Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

+13
nance
RoTkViCa
METALBOY
Рокси
REGINA
Lastojca
The Breaking Dawn
комшивка
sokol
kojgode
hollow
pankerishte
Bleak
17 posters

Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by Bleak Пет Фед 06, 2009 9:53 pm

Хммм... Па животот е обично испреплетен од забава, обврски, интересни доживувања и слично. Но, колку вие како морепловец се снаоѓате во огромните бурни бранови на морето на животот? Дали барате помош од вашите пријатели, родители или некој близок или сепак се трудите сами...?

Јас на пример скоро секогаш све сам ама ако ми се понудит помош не ја одбивам од утчивст али многу мрзам после то да ме напуквит ради то... иначе во секој случај сам си ја бркам работата и така Smile Некако се осеќам послободен, независен и среќен шо знам дек сум постигнал нешо само со моите две раце и мојот ум. Smile

епа појлите вие ак не Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by pankerishte Пет Фед 06, 2009 10:07 pm

Сам си ја бркам работата.Понекогаш и помошта не е добредојдена(во некои случаеви се дешават да одможува)
Така да...сам си бркам се.Не се ослонувам или потпирам на некого.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by hollow Пет Фед 06, 2009 10:14 pm

Се шо можам да напрам сам прам зш само така сум сигурен дека сум го напрајл нештото ко шо требит
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 10:16 pm

Јас имат моменти ко ќе барам помош ама ретко се дешават то засеа. А иначе не сакам многу ко че ми помагет без да побарам ко ќе ми се мешет, можда вистина ќе ми поможет ама можда и ќе ме уништет така да само ако побарам сакам помош.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by sokol Пет Фед 06, 2009 10:16 pm

она шо можам сам го прам сам а она шо не можам го прам со заедницата
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by комшивка Пет Фед 06, 2009 11:11 pm

Зависит, некои работи колку и да не сакаме не мојме да ги напрајме сами без ничија помош, иако се сложвам дека во добар дел од случаите е подобро да си ги извршиме сами.. А имат случаи каде што за да имаме подобар успех, мора да постои и тимска работа, на пример спортов итн.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Фед 07, 2009 3:41 am

јас мразам да барам помош од некој за нешто
се осекам некако....неспособно Wink
зато практикувам сама работи да прам Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by Bleak Саб Фед 07, 2009 3:27 pm

комшивка напиша:Зависит, некои работи колку и да не сакаме не мојме да ги напрајме сами без ничија помош, иако се сложвам дека во добар дел од случаите е подобро да си ги извршиме сами.. А имат случаи каде што за да имаме подобар успех, мора да постои и тимска работа, на пример спортов итн.

Немат врска то јас нашкола на физичко сам без асистенција мин 3 гола давам Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by Lastojca Саб Фед 07, 2009 3:32 pm

не сакам да барам помош сакам све сама да напрам посигурно се осеќам така некако не знам..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by REGINA Нед Мар 01, 2009 8:54 pm

не сум способна сама да си ја бркам работата. Морам да имам некој шо ќе ми посочит шо како да прам иначе се губам.

ама ко ќе ме фатит инает терам сама до крај успешно.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 6:02 pm

Се’ шо можам прам сама, нејкам помош никаква иако скоро за се ми е понудена... али, јебеш гордост
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 11:58 pm

Често сакам помош, мрза сум geek
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 22, 2009 12:47 am

јас ...не дека се осеќам неспособна....ама некогаш стварно сакам помош, за следниот пат да знам јас сама правилно да постапам...значи страв ми е од грешки....ама во некој работи во себе сум мн посигурна него во други...така да зависит за шо се работит Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by nance Нед Мар 22, 2009 12:26 pm

Сам прам скоро све ретко помош ми требит а и да ми требит не барам зш неубо се осеќам.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by STIFLER Пон Мар 23, 2009 2:57 am

Ретко све сам прам
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by Mary Jane Пон Мар 23, 2009 3:34 am

Јас барам помош ептен ко ќе заглавам , ама не памтам да сум се довела во таква ситуација. Обично од мене се бара помош.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by мирАл Вто Мар 24, 2009 2:12 pm

Mary Jane напиша:Јас барам помош ептен ко ќе заглавам , ама не памтам да сум се довела во таква ситуација. Обично од мене се бара помош.
Ти си многу брилијантна личност, ти спуштам капа! santa
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by Mary Jane Сре Мар 25, 2009 12:14 am

мирАл напиша:
Mary Jane напиша:Јас барам помош ептен ко ќе заглавам , ама не памтам да сум се довела во таква ситуација. Обично од мене се бара помош.
Ти си многу брилијантна личност, ти спуштам капа! santa

Embarassed Ти си личноста шо годинава неизмерно ни фали на англиски.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by nice Сре Мар 25, 2009 10:19 pm

sum sposobna i sama si ja brkam rabotata..baram pomos ama retko...zavisi za so se rabotit

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош? Empty Re: Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот