Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Requests!! На музика нормално.

+18
Џајко
Fantom
PhiLL * E
T&T
Stefk0
комшивка
Obibos
pankerishte
zzz
Punk
L S D
Marej
mitan
folder
Болиглава
корун
kojgode
Odyssey
22 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 4:04 am

Сигурно ви се случило да барате некоја песна и да не можите да ја најдите, а сигурно некој друг ја имат истата или пак го знајт името ако вие не го знајте! и бла бла бла
знајте за што се работит!
Ајде Rip-ери Покажете се!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 4:07 am

Одлична тема и ве молам сите линкови за одредена песна да си ги пуштате по персонал месиџ, а ако знаете некоја страна со многу песни или некоја финтица за полесно барање на песни на гоогле постирајте ја тука.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 4:08 am

Песнава ја барам едно 2-3 месеци, најдов друг некој ремикс ама не е то то, знам дека не можите да ја најте ама ај да стам демек request. хахахаха
Johnny Maker - Sunrise (Andromeda Club Mix)
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 4:20 am

Абе зш го тргате то?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 4:21 am

Корун или Болиглава админи се јаки зато само јас сум ангел43.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 4:25 am

Шо бе (и јас сум ангел)?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Болиглава Нед Јан 18, 2009 4:27 am

Јас го тргам. Нек останит темава за requests, мојш то на корун и на мсн да му го напишиш.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 6:59 pm

Некој дан знајт страна кј шо мојт српска музика да се спуштат. Ама не турбо фолк туку Бјело Дугме, Прљаво Казалиште, Парни Валјак и слични групи?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 7:08 pm

kojgode напиша:Некој дан знајт страна кј шо мојт српска музика да се спуштат. Ама не турбо фолк туку Бјело Дугме, Прљаво Казалиште, Парни Валјак и слични групи?

тапа сум за ова музика ама ај побарав и најдов нешчо
http://musicdownloadblog.info/bijelo-dugme-sanjao-sam-nocas-da-te-nemam-download-0-2/

Од десно долу имаш линкој за другите албуми, и мислам дека ги имат сите, ама појма немам, ти кажав тапа сум за овие. Cool
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 7:11 pm

Тенк ју вери мач. Се најдвит по нешто интересно на странава.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Пон Јан 19, 2009 5:44 pm

Beckers, D-Nox, Gabe, Vor - No Chaos, No Pain (Original Mix) ??
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Пон Јан 19, 2009 5:53 pm

Leventina - Hollywood (Original Mix)
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Пон Јан 19, 2009 7:20 pm

Twisted Evil
folder напиша:Leventina - Hollywood (Original Mix)
еј ја најдов тракава не морат да се мчите
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 9:45 pm

folder напиша:Beckers, D-Nox, Gabe, Vor - No Chaos, No Pain (Original Mix) ??

Во инбокс за 2 сек
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Вто Јан 20, 2009 6:56 am

Odyssey напиша:
folder напиша:Beckers, D-Nox, Gabe, Vor - No Chaos, No Pain (Original Mix) ??

Во инбокс за 2 сек
Фала ногу! Cool
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 12:15 am

Good Morning Good Morning - The Beatles
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 12:45 am

еј пуре неммој со некој хитој од пред 1240 години дан спомнам јас некоја од тома здравкович па да станит таа најак хит
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Marej Сре Јан 21, 2009 12:55 am

Кокан јас ја иам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 2:08 am

Marej напиша:Кокан јас ја иам.
Мај пушти ми ја на мсн или имејл или како било.
Уште таја ми фалит за албумов да го комплетирам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Marej Сре Јан 21, 2009 3:10 pm

aj ko ke se uklucam od doma ke ti ja pratam a ti utre naskola pari da nosis. Pari na raka mara za raka
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Чет Јан 22, 2009 7:44 pm

From a Buick 6 - Bob Dylan
Just Like Tom Thumb's Blues - Bob Dylan
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 22, 2009 7:53 pm

kojgode напиша:From a Buick 6 - Bob Dylan
Just Like Tom Thumb's Blues - Bob Dylan

Работам на ова, да ги спуштам и ти ги праќам Laughing
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by L S D Чет Јан 22, 2009 9:06 pm

Odyssey напиша:Сигурно ви се случило да барате некоја песна и да не можите да ја најдите, а сигурно некој друг ја имат истата или пак го знајт името ако вие не го знајте! и бла бла бла
знајте за што се работит!
Ајде Rip-ери Покажете се!

onaaa na play tv so ja pustija ne mi tekvit kako se vikase pamparampap pam pam pam pam pam pam pam... taka neso bese Razz:P hehe
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 3:35 pm

Lover's rock - Тhe Clash
The right profile - The Clash
Revolution rock - The Clash
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Пет Јан 23, 2009 4:08 pm

kojgode напиша:Lover's rock - Тhe Clash
The right profile - The Clash
Revolution rock - The Clash

Аман бе пак?
ајдееее
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот