Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ракотворби (наши дела)

+19
Lastojca
Bleak
fairy
xpert
Jordison
П.
Punk
The Breaking Dawn
Alexandra
Marej
kojgode
T&T
Болиглава
Mary Jane
Ludi Milojko
zzz
корун
Master
TONI
23 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by T&T Вто Фед 10, 2009 2:43 am

kojgode напиша:Oва денес го нацртав на одморот зш од дома јаден бев не ојдоф Драго.
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2zt9194

сестра ми да го нацрташе поубав ќе беше!!!! Razz Razz Razz Razz pig
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 10:32 pm

kojgode напиша:Oва денес го нацртав на одморот зш од дома јаден бев не ојдоф Драго.
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2zt9194

Да видам да не вревам муабетов.
Ова немат шанси ти да го имаш нацртано. Според ракописон шо го имаш и цртежине по цедеана можам слободно да кажам дека си бот во цртање.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 10:33 pm

Јас скромен сум намерно неубав ракопис демек иам и цртам пред другиве, ама тогаш бев многу инспириран бев и го направив ова прекрасно дело.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 10:40 pm

Ко ќе лажиш кај се пулиш!?!?
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by kojgode Вто Фед 10, 2009 10:41 pm

Во мониторов.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Bleak Сре Фед 11, 2009 1:01 am

Master напиша:
kojgode напиша:Oва денес го нацртав на одморот зш од дома јаден бев не ојдоф Драго.
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2zt9194

Да видам да не вревам муабетов.
Ова немат шанси ти да го имаш нацртано. Според ракописон шо го имаш и цртежине по цедеана можам слободно да кажам дека си бот во цртање.
Не за друго бан мојш да јајш вака шо го вреѓаш којгоде а можда стварно е бот Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by П. Сре Фед 11, 2009 11:18 pm

T&T напиша:
П. напиша:Ракотворби (наши дела) - Page 3 Image001pj1.thРакотворби (наши дела) - Page 3 Image001000lu5.thРакотворби (наши дела) - Page 3 Image002xt4.thsamo od ovie nabaviv slika ako voopsto se gledet ubo scratch


шо користиш? глина нешто?
не бе не глина ,конци користам ама во право е тони нишо не се глеат.
и бтв фала Very Happy
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by T&T Пон Фед 16, 2009 12:36 am

Еве нешто мое. Не се ништо посебно и изгледет едноставно ама воопшто не се...Ноктиве ми се лом, ама зато имам колекција дома
За жал, најубото нешто и она за кое требаше најмногу труд не е кај мене
Ракотворби (наши дела) - Page 3 Evcilx
Ракотворби (наши дела) - Page 3 11gqblu
Ракотворби (наши дела) - Page 3 10xu8sh
Ракотворби (наши дела) - Page 3 6hhtag
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2rem8ud
Ракотворби (наши дела) - Page 3 6zt1cm
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2yjzj46
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Lastojca Пон Фед 16, 2009 12:38 am

сите се убај ама првите и последните ми се најубај
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Mary Jane Пон Фед 16, 2009 12:44 am

Сите ми се убај, само зависи од облеката кои би ги носела. Најмногу ми се издвојуваат последните.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 16, 2009 12:57 am

абе ви реков сестра ми махер е....мислам да...
нарцис сум
немат јас за шо да сум нарцис ама пак...ја биват Razz:P:P;)
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 12:48 am

Примате нарачки? Најозбилна сум.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Вто Фед 17, 2009 7:00 pm

Знајш Т&Т...ми се врати муабетот за на лето ак памтиш...и сега сум 50%50-ај уш малку и ќе биднит(а ко ми рече бев 90%за НЕ)...напредвиш процентуалноSmileSmileSmile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 11:29 pm

T&T напиша:
Mary Jane напиша:Примате нарачки? Најозбилна сум.
Да. И јас сум најозбилна. Само изрази желба Very Happy

Сакам, кажи место, време и цена. Готово.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Bleak Чет Фед 19, 2009 12:44 am

T&T напиша:Еве нешто мое. Не се ништо посебно и изгледет едноставно ама воопшто не се...Ноктиве ми се лом, ама зато имам колекција дома
За жал, најубото нешто и она за кое требаше најмногу труд не е кај мене
Ракотворби (наши дела) - Page 3 Evcilx
Ракотворби (наши дела) - Page 3 11gqblu
Ракотворби (наши дела) - Page 3 10xu8sh
Ракотворби (наши дела) - Page 3 6hhtag
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2rem8ud
Ракотворби (наши дела) - Page 3 6zt1cm
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2yjzj46

Закон се обеткиве бај д веј би се нафатила некое хипиџинџурче за на рака да ми напрајш? Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Чет Фед 19, 2009 1:02 am

И јас сакам хипиџинџурче за на рака!!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by T&T Чет Фед 19, 2009 2:10 am

tara_petkovska@yahoo.com
И вашите желби ќе бидат исполнети Smile
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Bleak Чет Фед 19, 2009 12:12 pm

T&T напиша:tara_petkovska@yahoo.com
И вашите желби ќе бидат исполнети Smile

Форумоф е полн со креативци.... поети, изработувачи на накит, заебанти абе све има... и капи и маици Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by tHeJunKy Чет Фед 19, 2009 2:08 pm

Bleak напиша:
T&T напиша:tara_petkovska@yahoo.com
И вашите желби ќе бидат исполнети Smile

Форумоф е полн со креативци.... поети, изработувачи на накит, заебанти абе све има... и капи и маици Laughing

гитаристи заборај да речиш море, како смејш мене да ме заборајш Very Happy pirat Cool afro
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Пон Мар 02, 2009 10:59 pm

T&T напиша:


Ракотворби (наши дела) - Page 3 2yjzj46
They're miiiineeeeeee!! Twisted Evil
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Bleak Сре Мар 04, 2009 12:46 am

tHeJunKy напиша:
Bleak напиша:
T&T напиша:tara_petkovska@yahoo.com
И вашите желби ќе бидат исполнети Smile

Форумоф е полн со креативци.... поети, изработувачи на накит, заебанти абе све има... и капи и маици Laughing

гитаристи заборај да речиш море, како смејш мене да ме заборајш Very Happy pirat Cool afro

Еј вистина море како успеаф да се заборам... Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Рокси Чет Мар 05, 2009 11:06 pm

Морам да кажам дека навистина талентирани уметници има тука, секоја ви чест, прекрасни се творбите.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by П. Пон Апр 06, 2009 11:27 pm

Ракотворби (наши дела) - Page 3 2yjzj46 лееееее мн мн мн јаки cheers
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by The Breaking Dawn Нед Апр 12, 2009 4:02 pm

Еф неколку дела..Ако ви се свиѓат нешто, слободно нарачајте. За продавање се за жал...
Ракотворби (наши дела) - Page 3 1zmovp5
Ракотворби (наши дела) - Page 3 Sav2o7
Ракотворби (наши дела) - Page 3 Nz1utd
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2h4dc85
Ракотворби (наши дела) - Page 3 25a5i0l
Ракотворби (наши дела) - Page 3 6548iw
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2mocrax
Ракотворби (наши дела) - Page 3 Url9z
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2d94prn
Ракотворби (наши дела) - Page 3 X3s3r
Ракотворби (наши дела) - Page 3 2lmug0m
Ракотворби (наши дела) - Page 3 352gcjr
Ракотворби (наши дела) - Page 3 V30xaq
Ракотворби (наши дела) - Page 3 29kyi4w
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Нед Апр 26, 2009 3:21 pm

еве пред две три години ама не е толку чиста сликата
Ракотворби (наши дела) - Page 3 UclcUS120538-02
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 3 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот