Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сакате конкуренција?

+21
Gallowsraven
Obibos
folder
REGINA
Bleak
The Breaking Dawn
nice
мирАл
T&T
Odyssey
psycho
Ludi Milojko
nance
корун
pankerishte
Master
sokol
A GiRL
Mary Jane
Punk
kojgode
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Дали сакате конкуренција?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 8:23 pm

Прашањето ми е : Дали сакате кога имате конкуренција во одредено поле
од животот? Не е битно дали се работи за факултет, љубов...

Дали ако имате конкуренција го гледате тоа како стимул да работите понапорно или кога имате конкуренција полесно се откажувате?

Дали најубаво би било кога никогаш би немале конкуренција и кога само
ние би биле најдобри во тоа поле, кога не би имало никој за да ни
парира или конкурира или сепак послатко е кога знаеш дека имаш
конкуренција?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Punk Саб Јан 24, 2009 8:40 pm

послатко е да имаш конкуренција. да сакаш да си подобар од некој и да работиш понапорно во секое поле. со подобра конкуренција ќе станиш поуспешен
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 8:42 pm

Мора да имаме конкуренција за да се подобруваме во секој поглед. Тоа е еден вид натпревар во кој ние треба да победиме и да извлечиме некое искуство за понатаму.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 9:01 pm

Секогаш е послатко тоа што потешко можеш да го имаш.
Конкуренција одсекогаш постоела и ќе постои.Јас мислам човек треба да биде упорен во тоа што го сака.Самата помисла дека постои некој подобар од него да го стимулира да биде се подобар и подобар во она што го прави.А и сепак,мислам досаден би бил светов кога би немало конкуренција alien
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 9:01 pm

да сакам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 9:15 pm

sokol напиша:да сакам
Но ти немаш конкуренција.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 9:18 pm

kojgode напиша:
sokol напиша:да сакам
Но ти немаш конкуренција.
затоа сакам да видам како е Very Happy
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Master Саб Јан 24, 2009 10:02 pm

Јас обожавам да имам конкуренција. Тоа некако ми доаѓа како стимул. Понекогаш и самата си барам конкуренција во нешто во кое немам.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:03 pm

Да да.Само во определени граници и нормално лојална Smile
На капиталист ако го прашаш дали сака конкуренција ке ти речиТ нормално НЕ Smile
хихих
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 10:35 pm

Сите сакет конкуранција само ак е послаба од нив.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 10:46 pm

корун напиша:Сите сакет конкуранција само ак е послаба од нив.
Некој сакет и шо е појака од нив.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by nance Саб Јан 24, 2009 10:54 pm

Така е поубо ак е појака за да имаш мотив да ја достигниш и да ја надминиш ак си толку способен.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 10:54 pm

А ак те газит најубо е
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Ludi Milojko Саб Јан 24, 2009 11:58 pm

Da sakam zoshto taa konkurencija mi e potki za da naprednam poveke
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by psycho Нед Јан 25, 2009 3:22 am

Сакам конкуренција, ама не во љубовта! afro
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Odyssey Нед Јан 25, 2009 3:27 am

Секако дека сакам
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by T&T Нед Јан 25, 2009 4:06 am

Јас сакам конкуренција, То ме прајт понапорна се до крајот. Ако во одредено поле не постојт конкуренција, нема да сум толку усовршена како во случајот кога би постоела..Е сега и јас не знам шо напишав Wink
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by мирАл Нед Јан 25, 2009 3:53 pm

Секогаш е добредојдена, на тој начин мојт да се провериш дали си најдобар, а ако не си ќе ти бидит мотив за да се усовршуваш!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 9:06 pm

Да сакам ..ке ме поттикнит да работам појке и да бидам подобра од него..

nice
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Јан 26, 2009 9:37 pm

даааа...појќе вложвам труд во то шо го прам и дур не стигнам до крај не се откажвам ма шо сакат нека е...и мн неуба особина моја не прифаќам пораз...и ак нешо такво се десит не прекинвам дур не си се вратам на старо...така да најчесто ме нервират конкуренција ко ќе се кренати фаци...уу е тоаш најмногу настојвам да напрам појќе Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Master Пон Јан 26, 2009 10:54 pm

јас размислував малце сега пред некоја минута и сфатив дека мене се во животот ми е натпревар, така да конкуренцијата секогаш ми е добредојдена.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Mary Jane Вто Јан 27, 2009 1:15 am

Master напиша:јас размислував малце сега пред некоја минута и сфатив дека мене се во животот ми е натпревар, така да конкуренцијата секогаш ми е добредојдена.

А скопската конкуренција? Местенки...не ви се ни до колена...сите ќотек јадат од славната 4 Very Happy
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Master Вто Јан 27, 2009 1:49 am

Mary Jane напиша:
Master напиша:јас размислував малце сега пред некоја минута и сфатив дека мене се во животот ми е натпревар, така да конкуренцијата секогаш ми е добредојдена.

А скопската конкуренција? Местенки...не ви се ни до колена...сите ќотек јадат од славната 4 Very Happy

Море на мама како и имам мерак, следниот натпревар ак сакет и цела година нека ме дисквалификувет, ко ќе и влезам, не ќе знајт кај се наоѓат.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Bleak Пет Јан 30, 2009 9:24 pm

Хмммм скоро никогаш не се откажвам без разлика на конкуренцијата ама наравно со конкуренција е поинтересно Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Bleak Пет Јан 30, 2009 9:26 pm

T&T напиша:Јас сакам конкуренција, То ме прајт понапорна се до крајот. Ако во одредено поле не постојт конкуренција, нема да сум толку усовршена како во случајот кога би постоела..Е сега и јас не знам шо напишав Wink
 Хаха битно јас те разбраф... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сакате конкуренција? Empty Re: Дали сакате конкуренција?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics
» Дали за секојдневието сакате повеќе спортска опрема или сакате да изгледате по секси во постегната облека?
» Дали сакате да правите папарацо фотки?на кого?(ако сакате)
» Дали и колку сакате или сте способни сами да си ја бркате работата без нечија помош?
» Дали некогаш ви се засвиѓал/а другар/ка и дали би се осмелиле да му/и се пуштате,безразлика дали е зафатен/а?
» Мислење за Реал? Дали е тоа што треба да е? Дали се исплатќаат инвестициите?

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот