Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

+23
Рокси
RoTkViCa
Болиглава
*UnIqUe*
Bleak
sokol
Mary Jane
malina
Alexandra
The Breaking Dawn
pankerishte
T&T
Џајко
grgrgr
Stefk0
Obibos
Marej
комшивка
misticnata
hollow
kojgode
корун
Master
27 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Master Чет Фед 05, 2009 2:32 am

Mary Jane напиша:Мислам дека постојат сродни души и дека тоа според мене е некако подлабока врска од онаа со вистинска љубов затоа што љубовта со текот на времето не е толку силна како на почетокот (со чесни исклучоци).


Баш спротиво, тек после долго време љубовта преминуват во љубов.
Т е доказ за тоа!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by The Breaking Dawn Чет Фед 05, 2009 2:54 am

Master напиша:
Mary Jane напиша:Мислам дека постојат сродни души и дека тоа според мене е некако подлабока врска од онаа со вистинска љубов затоа што љубовта со текот на времето не е толку силна како на почетокот (со чесни исклучоци).


Баш спротиво, тек после долго време љубовта преминуват во љубов.
Т е доказ за тоа!

хаха тотално се согласвам Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by T&T Чет Фед 05, 2009 1:00 pm

И јас се согласувам. А можда е то зш сум нопак Wink
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by sokol Чет Фед 05, 2009 1:03 pm

grgrgr напиша:секако дека да
ова мислење е од една мн паметна личност така да се сложвам cat
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Mary Jane Пет Фед 06, 2009 12:03 am

Master напиша:Баш спротиво, тек после долго време љубовта преминуват во љубов.
Т е доказ за тоа!

Па реков, чест на исклучоците...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Bleak Саб Фед 07, 2009 8:55 pm

Па да вервам. Шо знам јако ечувството да најдиш некоја таква душа, делите заеднички интереси, се согласвите речиси во 90% од рааботите, паѓате во длабочината на нечии очи да не реча ќе се заљубиш итн Smile према то верва во двеве 
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 11:44 pm

Сродна душа да Very Happy
Љубов НЕ... не ни знам шо е то освен од по книгине и филмојне за плачење Smile
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Болиглава Нед Мај 10, 2009 11:48 pm

*UnIqUe* напиша:Сродна душа да Very Happy
Љубов НЕ... не ни знам шо е то освен од по книгине и филмојне за плачење Smile
Значит со твојата среќна душа ќе си без љубов.
Интересно размислување... scratch
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 11, 2009 12:00 am

чек прво да запознам таква сродна душа и ќе кажам дали вервам во љубов или не и дали е се она шо сум го мислела...
сега засега вака е Smile
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by RoTkViCa Пон Мај 11, 2009 3:49 pm

Ни во сродна душа ни во љубов.........и мислам дека и нема да ми се десит то никогашшш
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Рокси Пон Мај 11, 2009 10:14 pm

Сродни души? Незнам, ваљда вервам, ама појке вервам во сродни души - како пријатели, отколку како љубовници.
Во вистинска љубов не вервам пошо тешко би издржала со еден маж цел живот.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by REGINA Вто Мај 26, 2009 7:57 pm

јас тврдам дека бар за мене не постојт сродна душа. значи не вервам во то ама ич.
а во љубов вервам... ама само во филмој tongue
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Angelic Нед Ное 08, 2009 6:05 pm

^значит во ништо не вервиш.
*
Повеќе вервам во сродни души отколку во вистинска љубов. Љубовта имат рок на траење, а сродноста на душите не можит многу да се изменит.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Џими Сре Ное 25, 2009 1:14 pm

REGINA напиша:
а во љубов вервам... ама само во филмој tongue
Ти ма не наполна 18 години?
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Angelic Сре Ное 25, 2009 1:44 pm

Тешко дека ќе се појавит на форумов да ти одговорит. Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Icon_sad
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Ivana Пет Дек 18, 2009 8:38 pm

да
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by RoTkViCa Сре Дек 30, 2009 1:37 am

Почвам да вервам.... Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Icon_redface
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Angelic Сре Дек 30, 2009 1:40 am

Да надополнам за Роткве - Во љубов почна да вервит...

ми два! ми два! Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Icon_tongue
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали верувате во вистинска љубов или сродни души? - Page 2 Empty Re: Дали верувате во вистинска љубов или сродни души?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот