Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КЛАСИЧНА МУЗИКА

+10
tHeJunKy
Болиглава
Master
zzz
Џајко
TONI
Mary Jane
pankerishte
kojgode
T&T
14 posters

Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by T&T Сре Јан 28, 2009 10:04 pm

Ми тргна со жанројве...
Ај зш видов појќе коментари за поврзаноста на метал со класика или други жанрови, сега овде пишете

Јас најмногу ја сакам класиката... Не можам да кажам омилен, сите ми се омилени.
Моцарт пример не ми е толку омилен како на појќето зш е многу едноставен сепак, имат некои композиции да се наежиш)
Јас сакам чудни композиции за изведвење, а поедноставни за слушање...
исто обожавам да гледам изведувач. Редовно одам на охридско лето.... Појако ми е ко ќе гледам дека некој се соживуват со музиката и прајт гримаси, се тресит, плачит, се смејт...Уф какво чувство! Имам појќе другарки и другари музичари и многу ги поштовам. Уметниците си се уметници
И плус се палам на музичари. Можит да ме освојт некој ако ми испејт или исвирит нешто. Паѓам на то...
Се изнапишав, ај сега вие
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 10:10 pm

Јас не слушам многу класична во домажна атмосфера ама ми е прилично јака. Турски марш, За Елиза, Ода на радоста, Бумбаров лет, 4 годишни времиња итн. овие ми се од појаките. Композитор омилен неам зш скоро ниедна композиција незнам од кого е. Само по слух ми се познати и то е то. Иначе виолина ми е омилен инструмент за музичарење од овој тип.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 10:32 pm

Добра музика за кулирање.На моменти напнува,на моменти спушта.
Совршенство. What a Face
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 10:52 pm

Од класична музика претежно сакам да го слушам Шопен, а многу добро ги распознавам оперите. А балет многу сакам да гледам.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by TONI Сре Јан 28, 2009 11:21 pm

Интересна музика и најсовршена до сега според мене.Имам некое цд низ дома со класика ама мн ретко ми теквит да пуштам да слушам.И мене поќе ми се прајт ќејф да гледам во живо кај шо ми свират.Така секојпат музиката ми е мн поубава и повеќе се задлабочувам во неа.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Џајко Чет Јан 29, 2009 12:15 am

Обожавам класична музика иако не ја слушам често. Ме бендисвит мн Моцарт зш е многу јак за свирење на клавир, едноставен, брз, жив. Многу ме нервират Бах зш е кењажа светска многу е бавен, депресивен....
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by zzz Чет Јан 29, 2009 12:23 am

џајо а зш престана клавир да свириш
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Mary Jane Чет Јан 29, 2009 12:24 am

Џајко напиша:Обожавам класична музика иако не ја слушам често. Ме бендисвит мн Моцарт зш е многу јак за свирење на клавир, едноставен, брз, жив. Многу ме нервират Бах зш е кењажа светска многу е бавен, депресивен....

За Бах, се согласувам, некако морбидно е да слушаш оргули...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Џајко Чет Јан 29, 2009 12:35 am

zzz напиша:џајо а зш престана клавир да свириш

свирам, коа како Smile
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Master Чет Јан 29, 2009 12:36 am

Охохо! Ја љубам многу класичнава музика, верувале или не одлична е за медитација (поточно healing meditation).
Најмногу го сакам Requiem на Моцард иако не е завршен. И Lake on a moonlight.
Го обожавам и Чајковски (Достоевски за Т Razz )

Ептен обожавам пијано и клавир (штета шо незнам да свирам, а многу сакам да научам).
Биолина ми е убо ко ќе сум нешо нерасположена.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 2:30 pm

Џајко напиша: Многу ме нервират Бах зш е кењажа светска многу е бавен, депресивен....

За кого како...Мене ми е еден од омилените
Нопак сум знам Razz:P
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 4:23 pm

Имав порано едно цеде ко копиљак. Се радвев со него. Ја почитувам многу музикава, ама неможам да ја слушам дома. Требит да сум на тешки опијати за да се десит то.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 4:32 pm

многу законска музика, посебно ако е во рок изведба Very Happy
едно време(одамна) 24/7 слушав класика Razz
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by xpert Чет Јан 29, 2009 6:45 pm

Сакам класика и понекогаш слушам. Таа љубов ја добив уште кога "свиревме" клавир со Џајко.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Lastojca Чет Јан 29, 2009 7:16 pm

не слушам класична..ама ми се имат десено неколку пати да земам и цел ден да слушам такво нешо пошо мн ме опуштат ...иначе не
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by misticnata Чет Јан 29, 2009 9:14 pm

klasika si e klasika....mnogu jasno deka ako e klasika so metal prepleteno e fantasticno, bashka smirvit zivci........ nekoj mi se smeet ko ke kazam deka peam klasiki ama jas mnogu ne se zamram so nivnata neznajnost zato sho tie neznaet ne jas:D:D:..i edno golemo bravo za temava
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 11:39 pm

Абе знам јас.... Wink
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Џајко Пет Јан 30, 2009 1:33 am

T&T напиша:Абе знам јас.... Wink
сакаш јас да ти кажам?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by METALBOY Пон Мар 16, 2009 11:38 am

Ево пример за класика и метал https://www.youtube.com/watch?v=eCMSydlCNhA закон е детево. Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

КЛАСИЧНА МУЗИКА Empty Re: КЛАСИЧНА МУЗИКА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот