Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Живот

+8
*UnIqUe*
Болиглава
Bleak
Рокси
Angelic
pankerishte
RoTkViCa
METALBOY
12 posters

Go down

Живот Empty Живот

Пишување by METALBOY Саб Мај 02, 2009 11:52 am

Која е смислата?

едни велат среќа, други нема, трети не знаат и сега вие сте на ред, која е смислата?

видов еден графит на кој пишеше "која е смислата на животот кога никој жив не излегол"

според мене смислата на живот е да се биде среќен, да се радвиме на туѓа среќа и да го доживееме до крај.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by RoTkViCa Саб Мај 02, 2009 9:04 pm

Според мене смислата на животот е да живееме и да уживаме, и патем да научиме некои важни работи, да научиме да се сакаме, да го делиме животот со другите околу нас(а не само за себе) затоа што само така го правиме животот подобар и поубаво ќе си поминеме...зашто сепак според мене на овој свет сме само гости и треба што повеќе работи да научиме...бидејќи не знаеме кога ќе треба назад Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 3:47 am

RoTkViCa напиша:Според мене смислата на животот е да живееме и да уживаме, и патем да научиме некои важни работи, да научиме да се сакаме, да го делиме животот со другите околу нас(а не само за себе) затоа што само така го правиме животот подобар и поубаво ќе си поминеме...зашто сепак според мене на овој свет сме само гости и треба што повеќе работи да научиме...бидејќи не знаеме кога ќе треба назад Very Happy
каде назад? Shocked Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by RoTkViCa Нед Мај 03, 2009 5:54 pm

pankerishte напиша:
RoTkViCa напиша:Според мене смислата на животот е да живееме и да уживаме, и патем да научиме некои важни работи, да научиме да се сакаме, да го делиме животот со другите околу нас(а не само за себе) затоа што само така го правиме животот подобар и поубаво ќе си поминеме...зашто сепак според мене на овој свет сме само гости и треба што повеќе работи да научиме...бидејќи не знаеме кога ќе треба назад Very Happy
каде назад? Shocked Very Happy

па не мислиш дека од кај шо идаме и се враќаме???? не мислев на утробата на мајката....ама некако вервам во претходен и иден живот.....и мислам дека пред овај живот сум била друго суштество, сеа друго, после овај живот ќе сум друго и така нешто...валда хахаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by pankerishte Нед Мај 03, 2009 6:33 pm

RoTkViCa напиша:
pankerishte напиша:
RoTkViCa напиша:Според мене смислата на животот е да живееме и да уживаме, и патем да научиме некои важни работи, да научиме да се сакаме, да го делиме животот со другите околу нас(а не само за себе) затоа што само така го правиме животот подобар и поубаво ќе си поминеме...зашто сепак според мене на овој свет сме само гости и треба што повеќе работи да научиме...бидејќи не знаеме кога ќе треба назад Very Happy
каде назад? Shocked Very Happy

па не мислиш дека од кај шо идаме и се враќаме???? не мислев на утробата на мајката....ама некако вервам во претходен и иден живот.....и мислам дека пред овај живот сум била друго суштество, сеа друго, после овај живот ќе сум друго и така нешто...валда хахаха
Па не мислам баш така.хехеехе...јас мислам се раѓаме,живееме и толку умираме.После тоа ништо....никој не се вратил да кажит...засега Razz
хехех Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Angelic Нед Мај 03, 2009 7:21 pm

а јас мислам се раѓаме, живееме, умираме и заминуваме на другиот свет. (во согласност на тоа како сме го преживеале овој земски живот)


*темава во философија требат да е Idea
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Рокси Нед Мај 03, 2009 10:46 pm

се раѓаме, живееме, умираме, скапуваме, се претвораме во неоргански материи, впивани сме од растенијата, се претвораме во органски материи, јадени сме, варени во желудник, исфрлани низ анус... ај не продолжвам lol!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Bleak Пон Мај 04, 2009 2:05 am

Живот - нешо шо можда не заслужвам да го иам...

Животот е едно колаче кое секој мора да го изеде без разлика дали ни се допаѓа вкусот или не. Имат смисла реченицава ја мисља... тоЉку...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Болиглава Пон Мај 04, 2009 10:57 am

Bleak напиша:Живот - нешо шо можда не заслужвам да го иам...

Животот е едно колаче кое секој мора да го изеде без разлика дали ни се допаѓа вкусот или не. Имат смисла реченицава ја мисља... тоЉку...
Блажо аман бе не биди емо. Аман.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by METALBOY Пон Мај 04, 2009 5:00 pm

Rainbow* напиша:темава во философија требат да е Idea
незнаев кј да ја стам, па ак се најт некој овластен и ако сметат дека требит да ја преместит нека ја премести
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Angelic Пон Мај 04, 2009 9:19 pm

Живот..

And you run and you run to catch up with the sun, but its sinking
And racing
around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way,
but you're older
Shorter of breath and one day closer to death

(Пинк Флоид - Time)

Животот не треба да се сфати толку сериозно. Но сепак не треба да се опуштиме и да ја расипеме неговата убавина и смисла.
Секој треба да се обиде да го изгради животот на начин на кој смета дека треба да го проживее овој земски свет.
Но некои веруваат во задгробен живот .. а некој не. Тука постои една разлика...
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 04, 2009 9:50 pm

Животот не е ни колаче ни цвеке ни нз шо таму.Според мене животот е борба за да докажиме шо стварно мојме да сме.Покрај целата та борба неизбежна е и среќата и радоста и тагата и болката... То се само определени работи шо не терет да ојме понатака или ни прает да се впиваме во себе...то е според мене !
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 04, 2009 9:51 pm

Bleak напиша:Живот - нешо шо можда не заслужвам да го иам...

Секој заслужвит да живејт....
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Рокси Пон Мај 04, 2009 11:36 pm

Bleak напиша:Живот - нешо шо можда не заслужвам да го иам...

чим не 3аслужвиш 3ш уште се немаш фрлено од Канео?
Блажо, дај не се филмај, самиот си крив
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мај 05, 2009 2:40 pm

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself.

^^го поштовам тој шо го напишал ова и се сложвам.Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Gallowsraven Сре Мај 06, 2009 5:58 pm

НАЈУБАФ Е!
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by корун Сре Мај 06, 2009 10:02 pm

Gallowsraven напиша:НАЈУБАФ Е!

Exclamation
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Џими Сре Мај 13, 2009 11:54 pm

Рокси напиша:
Bleak напиша:Живот - нешо шо можда не заслужвам да го иам...

чим не 3аслужвиш 3ш уште се немаш фрлено од Канео?
Блажо, дај не се филмај, самиот си крив
Абсолутно се слагам со напишаново.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Живот Empty Re: Живот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот