Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ракотворби (наши дела)

+19
Lastojca
Bleak
fairy
xpert
Jordison
П.
Punk
The Breaking Dawn
Alexandra
Marej
kojgode
T&T
Болиглава
Mary Jane
Ludi Milojko
zzz
корун
Master
TONI
23 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Јан 26, 2009 11:40 pm

The Breaking Dawn напиша:тони браво Laughing
мислам за пофалба е....
јас ич не сум прецизна за вакви работи Mad
Немој да си мислиш дека лесно ќе поминиш Twisted Evil ....знам дека имаш мн слики твој(ако си таа шо мислам)зато реди и не се прај на наудрена Smile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Mary Jane Вто Јан 27, 2009 12:48 am

Многу ме бендисвет вашиве ракотворби, а Мареј, мислам дека си среќна ако успеале да преживеат некои од цртежите (ако не биле изедени од глувци и сл.)...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Вто Јан 27, 2009 1:06 am

Ќутите бе песимисти Sad
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Mary Jane Вто Јан 27, 2009 1:07 am

Marej напиша:Ќутите бе песимисти Sad

Ам и мојте завршија негде по гимназиските кабинети неисчистени...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Вто Јан 27, 2009 1:15 am

Имам цртано графити во кабинетон, знам какво е, ама имат едно плакарче со неколку здрави цртежи па да се молимте да се таму.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 1:15 pm

TONI напиша:
The Breaking Dawn напиша:тони браво Laughing
мислам за пофалба е....
јас ич не сум прецизна за вакви работи Mad
Немој да си мислиш дека лесно ќе поминиш Twisted Evil ....знам дека имаш мн слики твој(ако си таа шо мислам)зато реди и не се прај на наудрена Smile

хаха ова закана беше? tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Punk Вто Јан 27, 2009 9:57 pm

Маринчево за мене уметник е и знам дека ќе завршит во некоја ликовна академија и ќе нацртат нешчо за мене еден ден
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by П. Пон Фед 02, 2009 1:29 am

Marej напиша:Ракотворби (наши дела) - Page 2 L_5c911f6fbfe061f9a3d6d5171c19f92e
Mоментално само од ова имам слика, со дебилен мобилен е сликано косана ко памБук излеат ама не е таква. Имам ногу цртежи ама најглавните се во Кети професоркана, имам чувство дек се во кабинетон гимназија а таму е КОЧИНА.
И то.
ептееееееен те поштовам
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by П. Пон Фед 02, 2009 1:32 am

ТОНИ ме бендисвит твојава работа Laughing бтв и јас прам убетки ланчиња и сл (исто неам алати Very Happy )а неам ни слики ко ќе сликам ќе ставам
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Фед 02, 2009 12:36 pm

П. напиша:ТОНИ ме бендисвит твојава работа Laughing бтв и јас прам убетки ланчиња и сл (исто неам алати Very Happy )а неам ни слики ко ќе сликам ќе ставам

Фала фала и гледај побрзо клај слики па да видиме шо дарба имаш. Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by П. Нед Фед 08, 2009 10:28 pm

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Image001pj1.thРакотворби (наши дела) - Page 2 Image001000lu5.thРакотворби (наши дела) - Page 2 Image002xt4.thsamo od ovie nabaviv slika ako voopsto se gledet ubo scratch
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by zzz Нед Фед 08, 2009 11:12 pm

п. го сакам третово :$ а и др се интересни
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 09, 2009 12:23 am

П. напиша:Ракотворби (наши дела) - Page 2 Image001pj1.thРакотворби (наши дела) - Page 2 Image001000lu5.thРакотворби (наши дела) - Page 2 Image002xt4.thsamo od ovie nabaviv slika ako voopsto se gledet ubo scratch


се множет уметнициве на форумов Very Happy Very Happy
супер се
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by T&T Пон Фед 09, 2009 12:00 pm

П. напиша:Ракотворби (наши дела) - Page 2 Image001pj1.thРакотворби (наши дела) - Page 2 Image001000lu5.thРакотворби (наши дела) - Page 2 Image002xt4.thsamo od ovie nabaviv slika ako voopsto se gledet ubo scratch


шо користиш? глина нешто?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by TONI Пон Фед 09, 2009 12:51 pm

Првите ми се мн интересни само не се гледаат доволно добро...да можеше некако почисти слики да стајш и уште,нормално и новиSmileSmile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Jordison Пон Фед 09, 2009 6:13 pm

Ej be zaborajv da slikam so naprajv preska vo WCno.. aj drug pat, sekoj den to go pram.. skoro
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by kojgode Пон Фед 09, 2009 10:00 pm

Oва денес го нацртав на одморот зш од дома јаден бев не ојдоф Драго.
Ракотворби (наши дела) - Page 2 2zt9194
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Болиглава Пон Фед 09, 2009 10:01 pm

kojgode напиша:Oва денес го нацртав на одморот зш од дома јаден бев не ојдоф Драго.
Ракотворби (наши дела) - Page 2 2zt9194
Прав уметник.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by xpert Пон Фед 09, 2009 10:03 pm

којгоде те молам пофали се со некоја ноготворба од прва или втора. После и јас ако најдам.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by kojgode Пон Фед 09, 2009 10:05 pm

Абе незнам кј ми се и плус скромен сум.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 09, 2009 10:09 pm

kojgode напиша:Oва денес го нацртав на одморот зш од дома јаден бев не ојдоф Драго.
Ракотворби (наши дела) - Page 2 2zt9194


извини вака шо ке ти го искоментирав цртежов ама носон е одвратен Very Happy Very Happy Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Болиглава Пон Фед 09, 2009 10:10 pm

Мене вака....
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by kojgode Пон Фед 09, 2009 10:12 pm

Епа немојт секој убаф нос да имат. Не е интересно само лепотани да цртаме.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Marej Пон Фед 09, 2009 10:50 pm

КОКАН?!?!??!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by fairy Вто Фед 10, 2009 2:33 am

мене не ме бива за ваа работа :D уствари убо цртам, ама немам ништо шо можам да го покажам... :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Ракотворби (наши дела) - Page 2 Empty Re: Ракотворби (наши дела)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот