Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Requests!! На музика нормално.

+18
Џајко
Fantom
PhiLL * E
T&T
Stefk0
комшивка
Obibos
pankerishte
zzz
Punk
L S D
Marej
mitan
folder
Болиглава
корун
kojgode
Odyssey
22 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 12:36 am

Дискографија од Бетовен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Џајко Сре Мар 18, 2009 12:51 am

kojgode напиша:Дискографија од Бетовен.
Од кај имал Бетовен диској бе??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Сре Мар 18, 2009 8:40 am

Џајко напиша:
kojgode напиша:Дискографија од Бетовен.
Од кај имал Бетовен диској бе??
Jas ke ti dam gi iam onie od top shop cdana i naskola sum zto neam kirilica Suspect
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Сре Мар 18, 2009 6:05 pm

Ај овие не можам да ги најдам а ногу се стари

  1. Posh Swag - Mike Miller (Jim Rivers mix) - Urban Torque
  2. Chris Lake - Deadline - Rising Music
  3. Jacknife Lee - Making Me Money (Switch remix) - Polydor
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Мар 19, 2009 12:19 am

folder напиша:Ај овие не можам да ги најдам а ногу се стари
Jacknife Lee - Making Me Money (Switch remix) - Polydor

http://www.mediafire.com/?xb6zpfizkit

Од Chris Lake слушаше некој микс?
другите да ги уплоадирам зш ги немат на нет
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 12:38 am

Рибља Чорба - Марихуана

И АМАН НЕК КАЖИТ НЕКОЈ СЛУЧАЈНО НА ПЛОЧА ДАН МУ СЕ НАЈДВИТ НЕК ПИШИТ ПРИВАТНА ПОРАКА... зш аудио или мп3 немат шанса да се најт нити пак на нет... Sad

Фала унапред...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Мар 19, 2009 9:31 pm

Bleak напиша:Рибља Чорба - Марихуана

И АМАН НЕК КАЖИТ НЕКОЈ СЛУЧАЈНО НА ПЛОЧА ДАН МУ СЕ НАЈДВИТ НЕК ПИШИТ ПРИВАТНА ПОРАКА... зш аудио или мп3 немат шанса да се најт нити пак на нет... Sad

Фала унапред...

јас ова не можам да ти помогнам, ама ако се регистрираш на еден друг форум имат луге шо веќе ја имет завршено та работа...

http://www.riblja-corba.com/forum/viewtopic.php?t=4440&sid=47a1ef0cf92839e98d0c9256aeb50180

регистрирај се, ќе се снајдиш
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Саб Апр 18, 2009 3:37 pm

Jon Silva - Enjoy This Trip (Stan Kolev) најбрзо шо мојТ!!!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Џајко Саб Апр 18, 2009 3:52 pm

Најновиов албум од Суперхикс некој??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Саб Апр 18, 2009 7:33 pm

Џајко напиша:Најновиов албум од Суперхикс некој??

линкот е тргнат


Последната промена е направена од Odyssey на Саб Јун 06, 2009 1:58 pm. Мислењето е променето 1 пати
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Џајко Саб Апр 18, 2009 9:54 pm

фала
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Нед Апр 19, 2009 3:47 am

folder напиша:Jon Silva - Enjoy This Trip (Stan Kolev) најбрзо шо мојТ!!!

Jon Silva With. Djazz - Enjoy this trip(Stan Kolev Remix)[Edit].mp3

Ова е привремено...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Чет Мај 07, 2009 10:13 am

folder напиша:Ај некој нек ми поможит не ми се отварат тракава на компјутер а не можам ни да ја најдам сеа на нет ке ја имат Атево сигурно
Chris Lawyer & Thomy - We gonna feel it vs. Shine on me остај линк на форумов и така не е нова Хфака најпуНО
Ај пак!
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Мај 07, 2009 9:20 pm

folder напиша:
folder напиша:Ај некој нек ми поможит не ми се отварат тракава на компјутер а не можам ни да ја најдам сеа на нет ке ја имат Атево сигурно
Chris Lawyer & Thomy - We gonna feel it vs. Shine on me остај линк на форумов и така не е нова Хфака најпуНО
Ај пак!


Линкот е тргнат од модераторот


Последната промена е направена од Odyssey на Саб Јун 06, 2009 1:57 pm. Мислењето е променето 1 пати
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Пет Мај 08, 2009 12:22 pm

Chris Lawyer & Thomy - We gonna feel it vs. Shine on
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Вто Јун 02, 2009 11:41 pm

folder напиша:Chris Lawyer & Thomy - We gonna feel it vs. Shine on


Ме мрзит сега...
https://www.youtube.com/watch?v=SJZcCTDGj5g
ќе се снајдиш...
позз
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Нед Јун 07, 2009 3:38 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Пон Јун 08, 2009 12:58 am

Ова ја бараш или?

Artist: Blank & Jones feat. Bernard Sumner
Title: Miracle Cure (MIXES)
Genre: Trance
Time: 77:30
Quality: 128 kbps / 44100Hz / Joint Stereo
Size: 71,0 mb
Type: Unmixed, 12 Track's

01 Miracle Cure (radio edit) (3:54)
02 Miracle Cure (Radient radio edit) (3:46)
03 Miracle Cure (extended mix) (6:50)
04 Miracle Cure (Wundermittel RMX) (6:49)
05 Miracle Cure (Glenn Morrison Vox mix) (8:05)
06 Miracle Cure (Martin Roth Nu Style RMX) (7:45)
07 Miracle Cure (Progressive RMX) (8:00)
08 Miracle Cure (Lulu Rouge RMX) (5:33)
09 Miracle Cure (Martin Roth Nu Style Dub) (8:05)
10 Miracle Cure (Glenn Morrison Dub) (7:45)
11 Miracle Cure (Lulu Rouge Dub) (6:18)
12 Miracle Cure (0ne Two mix) (4:40)


http://rapidshare.com/files/119429574/--_Blank___Jones_feat._Bernard_Summer_-_Miracle_Cure__MIXES__--_2008.rar
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Нед Jул 26, 2009 1:10 pm

folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by комшивка Сре Jул 29, 2009 8:11 pm

Black Eyed Peas - I Gotta Feeling pls Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Сре Jул 29, 2009 8:31 pm

комшивка напиша:Black Eyed Peas - I Gotta Feeling pls Smile


http://www.4shared.com/file/119151982/8aa1a05/black_eyed_peace_-_i_gotta_feeling.html?s=1
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Четкар Пон Aвг 10, 2009 1:19 am

здраво јас сум нов на форумов ама ми требит една песна од томета здравковски од пред 1245 години е.
еј бранка бранка ми се чинит одеше некако.
кој ја имат да ми ја пушчит во инбокс во спротивно скаран засекош.
позз4е кис4е до сите
мWaцки.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 33
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 5 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот