Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобар кафич во градов

+50
ladyD
METALBOY
p4eli4ka
dario
Ane
KaTeRiNcE
ноунејм
Ivana
kirce
RoTkViCa
Рокси
The Breaking Dawn
princess
Фазлија
PhiLL * E
Lastojca
FalcoN eYe
tHeJunKy
Marej
П.
Bleak
twilight
sk1t
комшивка
zzz
DamjanMitreski
мирАл
Punk
TONI
L S D
malina
pankerishte
Master
mitan
Stavre Dzikov
karov
Odyssey
T&T
Џајко
Fantom
Alexandra
Jordison
sokol
Ludi Milojko
fairy
корун
Mary Jane
hollow
kojgode
Болиглава
54 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Најдобар кафич во градов Empty Најдобар кафич во градов

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 9:24 pm

Значи не дискотека, туку кафич. Зборот кафич произлегува од зборот кафе и поради таа асоцијација дека во кафич се пие кафе... кажите кое мислите дека е најдобро во градов.
Aquarius според мене. Баш е кежуал местоно, само да немат биатлон на телевизија.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 9:25 pm

И мене најмногу ми се свиѓа кафичот Аквариус но најчесто нема место па одиме во Карпе Ди Ем.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by hollow Нед Јан 11, 2009 9:41 pm

Аquarius дефинитивно :D
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 9:51 pm

Аквариус - апсолутен фаворит. Релаксирачка атмосфера, особено разни фаци може да се најдат таму (странци со книги в раце). Ама и Кадмо не е лошо...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:51 pm

Андреа
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Mary Jane Нед Јан 11, 2009 9:53 pm

Болиглава напиша:Значи не дискотека, туку кафич. Зборот кафич произлегува од зборот кафе и поради таа асоцијација дека во кафич се пие кафе... кажите кое мислите дека е најдобро во градов.
Aquarius според мене. Баш е кежуал местоно, само да немат биатлон на телевизија.

Ако не давет биатлон, давет карлинг, тенис или голф - само аристократски спортој farao
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 10:09 pm

Liquid. дефинитивно :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 10:10 pm

Знаеф дек ке се испуват, чекав Twisted Evil
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 10:12 pm

лалалала:D и не беше ПУВАњЕ, си кажав то шо ми се бендисвитSmile па зарем никој не ме подржуват во мојот избор? Sad :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 10:13 pm

fairy напиша:лалалала:D и не беше ПУВАњЕ, си кажав то шо ми се бендисвитSmile па зарем никој не ме подржуват во мојот избор? Sad :D
Изглеа не. Само најјаките љуѓе ко тебе одет таму. bounce
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 10:14 pm

ам како ами :D xixixixix:D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 11, 2009 10:21 pm

Letnica i samo letnica toa e najdobriot kafic Laughing Laughing Laughing
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by sokol Нед Јан 11, 2009 10:21 pm

pa Aquarius зш во liquid и kadmo одет само ФАЦИ
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 10:23 pm

И во Андреа идет фаци бе шо! Evil or Very Mad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by fairy Нед Јан 11, 2009 10:24 pm

Cool Cool Cool tongue
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 10:26 pm

Брао за вас.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Jordison Пон Јан 12, 2009 4:18 am

STILS :D bas ko doma se osekjam
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Alexandra Пон Јан 12, 2009 5:37 am

И мене ми е Liquid најубо ама и Milenium ми е убо...,можам да кажам и Аquarius и толку.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 12:43 pm

Европа кафанана.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Mary Jane Сре Јан 14, 2009 9:37 pm

Jordison напиша:STILS :D bas ko doma se osekjam

Ама не ти сметат Драганче да го гледаш таму?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Ludi Milojko Чет Јан 15, 2009 7:19 pm

Alexandra напиша:И мене ми е Liquid најубо ама и Milenium ми е убо...,можам да кажам и Аquarius и толку.
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Alexandra Чет Јан 15, 2009 7:31 pm

Ludi Milojko напиша:
Alexandra напиша:И мене ми е Liquid најубо ама и Milenium ми е убо...,можам да кажам и Аquarius и толку.

И?
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 7:31 pm

хааахахха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Ludi Milojko Чет Јан 15, 2009 8:11 pm

se slagam so tebe xD
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 8:34 pm

Jazz in
релаксирано, пријатно, удобно....се во едно
А признавам и за aquarius
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар кафич во градов Empty Re: Најдобар кафич во градов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот