Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

+16
METALBOY
Ludi Milojko
Болиглава
Odyssey
Mary Jane
Punk
Lastojca
Џајко
Alexandra
sokol
The Breaking Dawn
Master
T&T
kojgode
корун
Marej
20 posters

Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 5:10 am

Дали го живејте животот најубо шо мојте? Дали превземате акции? Дали сте си битни?
Или играте една споредна улога, никогаш вас не ви се случвит нишо, вие само помагате на други, а не си помагате себеси.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 5:11 am

Јас сум Дон Фернандес во мојот живот

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 5:13 am

Не ми ја заебавај темава Админу!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 5:16 am

Засега не го живеам најубо шо можам, ама од ден на ден мислам дека све поубо го живеам. Иначе незнам која улога сум и мене ми се случвит и на другиве. То значит ваљда дека многу главни глумци сме во друштвово или така нешто. Ко Океановата дванаесетка.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 5:18 am

Многу јако прашање. Јас сум задоволна со животов, среќна сум и го прам то шо сакам, ама сепак мислам дека можам и појќе и ми се чинит секогаш така ќе мислам колку и да постигнам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Master Саб Јан 24, 2009 11:43 am

Јас воспоставувам баланс,во границите на дозволеното. Сеуште зависиме од други, така да колку и да го контролираме својот живот, секогаш има нешто што ни поставува граница.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 1:14 pm

Master напиша:Јас воспоставувам баланс,во границите на дозволеното. Сеуште зависиме од други, така да колку и да го контролираме својот живот, секогаш има нешто што ни поставува граница.

се согласвам многу
мислам дек го живејме животов ко шо мојме ама дек сепак имат некои фактори шо не ни дозволвет да постигниме појќе...на пример државава pale
сепак секој ден се појќе и појќе се трудиме да го подобриме колку шо мојме Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 6:20 pm

на моменти ми е убо на моменти не
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Alexandra Саб Јан 24, 2009 6:42 pm

Па засега сум задоволна од то како го живеам животов,некогаш зависам од други и морат да прам ко шо ќе ми речет (на пр мојве дома) ама сепак немојт се да е соршено.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 6:52 pm

Глеам да сум шо можам понезависен иако то не е 100% возможно. Се нервиран многу од љуге шо се многу зависни од други љуге.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 6:53 pm

па 90 проценти живеам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:57 pm

во рамките на можностите
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Punk Саб Јан 24, 2009 8:32 pm

живеам ама некогаш се дешават да им помагам на другиве а да заборам на себе. сепак живеам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 8:46 pm

Честопати се разочаруваме кога другите нема да го исполнат она кое ние сме го очекувале од нив, па затоа е што подобро да сме посамостојни, се разбира не можеме да сме целосно самостојни, така не би биле дел од општеството.
Јас запазувам форма на реципроцитет, но некогаш правам компромиси во интерес на саканите луѓе (инаку не попуштам).
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Odyssey Саб Јан 24, 2009 9:27 pm

Кај мене таман е, мојт и подобро.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 9:28 pm

Да. Дури и оскар иам добиено за најдобар главен глумец.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 12:15 am

abe sekogas mojt poarno
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 62
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by METALBOY Саб Мар 21, 2009 11:57 pm

Би требало и во главно сум.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 22, 2009 12:52 am

се трудам колку што можам да живеам најдобро.....ама сепак се си има граници така да уште не сум 100% независна да можам што сакам да правам сама....сепак мислам дека си сум главната улога во животов....не викам дека не помагам настрана, ама при тоа никогаш не настрадвам Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Џими Нед Мар 22, 2009 3:07 pm

Понекогаш главни извори на нашата среќа се нашите најблиски. Не успевам секогаш да бидам главна улога во мојов живот, некогаш ќе дозволам споредните улоги да го завземат, ама нормално, оние споредни улоги кои јас ги сметам за важни.
Ако секогаш бидам главна улога... Нека бидам Фернандо... а ти моја Есперанца.

flower flower flower flower
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 4:18 pm

Речиси сум во главна улога одлучвам за мене сам... освен шо ми давет пари од дома друго нишо ручек мама прајт поручек вечера сам... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by STIFLER Пон Мар 23, 2009 2:58 am

понекогаш..
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 31
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Дали ја играте главната улога во вашиот живот? Empty Re: Дали ја играте главната улога во вашиот живот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот