Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Requests!! На музика нормално.

+18
Џајко
Fantom
PhiLL * E
T&T
Stefk0
комшивка
Obibos
pankerishte
zzz
Punk
L S D
Marej
mitan
folder
Болиглава
корун
kojgode
Odyssey
22 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Болиглава Нед Фед 01, 2009 5:49 pm

kojgode напиша:Baby Be Mine - Michael Jackson (Thriller албумон)
На мсн.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Сре Фед 04, 2009 12:20 am

Oд RHCP некој дискографија дан имат?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Чет Фед 05, 2009 1:52 am

Соба за тага - Тоше Проески

едит.
Ја најдов.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by zzz Пет Фед 06, 2009 2:22 am

you spin me right round ama mix незнам кој пејт женска и рап имат... плз некој
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by zzz Пет Фед 06, 2009 3:21 am

си ја најдоф
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Obibos Пет Фед 06, 2009 3:26 am

Лева патика - неправда
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Пет Фед 06, 2009 8:18 pm

Ultravox - Vienna
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by комшивка Саб Фед 07, 2009 5:01 am

kojgode напиша:Некој дан знајт страна кј шо мојт српска музика да се спуштат. Ама не турбо фолк туку Бјело Дугме, Прљаво Казалиште, Парни Валјак и слични групи?

http://www.yucafe.com/www.yucafe.com_NOVITETE_I_ARHIVA_SAMO_na_www.yucafe.com_4714/Ovde_12/
=> odi vo Ex Yu 20000 pa biraj po bukva.. imas Bijelo Dugme, Parni Valjak, Prljavo Kazaliste, Plavi Orkestar, Crvena Jabuka, Divlje Jagode, Dado Topic i... so znam. ke najs to so te interesirat, iako e stranava za turbo folk
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Stefk0 Саб Фед 07, 2009 2:00 pm

kojgode напиша:Oд RHCP некој дискографија дан имат?

Како сакаш да ти ја пратам? цела по ПП тешко да ќе ојт
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 3:08 pm

Stefk0 напиша:
kojgode напиша:Oд RHCP некој дискографија дан имат?

Како сакаш да ти ја пратам? цела по ПП тешко да ќе ојт
Ja најдоф.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by T&T Саб Фед 07, 2009 5:19 pm

Јас ја барам она една единствена песна од Валтко Стефаноски шо е...Не знам ни како се викат шо е најстрашно..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Саб Фед 14, 2009 3:30 pm

Depeche Mode - Wrong
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Саб Фед 14, 2009 9:10 pm

kojgode напиша:Depeche Mode - Wrong


http://www.torrentreactor.net/torrents/2735534/Depeche-Mode-Wrong-(PROMO)
ќе се снајдиш
ме мрзит да ја спуштам па уплоадирам па бла бла бла....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Сре Фед 18, 2009 3:41 pm

Sebastien Leger - PYT
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by PhiLL * E Сре Фед 18, 2009 3:59 pm

folder напиша:Sebastien Leger - PYT
Оваа ја бараш? ...

не беше оваа преработка од мајкл џексон ... pretty young thing ?
мора да е таа ... а не ја најдов едит од себастиан Crying or Very sad
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Fantom Сре Фед 18, 2009 4:09 pm

Не, ја напиша во оваа тема за да се пофалит дек ја имат.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by PhiLL * E Сре Фед 18, 2009 4:09 pm

Fantom напиша:Не, ја напиша во оваа тема за да се пофалит дек ја имат.
не допишав јас, не се доизразив ...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Фед 19, 2009 2:57 pm

PhiLL * E напиша:
Fantom напиша:Не, ја напиша во оваа тема за да се пофалит дек ја имат.
не допишав јас, не се доизразив ...


немат линкој на интернет зш е од 2002
хахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Чет Фед 19, 2009 11:17 pm

Andy Duguid feat. I Fan - To The Floor^^^^^Едит

Ја побарав ја најдов Razz
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Чет Фед 26, 2009 7:42 pm

Radiohead - Reckoner (Above & Beyond Remix)
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Пет Фед 27, 2009 7:06 pm

folder напиша:Radiohead - Reckoner (Above & Beyond Remix)

http://filesmonster.com/download.php?id=jBZX-qZUSX5XGHl305wAQg
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Џајко Нед Мар 01, 2009 6:35 pm

Ако некој имат или знајт кај мојт да се најдет ќе ве молам ноти за пијано Ѓорѓи Крстевски - Посилни од се
Значит ноти, не песната. Фала однапред :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Нед Мар 01, 2009 7:56 pm

Aлбуми, песни или нешто слично од Нокаут.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Пон Мар 02, 2009 10:01 pm

Од Yes исто така цда некој ак имат нек кажит.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by комшивка Пон Мар 02, 2009 11:18 pm

Ian Carey feat. Michelle Shellers - Keep On Rising (N.O.T Remix)

ме мрзит да се потрудам да ја побарам.. Embarassed Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 3 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот