месец ќе абортират? уште во прв требит по можност.
едит: ова ак зборвеше за прашањево од мирал, аку не, игнорирај го постов. I love you

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by корун Нед Апр 05, 2009 8:48 pm

со мала сериозност кон темата:
Абе ак се десило случајно, онака на оан најт стенд и да мојш материјално да издржиш дете не би бил ист филингот да имаш дете со жена шо сакаш и кога сакаш. Неам нишо против абортус и мисљам дека двајцата требит да одлучет, освен мајката ак не се сложит сама да го гледат...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Angelic Нед Апр 05, 2009 8:51 pm

уживај Wink

легално можит да се абортират до 12 недела.
А нелегално... се знајт Neutral
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by RoTkViCa Сре Апр 08, 2009 10:07 pm

Ноу веј !!!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by rihanna Сре Апр 08, 2009 10:42 pm

Rainbow* напиша:малце сериозност кон темата.

Јас мислам дека мајката требат да одлучит. Таа го носит 9 месеци.. та пазит шо јадит.. таа пазит како спиет. Таа е главниот фактор.па нормално дека мајката требит да одлучит...кој друг ако не таја confused никој друг немојт да одлучит за неа па дури и тој шо го напрал Very Happy Razz
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 27
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by lela Саб Апр 11, 2009 8:13 pm

Абортус -АПСОЛУТНО ДА!
1.Абортусот не е убиство зошто не се убива човек туку мноштво на клетки.
2.Абортусот е збир на клетки зошто може да се изврши се додека не се оформи во суштество.
3.Абортус да зошто ако една мајка не го сака детето се уништуваат минимум два живота
а).на детето што ќе мора да живее само заради грешка или непредвидена околност
б).на мајката што ќе мора да се грижи за него,а не е способна ни за себе(ако е способна да се грижи за себе сигурно би била и за него) и да си го упропасти и нејзиниот и животот на бебето кое несакано сигурно ќе живее во дом, а после 18год ќе питачи како и сите кои веќе го прават тоа, а таа ќе го има на совест цел живот колку и да е неодговорна.

lela
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Angelic Саб Апр 11, 2009 8:29 pm

lela напиша:Абортус -АПСОЛУТНО ДА!
1.Абортусот не е убиство зошто не се убива човек туку мноштво на клетки.
2.Абортусот е збир на клетки зошто може да се изврши се додека не се оформи во суштество.

извини, ама тие клетките од ден на ден создавале човек. АМАН!
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 29
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали го подржувате абортусот или не ? - Page 2 Empty Re: Дали го подржувате абортусот или не ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот