Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали мажите сакат повеке секс од жените?

+12
ThUnDeR
Master
Lastojca
malina
Mary Jane
T&T
мирАл
Bleak
Stefk0
Наташа
The Breaking Dawn
kojgode
16 posters

Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by kojgode Сре Фед 04, 2009 11:43 am

Ајде вака да почнам еден пост слушам неодамна мажите сакале повеке секс од жените па оставајте свои мислења.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Фед 04, 2009 5:44 pm

хаха Wink
как не...разликата е шо жените знает да се контролирет Wink..најчесто...
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Наташа Сре Фед 04, 2009 5:51 pm

Ваља исто мислет ама машкиве појќе го искажвет то а жениве си чутет.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Stefk0 Сре Фед 04, 2009 6:09 pm

Абе ваљда појќе сакаме . . а ваљда на женскине пубо им је за време на секс. . сепак, коа ќе стајш прст в уше, на шо му е пубо?
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 6:40 pm

ам немат врска то јас на пример ко конкретен пример ич не ме занимат то во моментоф Smile за чудо Smile хаха иначе жениве се контролирет појќе Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by мирАл Сре Фед 04, 2009 9:37 pm

Не знам мојт подеднакво да се речит scratch Suspect
сепак тоа е еден од основните потреби на човекот (вода, воздух, храна и секс)
така ни викаше она по социологија
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by T&T Сре Фед 04, 2009 9:40 pm

Во врска со темава имам прочитано на идивиди дека без разлика на полот, кај секој чоек различно се лачеле хормони. кај тие чо се лачит појќе, се појќе по сексов, а за греота тие со помалку и не баш...
Ова со машкиве можда така е сфатено зш женските мн ретко признавет или зборвет за то, а машките се поотворени
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Mary Jane Сре Фед 04, 2009 11:28 pm

Па то е омилена тема на разговор кај машките, а нивното его им дозволува да си кажат се што им лежи на душа...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by malina Сре Фед 04, 2009 11:34 pm

Секој пол во различен период имат различна потреба за секс,то не е само работа на потсвеста,хормоните и полот тое општа потреба која ни се јавуват кога организмот ни го барат тоа,а тоа не е секогаш
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Lastojca Сре Фед 04, 2009 11:49 pm

мислам дека не се работит за тој кој појке сакат и двата пола сакет..то зависит до чоекот...само шо машкиве поретко одбивет секс ради егото нормално да не испаднеле пички итн итн...шо е и разбирливо до некаде така да ги оправдувам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Master Чет Фед 05, 2009 1:00 am

Типичен стереотип. Немат врска, Т е во право за тоа со хормоните ама то се дешават и кај машки и кај женски.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by ThUnDeR Чет Фед 05, 2009 1:18 am

Lastojca напиша:мислам дека не се работит за тој кој појке сакат и двата пола сакет..то зависит до чоекот...само шо машкиве поретко одбивет секс ради егото нормално да не испаднеле пички итн итн...шо е и разбирливо до некаде така да ги оправдувам
да зависи од човекот ама само поради тоа колку и како го искажува тоа иначе женските хормони созреваат 2пати побрзо од колку машките и задоволството за во сексот е 2пати поголемо кај истите епа сега вие видете.(освен тетата ако е сеуште девица) фала
ThUnDeR
ThUnDeR
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 15

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by FalcoN eYe Чет Фед 05, 2009 2:02 am

На жените често им се префрлува дека се незаинтересирани за секс, а на
мажите дека не размислуваат за ништо друго. Но, се чини дека и едните и
другите имаат подеднакви сексуални желби и потреби, па проблемот се
јавува бидејќи ги немаат во исто време.... http://romanticni.com.mk/index.php?option=com_content&task=view&id=2798&Itemid=168
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 11:47 pm

Маживе појќе го искажвет а жениве појќе го сакет Smile
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Џајко Сре Мај 13, 2009 8:02 pm

*UnIqUe* напиша:Маживе појќе го искажвет а жениве појќе го сакет Smile
и јас би играл така
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Gallowsraven Чет Мај 14, 2009 8:32 am

Точно е. Smile
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Дали мажите сакат повеке секс од жените? Empty Re: Дали мажите сакат повеке секс од жените?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот