Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поттик или мотив за живот

+15
STIFLER
комшивка
Punk
METALBOY
Odyssey
Болиглава
blesava008
Marej
PhiLL * E
kojgode
KaTeRiNcE
Рокси
Bleak
RoTkViCa
Наташа
19 posters

Go down

Поттик или мотив за живот Empty Поттик или мотив за живот

Пишување by Наташа Саб Мар 14, 2009 5:42 pm

Шо е то шо ве одржвит во живот*, ве поттиквит на работа, создавање... ?
Кој работи ве потсетвет дек вашиот живот, не е залуден, дек имат некоја цел? Кој се луѓето и моментите шо ве исполнвет и ви давет желба да се разбудите наутро?

*не велете храна и вода само Surprised
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by RoTkViCa Саб Мар 14, 2009 6:12 pm

хехех добра тема....епа.....во живот ме одржуваат убавите моменти.....семејството,другарите....љубовта.....и секојдневните обврски и дешавки.....значи мн работи Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Bleak Саб Мар 14, 2009 7:13 pm

Инает пред се, гитарава, желбата да напишам нова песна, желбата да го имам едно ангелче покрај себе, пријателите, другарите, семејството и то... и пред се кога ме створил некој ќе живеам за и јас да створам нешо да не постојам за бадијала... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Рокси Саб Мар 14, 2009 10:09 pm

Jас велам: „Уметноста на живеењето е во чувствата!“
Сите ми велат дека сум со сите добра, дека се зближувам брзо со луѓето, дека сум мн емотивна... ама кога чувствувам - живеам... то е мојот поттик за живот..
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мар 15, 2009 2:43 am

Дефинитивно...само ЉУБОВ :D
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by kojgode Нед Мар 15, 2009 2:45 am

Све околу мене.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by KaTeRiNcE Нед Мар 15, 2009 2:49 am

kojgode напиша:Све околу мене.
хехе...и јас си мислев така на почетокот...ама поќе не Very Happy
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by PhiLL * E Нед Мар 15, 2009 3:12 am

мене хобито ме оддржУВА во живот
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Marej Нед Мар 15, 2009 3:19 am

Семејство, друштво, сонце, пролет и љубов. alien
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by blesava008 Нед Мар 15, 2009 3:42 am

љубов љубов љубов!!!! I love you
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Болиглава Нед Мар 15, 2009 1:47 pm

Позитивните луѓе околу мене, семејството, викендите, распустите...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Odyssey Нед Мар 15, 2009 1:50 pm

Само то дека кога би умрел, само би им напрајл многу тешко да им е на мојве, мама тато..Sad иначе не се замарам многу
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 8:54 pm

Позитивно чувство, прифатен од општевството... (важи за секого)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Bleak Нед Мар 15, 2009 9:19 pm

Се појќе ме влечат негативностите и престанвет многу работи да ми одет од рака... Sad
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Наташа Нед Мар 15, 2009 9:22 pm

Odyssey напиша:Само то дека кога би умрел, само би им напрајл многу тешко да им е на мојве, мама тато..Sad иначе не се замарам многу
Е убо... живејш само за да не плачет твојве ко ќе умриш? Surprised
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Punk Нед Мар 15, 2009 9:27 pm

живеам за да успеам во нешто, да одам скандинавија, да си ја глеам среќна фамилијава, другариве и да си поминвам убо. прво живеам за себе па после за другиве
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by комшивка Пет Мар 20, 2009 2:55 pm

ко и некој шо напиша пред мене - сите позитивни работи што се случуваат околу мене, убавините на самиот живот ( а искрено ги има многу) не ме прават среќна само материјални нешта, туку и мали ситници прават да се чувствувам убо, фамилијава, друштво, успех нашкола, љубов.. многу нешта
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by STIFLER Саб Мар 21, 2009 5:28 pm

Punk напиша:живеам за да успеам во нешто, да одам скандинавија, да си ја глеам среќна фамилијава, другариве и да си поминвам убо. прво живеам за себе па после за другиве
кога би било само така едноставно....
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by malina Саб Мар 21, 2009 6:20 pm

Сите луѓе кои ги сакам и моментите поминати со нив,а се разбират и многу други работи и луѓе без кои човекот не може да биде целосен
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by noviot Саб Мар 21, 2009 6:48 pm

математиката
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Bleak Саб Мар 21, 2009 6:49 pm

Во последно време и немам баш некој посебен мотив... све ради реда ми е ...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Џими Саб Мар 21, 2009 10:50 pm

Рокси напиша:Jас велам: „Уметноста на живеењето е во чувствата!“
Сите ми велат дека сум со сите добра, дека се зближувам брзо со луѓето, дека сум мн емотивна... ама кога чувствувам - живеам... то е мојот поттик за живот..
И кој ке стигнит ке ти го спопикат и тие чуства за кој прајш муабет многу пати и ти биле повредени.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Џајко Саб Мар 21, 2009 10:59 pm

Фамилија и круг на љуѓе околу мене.
Многу знајт уметност да ме кренит ама ептен и да ми дајт поттик за нешто.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Поттик или мотив за живот Empty Re: Поттик или мотив за живот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот